Arctic Monkeys - Rockwave Festival, 06/07/2018

φλωρικη μπαντα οποτε δε θα παω, καλα να περασετε τζιτζιφιογκοι

2 Likes

Ειναι που παιζει ο macho Halford στο φεστιβαλ οποτε ολοι οι αλλοι ειναι φλωροι παναθεμα σε. :joy::joy:

7 Likes

Ror are U metal? (να δούμε άμα πιάσεις και το reference)

Δύσκολο να υπάρξει δυνατό support. Απλά οι AM είναι νεοι και στα ντουζενια τους και το κασε τους τεράστιο. Επίσης ο Λώρης δεν ειναι λίγες οι φορές που έχει τσιμπήσει την τιμη σε καλλιτέχνες που ξέρει ότι έτσι κι αλλιως πολλοί θα τα σκάσουν

apwleia

2 Likes

Μια από τα ίδια σκέφτομαι πολύ αν θα πάω,γιατί το 88 για Maiden κ Priest είναι νταξει αλλά τώρα τα 69 είναι damage

1 Like

Arctic Monkeys ειδα στο Orion Festival το 2012 και ηταν η μπαντα που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση αν εξαιρεσουμε τους headliners. Πολυ καλοι live, και σιγουρα απο τα πιο hot ονοματα στο χωρο αυτη τη στιγμη.

Απο κει και περα το 69 ειναι απλα πανακριβο εισιτηριο. Για καποιο λογο υπαρχει και η λεξη “ακριβο” και στα ελληνικα και σε καθε αλλη γλωσσα, θα ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε με την πληρη δικαιολογηση καθε τιμης και κοστολογησης πλεον, επειδη “μεγιστοποιει το κερδος”. Λες και θα επρεπε να με νοιαζει εμενα αν θα μπορει να παρει και 3ο εξοχικο ο Λωρης κι ο καθε Λωρης. Οξω ρε.

1 Like

Αrctic αυτη τη στιγμη τοπ ονομα παγκοσμιος.δε πα να δεις το παπαροκα…με 10ε…guns εχουν 80αρια και 90αρια.metallica το ιδιο.δεν υποχρεωσε κανεις τους μεταλλαδες να πανε να τους δουνε.οπως και να εχει θα γεμισει το χωραφι.οντως μπορουσε να εχει 50-60ε στην αρχη…

4 Likes

MAIDEN op sorry wrong forum

Λολ πραγματικά δεν ξέρω ποιος σκατά θα σκάσει 70ευρώ να δει Arctic Monkeys. Το 90% των ακροατών τους στην Ελλάδα είναι άτομα που έχουν ακούσει τα 2-3 χιτάκια τους στο ραδιόφωνο και θα πήγαιναν για “την φάση”, κάτι που με εισητήριο 70ευρώ (τέτοιους δύσκολους καιρούς) δεν θα γίνει ποτέ. Η τιμή πάντως προδίδει, κατά την άποψη μου, ότι η μπάντα έχει τεράστιο κασέ και ο διοργανωτής θέλει να εξασφαλίσει ότι δεν θα μπεί μέσα.(Επομένως μην σας κάνει εντύπωση αν μετά την πώληση ένος αριθμού εισητηρίων αρχίσουν οι προσφορές cosmote 2 εισητηρια 70ευρώ κτλπ).


Το χειρότερο παράδειγμα μπάντας που ξεκίνησε με χαρακτήρα, με αρχίδια και αυθεντικότητα και κατέληξε να παίζει τα πιο αδιάφορα και νερόβραστα “χιτάκια”, κατάλληλα για “χαλάκια” τηλεοπτικών διαφημήσεων. Προσωπικά δεν θα έδινα ούτε μισό ευρώ για να τους δω, αλλά μιας και τους θυμήθηκα θα ακούσω ξανά τους δυό πρώτους δίσκους τους και θα κρατήσω ενός λεπτού σιγή για τα μουσικά “είδωλα” που κατέληξαν στους κάδους των αχρήστων.

Τεράστια αλήθεια το spoiler (γιατί spoiler άραγε?), αλλά στα live ακόμα είναι γαμάτοι.

Έχω γνωστούς που γουστάρουν χρόνια ΑΜ και θα πάνε με χίλια. Και αν είσαι φανμπόυ, πας, κακά τα ψέματα. Τώρα αν εμάς δεν μας αρέσουν, δεν πάμε. Αλλά όσοι γουστάρουν, θα περάσουν καλά…

3 Likes

Το έβαλα σε spoiler ως unpopular opinion :stuck_out_tongue:

1 Like

Όσοι λέτε ότι δεν έχετε τραγουδήσει το Do I Wanna Know?, είστε ψεύτες.

5 Likes

πετυχες διανα στην αποτυπωση του χαρακτηρα σου βάζοντας τον Pierce

2 Likes

Είναι γεγονός, όπως έχουμε τραγουδήσει το Despacito για παράδειγμα, θέλω να πω ότι το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια και του κολλάνε ηλίθια τραγούδια :stuck_out_tongue:

1 Like

Όσοι λέτε ότι δεν έχετε τραγουδήσει το Η μόνη επιλογή από ΜΕΛΙΣΣΕΣ και το Με Στεναχωρεί από τον STAN είστε επίσης ψεύτες.

1 Like

εγώ από Μέλισσες μόνο το “έλεγες” τραγουδάω που & που γιατί είμαι πολύ σκληρός καριόλης

αν και μετά τον 1ο δίσκο φλώρεψαν πολύ κι αυτοί

2 Likes

η αληθεια ειναι οτι ο τραγουδιστης και ο πληκτρας τους ηταν παλια σε progressive metal μπαντα

2 Likes