Anime

μολις τελειωσα fma brotherhood… το βαζω πανω απο deathnote χαλαρα, απιστευτη ιστορια… απο αυριο ξεκιναω elfen lied κ συνεχιζω fairytail… μου εχουν μεινει κ 2-3 απο highschool of the dead…

το basilisk λεει τιποτα??

πωωω ψηστε με

ξενερωνω μονο γιατι ξερω πως σε καποια φαση πεθαινει ο Ace οπως πολυ ομορφα μια πληροφορησε μια δω μεσα στο ‘βαριεμαι’ χωρις σποιλερ. μα τη παναγια θελω ακομα να της σπασω το κεφαλι

[SPOILER]ναι αλλα θα σ’αρεσει ο τροπος που θα πεθανει…:wink:[/SPOILER]

παλι διακοπη στο one piece, γαμηθηκαν πια… οπως παει το πληρωμα θα ενωθει του χρονου…[-X

Ελληνικοί υπότιτλοι παίζει να υπάρχουν για το cowboy bebop;

μρ_τιονομα αφού έφαγες το μεγαλύερο spoiler που μπορούσες να φας…Να ξέρεις οτι έχεις πολλά να περιμένεις…Το απέθαντο που ο οντα είχε κρατήσει τόσα επεισόδια έφυγε ανεπιστρεπτί!!!Μόνο αυτό έχω να πώ…και όποιος κατάλαβε κατάλαβε!!

Αααα και θα βαρεθείς να βλέπεις Buggy…:lol::lol:

εγώ άρχισα σήμερα το elfen lied και είναι πολύ καλό. Είναι το πρώτο μου anime αλλά ειμαι στο 6ο επεισόδιο! Μου αρέσει αρκετά.

τελειωσα το ergo proxy…

κατα την αποψη μου ηταν αρκετα καλο.η ατμοσφαιρα και το feeling του post apocalyptic κοσμου μετραει πολυ,το σεναριο πολυ καλο απο αποψη κεντρικης ιδεας και γερικου κονσεπτ…το θεμα ειναι πως το σεναριο εχει ΤΟΣΑ αναπαντητα ερωτηματα και ειναι τοσο δυσνοητο σε καποιες φασεις που καις πολλα εγκεφαλικα κυτταρα για να ακολουθησεις…

επισης δε γουσταρα 1-2 τελειως fillers επεισοδια

θετικο προσημο γενικα στη σειρα παντως

για να μην παιδευεσαι κοιτα σε ελληνικα fansubbing ,δεν θυμαμαι ποιο αλλα ψαξε σε animeclipse και anime-awmn το εχουν μεταφρασει.

(εχουν κανει πολυ καλες δουλειες και πραγματικα βοηθειστε στο seeding αξιζει τον κοπο)

εκατονσαραντα επεισοδια σε 2 μερες. και μαυρη καταθλιψη μονο.

γαμημενο one piece. αντε τωρα να περιμενω μεχρι να γινει κατι της προκοπης.

8O8O8Oαυτο θα πει λιωσιμο8O8O8O

το καταλαβαινω σε ενα σημειο γιατι το λατρευω,αλλα κ παλι:p

Masaka!o.O Αυτο βγαινει πανω απο 48 ωρες ρε:-s

επεστρεφα με εντιτ μπακανα

83 τελικα, not that impressive

με πλανεψαν τα ματια της χανκοκ

Δλδ τέλειωσες όλο το Marineford arc??

Πως σου φάνηκε?

λογικο

Εγω παλι,τρεχω παραλληλα Kenshin,Noein και Paranoia Agent…σχεδον ταυτοχρονα θα τα τελειωσω ετσι οπως το παω.Γενικα πολυ ορεξη για anime αυτο το καιρο.

[spoiler] καταρχας με πηγε πισω καποια χρονια, που εβλεπα το water7πωςτολενε με τον μπρο μου, και απλα πορωνομασταν, οποτε ολο αυτο το παρομοιο φηλιν μου βγηκε παλι και πολυ το χαρηκα

γενικα ο μυθος του one piece μου αρεσει παρα πολυ, και ενταξει οσο και να σπαζομαι με το ποσο αργα προχωραει το αγαπω. Σαν αρκ μαλλον απο τα κορυφαια, ειδικα μετα το Moriα και το Saboady που ηταν πολυ βαρετα. (κυριως λιγο του ΙΙΣΣ ΙΣΙΣΙΣΙΣΙ ΙΣΙΣΙΣΙΣ που σκοτωνω ανθρωπο ετσι και το ξανακουσω)

