Armored Saint - La Raza (2010)

Λοιπόν θεωρώ πως το Revelation είχε κάποιους ύμνους αλλά γενικά ήταν άνισο άλμπουμ.Eίχε κομματάρες σαν το Creepy Feelings, After me,The Flood,What’s Your Pleasure κτλ που τα σπάνε όλα.Είχε όμως και κάποια βαρετά για μένα όπως το Damaged κτλ.Το νέο νομίζω έχει καλύτερο επίπεδο σε όλα τα κομμάτια,έχει στιγμές που θυμίζουν εποχές Symbol…(αυτό το groove που είχαν πολλά κομμάτια του κυρίως) δεν είμαι σίγουρος ακόμα όμως αν έχει πολλά κομμάτια που να αγγίζουν τα προαναφερθέντα(το Little Monkey σίγουρα).Αλλά γενικά κυλάει νεράκι και έχω καιρό να ευχαριστηθώ τόσο heavy metal άλμπουμ.:).
Long Live the Saint!!!

Left Hook from Right Field για μενα,τρελο groove το κομματι :metal:
Γενικα παντως πολυ καλος δισκος

πολύ red hot chilly peppers το Chilled!!! γενικά πολύ όμορφο άλμπουμ…περνάει ευχάριστα η ώρα και ο bush είναι για μια ακόμα φορά άξιος!!! 8)

Ναι ρε φίλε,όταν ακούω τον Bush να τραγουδάει κλασσικό Heavy metal αρρωσταίνω,θυμάμαι την πρώτη μου επαφή με αυτούς,θυμάμαι πολλά πράγματα…Θεός!

Προφανώς είμαι μόνο εγώ ο ανώμαλος που μου αρέσει το Revelation καλύτερα ακόμα κι από Symbol, ε; Χωρίς να υποτιμώ το τελευταίο φυσικά.

Πάμε για δεύτερες-τρίτες ακροάσεις στο La Raza, προς το παρόν όλα θετικά, ώρα μας καλή κι ο κώλος μας γυαλί

Ναι,είσαι ο μόνος.:expressionless:

Ρε ο Χάκος του έβαλε 7?Και 9 στο Revelation???
Άμπαλος.

Προφανώς και άμπαλος. Το Revelation είναι το πιο 10 heavy metal album των 00’s, hands down.:stuck_out_tongue:

:lol::stuck_out_tongue:
Γούστα είναι αυτά μωρέ.
Πάντως το καινούριο με κερδίζει όλο και περισσότερο.

διαμαντι.στα καλυτερα απο τωρα για μενα…δεν βγαινουν τετοια πραγματα πλεον συχνα.απιστευτα πραγματα.

το βρήκα άνισο. περίμενα λίγα περισσότερα. δεν φτάνει Revelations.

Του έχω δώσει ευκαιρίες και ναι, γίνεται όλο και καλύτερο!

Thank you.:wink:

ρε αυτό γαμάει…μεγάλη εκπληξη!!!

Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν έχω γράψει τίποτα για το καινούριο Armored Saint!

Λοιπόν στην αρχή με είχε μπερδέψει πολύ. Περίμενα κάτι πολύ πιο παραδοσιακό και μου προέκυψε κάτι εντελώς, χμμ, ροκιά. Δε με απωθούσε όμως, οπότε του δωσα περισσότερες ακροάσεις και πλέον μπορώ με αγαλλίαση να πω ότι ναι, ΧΩΝΕΙ. Ειδικά αυτό το Bandit Country. Τί ρεφραινάρα είναι τούτη. Πόσο σας γαμάει ο Μπους!

Sorry guys …μετριότατο.

Τον ακούω κάθε μέρα,χαλαράα…έτσι όπως ακούγεται δηλαδή.
Ευτύχημα που βγάζουν δίσκους πια οι Α.S.

Τελικα κι εγω συμφωνω με αυτο=/