Arsenal

Το είδα… Και Οζίλ ακόμα στην ομάδα…

Και έχεις τον Τσοχο να λέει ότι ο Lloris είδε τον Χριστό - φαντάρο Στο σουτ του Ceballos ! :joy:

1 Like

εμενα ακομα μ’αρεσει ο Οζιλ

Elneny και Mkhitaryan εφυγαν δανεικοι σε Besiktas/Roma μεχρι να αποχωρησουν. Ο πρωτος ειναι τιμιος αλλα με καλυτερο σημειο στο παιχνιδι του την ανακυκλωση κατοχης και δεν προσφερει τιποτα που δεν μπορουν οι υπολοιποι μεσοι.
Ο δευτερος εκανε καποιες ουσιωδεις εμφανισεις στην αρχη αλλα απο ενα σημειο και μετα ηταν σταθερα κακος. Ελευθερωνεται και το μπατζετ. Ολα καλα. Περισσοτερος χρονος σε Nelson/Martinelli/Smith-Rowe.
Πολυ ευχαριστημενος απο τις μεταγραφικες δραστηριοτητες αυτο το καλοκαιρι οσον αφορα το μισθολογικο. Μενει να δουμε αν ο David Luiz θα ειναι οντως καλυτερος του Μουσταφι γιατι προς το παρον εχει αρχισει ασχημα. Ξερουμε βεβαια οτι του παει περισσοτερο η τριαδα στην αμυνα. Ο Πεπε μου αρεσει. Πολυ αερινος. Αντε να βαλει και κανενα γκολ να ξεκλειδωσει παραπανω.

πονεσαν τα ματια μας σημερα

Έλεος ρε αρσεναλ.

Σωκράτης, Λουιζ, Ναιλς, Τσακα, Γκεντουζι, Οζιλ γτπ απλά. Αι στον κόρακα πια

Ενα οχι και τοσο ευκολο 3-0 απέναντι στην Eintracht την πεμπτη απο το οποιο κραταμε την εξαιρετικη εμφανιση του Saka που του εδωσε και θεση βασικου σημερα, οπως και μια ακομα σταθερη εμφανιση απο τον Martinez που βλεποντας τον και στην pre-season εχω να πω πως δεν τρομοκρατουμαι καθε φορα που η αντιπαλη ομαδα πλησιαζει την περιοχη.

Αρκετα διασκεδαστικο το σημερινο ματς για ουδετερους. Ιδιαιτερα εκνευριστικο “κλασικης Αρσεναλ” (ολοι κοιτανε στο πρωτο γκολ, χαζη κιτρινη Xhaka, πουληματα στην αμυνα, κοκκινη απο το πουθενα, δευτερο γκολ αμεσως μετα την ισοφαριση) για τους φαν αλλά με αισιο τελος (εντονο παθος και διψα που εφερε την ανατροπη, πρωτο γκολ Πεπε).

Νταξ αυτό το αστείο με τον Ναιλς πρέπει να σταματήσει. Πότε ξανά βασικός. Πάλι καλά που πήρε κόκκινη και δεν θα παίξει στο Μαντσεστερ

Ομπα πάει για 1ος σκορερ

1 Like

Χώμα η ομάδα γμτ

Τελος ο Emery. Πρωτη χρονια παρα τα προβληματα ειχε αφησει ελπιδες. Φετος απαραδεκτος στα παντα. Ljungberg προσωρινός. Να δουμε ποιος θα αναλαβει

Αντίο και πολύ έκατσε. Αλέγκρι επειγόντως να κάνει την άμυνα.

