Arctic Monkeys - Rockwave Festival, 06/07/2018

κ να συμπληρωσω εγω , ψαχνουν οπως στο ακαντεμυ που μονο τον πατο μας αφηνουν αψαχτο???ή πιο χαλαρα , τουλαχιστον ασουμε να περασουμε καμια μπυρα σε καμια τσεπα

Ποσο αυστηρα πιστευετε οτι θα ψαξουν >30k κοσμο;

1 Like

Λες να γίνει γήπεδο εκει μέσα ;; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Αν ήμασταν ευρωπαϊκών προδιαγραφών και 70000 να ήταν θα έψαχναν αλλά (ευτυχώς) είμαστε Ελλάδα οποτε Παρασκευή θα βάζεις ο,τι θες λογικά αλλα για την Πέμπτη που θα είναι πιο λίγοι θα ψάχνουν;

Παιδια μου ακνε τρελη εντυπωση σε σύγκριση με παλιες χρονιες, αλλα ΔΕΝ ΨΑΞΑΝ ΤΙΠΟΤΑ! Γιουρια ολοι μεσα με τσαντες κτλπ. Δεν ξερω αμα γιενι το ιδιο 19-20. ΕΙδα οτι πολλοί ξενοι παραπονιοντουσαν μετα στο event του fb ακριβώς για αυτο. ΟΚ, τους καταλαβαινω με αυτά που εχουν γινει εξω. Παντως εγω το μετανιωσα που δεν πηρα μπυρες και το θερμος με τζιν που σκεφομουν μεσα στην τσαντα μου. Μπυρες απαραδεκτα ακριωες. 450 ml, 5 ευρω. Και σε καποια φαση ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΧΥΜΑ και πουλουσαν τα 330 ml KΟΥΤΑΚΙ παλι 5 ευρω

Στη Γερμανία έχω μπει σε συναυλία χωρίς να μου σκανάρουν το εισιτήριο. Εντάξει, μη λέμε συνέχεια ότι “είμαστε Ελλάδα”.

2 Likes

Πέρσι (ημέρα με 40 βαθμους) τους τελείωσε το νερό από τις 7 το απόγευμα…και στις μπύρες έκαναν οντως αυτό με το κουτάκι που το άδειαζαν στο ποτήρι xD 5 ευρώ…

Panteli στο Βερολίνο εκεί που πήγα δεν αφήναν καν τσάντα μέσα και μάλιστα πληρωνες για να στην κρατήσουν στην είσοδο…σε φεστιβάλ (όπως θέλει να θεωρείται το ροκγουειβ) δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε ψάξουν…

Αγγλία πάντως στα μεγάλα events το νέο trend είναι να μην αφήνουν καθόλου τσάντες/σακίδια μεγαλύτερα από Α4… και περνάς και από metal detector .

Προσφατα πηγα σε δυο συναυλιες εκει. Στη μια με εψαξαν κανονικοτατα. Στην αλλη, δε θα το ελεγα, περασα μια τσαντα τιγκα γεματη, την οποια δεν αφησα καν στη γκαρνταρομπα. Γι’ αυτο σου λεω…