Παρελθόν η Anneke Van Giersbergen από τους The Gathering!

Anneke έλα στο λαό σου…

Οι Gathering υπηρχαν και πριν την Anneke, και η Anneke θα υπαρχει και μετα τους Gathering…
Παντως εχει να πεσει πεινα…

Έτσι ακριβώς είναι, ήρθε επιτελούς η ώρα της επιστροφής του τραγουδιστή του Always και του doom-death!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Των αληθινών Gathering!!

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΤΤΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!:smiley: :smiley: :smiley: :lol:

etsi - ante na gkastrwthou oles oi koprano-soprano ktl - na gkastrwthoun kai oi slipknot, mpas kai doume asprh mera mousika :stuck_out_tongue:

mamate - gia na teleiwnoume :stuck_out_tongue:

bottle the testosterone !

Ετσι ειναι. Το μελλον της μουσικης βρισκεται στους Hanoi Rocks.

ehm toulastixon.

dioti an to mellon ths mousikhs einai se emo me paramorfwsh (bl to neo machinehead kai ena karo ex-death bands) se foustanela metal me rodopetal kai se nu groups pou anakalypsan to solo to 2006, kalytera na akouw kalomoira. poly pio respect ! auth pote den allakse auto pou kanei.

Αλλο ενα επικο ποστ του karja… #-o #-o Ακου εκει τουλαστιχον:smiley:

Οτι να ναι!!!#-o

Δηλαδη μια μπαντα πρεπει να πεζει παντα και για παντα αυτα που επαιζε οταν 3εκινησε…

Αν ίσχυε αυτό τότε θα είχαν δίκιο όσοι άμυαλοι υποστηρίζουν ότι το rock/metal πέθανε.

ANte na to grapsw kai edw…

Ws opados ths mpantas tha sthrixw kai tis 2 pleures apo dw kai pera.An kai (opws eipe ena filos mou) tha einai to miso apo thn kathe pleura twra pou einai xwria, to kainourgio kommati ths ANneke einai para poli kalo…
…To idio kalos pisteuw oti tha einai olos o diskos ths.
Gia tous loipous as prospathisoun na kanoun to kalytero dynato.TOus axizei na synexisoun afou einai atoma me megalo talento.Eixan thn mpanta xwris thn Anneke,mporoun na tin exoun kai twra…

Eprepe na gkremistei o kosmos gia na mpw sto forum! Tha me skisei o kourou!:stuck_out_tongue:

για μενα πλεον ειναι νεκρή μπάντα. γουσταρα την πρώτη doom/death εκδοχή, και λατρευω τους μετεπειτα δισκους. δυστυχως όμως όταν έφυγε ο Hugo από τη θέση του μπάσου μετα το Souvenirs, αυτό τους στοιχισε τρομερά για μένα. στο home το μπάσο είναι κυριολεκτικά ανύπαρκτο. ειναι το μόνο πράγμα που με χάλασε στο δίσκο. χάσαν ένα στοιχείο στο οποίο ήταν πολύ δεμένοι. τώρα έχασαν την αννεκε. μαλλον θεωρω (μακαρι να βγει λάθος η προβλεψη μου) ότι το επόμενο αλμπουμ τους θα είναι και το τελευταιο τους…

η αντιστροφη μέτρηση είχε ξεκινήσει πολύ πιο πριν φυγει η αννεκε, καθώς φήμες λένε πως λόγω του ότι οι πωλήσεις δε πήγαν όπως τα υπολόγισαν. οκ, ανοιξαν δική τους εταιρια, αλλά παιζει και να επεσαν εξω στους υπολογισμους. δε ξέρω αν η συμφωνία με τη sanctuary ειναι μόνο για διανομή. αν δηλαδη η psychonaut ειναι πλέον παράρτημα, αυτο σημαίνει πως κάτι πηγε στραβα. αυτο όμως δε το γνωρίζω. απλά υποθέτω.

παντως αν δειτε το home, ολος ο δίσκος ειναι στηριγμένος στη φωνή της αννεκε, σε μεγαλύτερο ποσοστο από τα προηγούμενα. δυσκολα θα ανταπεξέλθουν πλέον…

καλύτερα να το γυρίσουν στο doom/death παλι για μενα. αν συνεχίσουν στα ίδια χναρια, θε ειναι λιγο κοροιδια. ετσι το βλέπω εγω σαν οπαδος…

i sanctuary einbai super falirismenh. btw.

to toulastixon - einai koroideutika.

Giauto oi ACDC einai klassikoi. epeidh den kynhgane modes. kai sas afierwnw to THE METAL apo to PICK OF DESTINY !!! lol !!!

Εγω πιστευω κι ελπιζω οτι θα βγαλουν 1-2 αποτυχημενους δισκους και οι δυο πλευρες και θα κανουν ριγιουνιον.

χμ. αποτυχημένους “ποιοτικά” μαλλον οχι. αποτυχημένους “εμπορικά”; σίγουρα!

προσωπικα μιλώντας, απορω γιατι το κανουν αυτο. ολοι εχουν οικογενεις. μαζι το λαιν απ δε πουλάει. γιατι πιστευει η αννεκε πως θα ειναι καλυτερα χωρις τους γκαδερινγκ; αποκλειεται να εχει καν τις τωρινες τους πωλήσεις.

που λέει ο λόγος, και αλλοι φυγαν απ τις μπαντες τους, αλλα σε εποχη που πουλαγαν αρκετα.

δεν αποκλειω το ενδεχομενο να λεν “αντε το διαλυουμε και χωρίζουμε τωρα, αλλα μετα απο 2-3 χρονακια θα ξαναθυμηθουμε τα παλια και θα βγαλουμε κανα βαρυ ατμοσφαιρικο που να θυμίζει κανα mandylion στο πιο εναλλακτικο”.

αν οι gathering δε το διαλυσουν μετα τον επομενο δισκο, προσωπικά περιμενω πολύ πολύ γρήγορα reunion. δε ξερω. ηταν παντα πολύ δεμενη μπαντα οσον αφορα τις εσωτερικες τους σχεσεις. ηταν πολύ ξαφνικο το όλο πραγμα, σε σημειο του να μη το πιστευω…

έτσι, έτσι!!! 8)

Γιατι δεν περιμενουμε να δουμε πως θα ειναι ο καινουριος δισκος των Gathering για να κρινουμε? Ας μην ειμαστε προκατειλημμενοι…

Το ιδιο ισχυει και για την Anneke… Ας ακουσουμε το δισκακι της και βλεπουμε…

Ταλεντο αποδεδειγμενο εχουν και οι δυο πλευρες οποτε οι οιωνοι ειναι θετικοι…

δεν αντιλεγω. αν προσεξες τι ειπα, ανεφερα τους δισκους ως εμπορικα αποτυχημένους και οχι ως ποιοτικα.

θα δουμε. δεν εχω ομως πλεον τις ελπιδες που ειχα για gathering…

H Anneke ήταν οι Gathering. Αν είναι να συνεχίσουν οι Gathering χωρίς την Anneke καλύτερα να αλλάξουν όνομα για μένα.
Μέχρι να δούμε τι θα κάνει στην συνέχεια το θεϊκό πλάσμα, έχω να πώ πως ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΙΣ ΑΝΝΕΚΕ. :frowning: :cry:

:bow: :bow2:

Προσκυνω κι εγω τη φωτο αλλα…

Η Αννεκε θα ηταν οι Gathering εφοσον εγραφε αυτη τα κομματια… Απο τη στιγμη που τα γραφει ολο το συγκροτημα πιστευω οτι μπορουν να συνεχισουν… Ο χρονος θα δειξει…