για αμυνα χρειαζονται αμυντικοι
Ο Αλεγκρι φημολογειται οτι αρνηθηκε επειδη δεν θελει να αναλαβει στα μεσα της σεζον και επειδη δεν ξερει αγγλικα. Προσπαθω να σκεφτω αλλα ονοματα. Τεν Χαγκ, Ναγκελσμαν θα μου αρεσε απο νεους ή Ποκετινο αλλά το αποκλείω λολ. Ζαρντιμ ισως; Μου αρεσει και το βρισκω πιο εφικτο. Για Αρτετα, Βιειρα, Μαρσελινο, Χοου, Αντσελοτι, Μπενιτεθ, Νουνο Σαντο και αλλους δεν εχω κανεναν ενθουσιασμο.
Γι’αυτο φώναζα να φυγει ο Βεγκερ νωριτερα. Γιατι Κλοπ και Πεπ ηταν χωρις ομαδα :pensive:

Πεπ με την πολιτική των μεταγραφών της Άρσεναλ δεν θα ερχόταν ποτέ. Νάιγκελσμαν,Ζαρντίμ θα χαν ενδιαφέρον ενώ η καψούρα ο Ποκετίνο μάλλον θα αρνηθεί λόγο Τότεναμ. Και προς θεού ΌΧΙ Αρτέτα

Ο Πεπ ειχε συμφωνησει επισημως με τη Σιτυ πολυ καιρο πριν φυγει απο τη Μπαγερν.

τελικα ο Αρτετα όντως εμαθε πολλα απο τον Πεπ. Προχθες ελεγε τι παικταρας ειναι ο Τσακα και πως τον ηθελε στην Σιτυ. Σημερα βγηκε ειδηση οτι παει στην Χερτα.

μόλις τρία παιχνίδια με Αρτέτα και προσπαθώ να συγκρατήσω τον εαυτό μου από το να είναι τόσο αισιόδοξος. Και στα τρια παιχνιδια υπηρχε διψα και ενταση απ’ ολους και επιτελους ηρθε η νικη μετα απο πολυ καιρο. Η ψυχολογια ανεβαινει ενω δειχνουν ολοι καλυτεροι και σε ατομικο επιπεδο (Νταβιντ Λουιζ, Οζιλ, Μειτλαντ-Ναιλς μη ληθαργικος κλπ)
Βλέπω πραγματα που δεν εβλεπα ουτε με Βεγκερ (συγκροτημενο πρεσσινγκ, παικτες να δημιουργουν τριγωνα στο κεντρο για να δεχτουν πασες)
Ακομα και δηλωσεις ή ιστοριες απο την προπονηση που βγαινουν προς τα εξω ειναι spot on :stuck_out_tongue:
Ενα προβλημα που υπαρχει βεβαια ειναι πως και με Τσελσι και σημερα ολοι ειχαν ψοφήσει απο το 60’. Δεν εχουν συνηθισει σε τετοιους ρυθμους και φυσικα αν δεν ερθουν νεοι παικτες οτι και να κανουν αυτοι το ταβανι δεν ειναι υψηλο. Τουλαχιστον βλεπομαστε ευχαριστα

Η γιουναιτεντ απαισια σημερα.

Χαμηλά την μπάλα φίλε μου

το ξερω ρε απλα και με μπορνμουθ και με τσελσι που δεν πηραμε τα αποτελεσματα η ομαδα εδειξε συμπαγης με ενα πλανο μια κατευθυνση. Οχι απλα το new manager bounce που λενε

Με Τσελσι ακόμα δεν κατάλαβα πως χάσαμε. Τεσπα μακάρι πρώτη μέρα του χρόνου να έγινε ολική επαναφορά. Είναι κρίμα Τοτεναμ Γιουναιντετ ακόμα και Τσελσι ναι τόσο ασοβαρες αλλά να μαστε τόσο πίσω

Οσο καιρο δεν υπηρχαν αγωνες, ο χρηστης u/birdinthird στο reddit ποσταρε μια πασα του Οζιλ την ημερα. Σημερα εβγαλε και το compilation και με τις 91. Αξιζει να ψαξετε τα ποστς του γιατι εξηγει τον λογο που τις διαλεγε και εγραφε και fun facts για τους αγωνες.

https://streamable.com/w61s9z

1 Like