Μπηκαν καποια πραγματα στη θεση τους, με αρκετα κοκομπλοκα ειδικα με γονεις Ace (πεθανα βεβαια στα γελια οταν λεει πως κρατησε το μωρο 20 μηνες στη μητρα/σιδερο) και καποια κενακια ομως (πχ Crocodile) αλλα θα απαντηθουν με τον καιρο…

Το ενα πραμα που μεχνολει γενικα με το One Piece (αν εξαιρεσεις τον Buggy και τον Usopp) ειναι το ποσο ευκολα γκρεμιζουν χαρακτηρες που ειχαν χτισει. Πχ ο Mister Three, θυμαμαι χαρακτηριστικα πως για τον νικησουν τους ειχε βγει η πιστη, και τωρα ειναι ενας τιποτενιος. Oh well. Δε θαπρεπε να παραπονιεμαι βεβαια για χτισιμο χαρακτηρων γιατι ειναι μανουλα σαυτο. Συγκινηση με δηλωσεις whitebeard κλπ. Δειχνει τη διαφορα κλασης μεταξυ πειρατων του παλιου ερα και των νεων κωλοπαιδων.

Ενδιαφερον θαχει ελπιζω τωρα μπας και μαθουμε τιποτα για τους 4 emperors κλπ. Υπομονη.

Τωρα οσο για τον Ace κλπ, νταξει, παρολο που περιμενα το θανατικο, ηταν και παλι συγκλονιστικο ολο αυτο. Σαν πλοκη θαθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δρασει ο Garp και να γινει της πουτανας, γιατι γενικα δεν εχουμε πολυκαταλαβει τη δυναμη του, ε και αυτο. Ξενερα επισης με δυναμη Sengoku που για στρατηγος περιμενα κατι πολυ πιο συγκλονιστικο, αλλα νταξει, ποτε βουδας ποτε κουδας.

Εγω εχω την εντυπωση πως τους τελειωνουν τα φρουτα παντως :stuck_out_tongue: ολες οι φυσικες δυναμεις και ελεμεντς εχουν παρθει να πουμε. τι τους μενει; αυτο θελω να δω πως θα τα μπαλωσουν.

Γενικα αυτο το αρκ εισηγαγε πολλους νεους ηρωες, απο τους οποιους ολοι σχεδον αγαπητοι και γαματοι. Με εξαιρεση squardo τιποτενιο σκουλικι. Δηλαδη μαρκο υπερθεος, οπως και Βιστα.

τελος, πρεπει να πεθανει ενας αντμιραλ, κατα προτιμηση ο ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ με τα γυαλια. Ενοχλητικη φωνη, καθυστερημενη παρουσια, και χαραμιζει και τη δυναμαρα του. Τι να πεις.

Μπερδεμενα τα λεω, αλλα αγαπω. [/spoiler]

edit, μου λειπει το πληρωμα ομως. αντε.

Αναφέρθηκε ο Kenshin ε; Έτσι μπράβο!

το paranoia agent δεστο μονο του θα σε μπερδεψει :stuck_out_tongue: δες και το perfect blue του ιδιου δημιουργου

Γενικώς δεν είμαι τίποτα πωρωμένη, αλλά κάτι πολύ κλασικά Pokemon, Sailor Moon etc. τα παρακολουθούσα μικρή. Πιο πρόσφατα είχα αρχίσει λίγο από One Piece, Vampire Knights και Bleach (πόσο πιο κλισέ θα γίνω :p) και είχα τελειώσει Death Note που ήταν σχετικά λίγα επεισόδια. Για το τελευταίο μπορώ να πω ότι μου έκανε εντύπωση η ευστροφία που είχαν αποδώσει τόσο στον Light όσο -κυρίως- στο Ryuzaki. [SPOILER]Μετά το θάνατο του δεύτερου, ομολογώ πως ξενέρωσα ολίγον τι…[/SPOILER]

Γενικότερα όμως δε με λες φαν των anime. Εκτός του ότι κάτι βασικά κόνσεπτ με Σινιγκάμι κλπ. επαναλαμβάνονται διαρκώς, δεν αντέχω καθόλου να βλέπω τα επεισόδια από το ίντερνετ χωρίς μεταγλώττιση, ακόμα κι αν υπάρχουν οι υπότιτλοι. Δεν είναι ρατσιστικό, απλά πραγματικά σα γλώσσα δεν αντέχω να ακούω Ιαπωνικά- άσε που αυτοί που δίνουν τις φωνές τους, έχουν ομολογουμένως πολλή πλάκα στις ερμηνείες τους…:roll:

[-X
Japanese rules!
Το anime μεταγλωττισμένο χάνει τουλάχιστον το 50% της αξίας του
:thumbdown: