At The Gates (Αθήνα & Θεσσαλονίκη)

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτο το κολλημα που εχετε φαει με το Fuzz, οταν εχει σωστο ηχοληπτη εχει και σωστο ηχο, τοσο απλο.

α γεια σου… όποιος έχει πάει swans και neurosis τουλάχιστον, ξέρει…

fuzz τελικα,δεν το βουλωνα

Εμενα δεν με χαλαει το Fuzz οποτε μια χαρα.

…δυο μέρες έμειναν…δεν έχω τεράστιες προσδοκίες, αλλά πιστεύω ότι θα περάσουμε καλά…κανείς άλλος από δω θά’ρθει???:):!:

δεν τους ειχα δει την προηγουμενη,ο δισκος δεν μου ειπε κ πολλα αλλα τους περιμενω πω κ πως…

ωρες ξερουμε???στο σαιτ του fuzz αλλα κ στη αφισα που ειχε βγει γραφει 8:30…αν ξερει καποιος πιο αναλυτικα να μας πει…

τα αλλα 2 συγκροτηματα τι λενε???καμια πληροφορια???

Μια μερα εμεινε, αυριο τετοια ωρα θα ειμαστε στην φαση της αναμονης. Το περιμενω πως και πως το live, πρωτη φορα θα τους δω, λατρευω το Slaughter Of The Soul και παντα ευχομουν να ακουσω live τις κομματαρες, γουσταρα πολυ και τον καινουριο δισκο, παμε να τα σπασουμε λοιπον. Οποιος μαθει λεπτομερειες για ωρες κτλ. ας ποσταρει.

Athens Schedule

Doors Open: 19:30

Stage Time ENDSIGHT: 20:30 - 21:10 (40 minutes)

Stage Time CEREBRUM: 21:20 - 22:05 (45 minutes)

Stage Time AT THE GATES: 22:30

Thessaloniki Schedule

Doors Open: 19:30

Stage Time REVENGE OF THE GIANT FACE: 20:30 - 21:00 (30 minutes)

Stage Time CEREBRUM: 21:15 - 22:00 (45 minutes)

Stage Time AT THE GATES: 22:30

…μια χαρούλα αν δεν έχουμε καθυστερήσεις…τα λέμε εκεί:):!:

από το fb:

Τα εισιτήρια με νουμερα 401 και 403 κερδίζουν μια προσκληση το καθενα επιπλεον για το σημερινο Live .Έχοντας μαζι τους το εισιτήριο να απευθυνθουν στο box office για να παραλαβουν την πρόσκληση !

Επειδη εγω δεν εχω παρει ακομα εισιτηριο, δεν θα ελεγα οχι σε μια προσκληση που κερδισαν τα παραπανω εισιτηρια…χεχε!
Θα τα πουμε εκει λοιπον…επειδη θα σκασω κατα τις 9,φροντιστε να εχετε αφησει 2 εισιτηρια για εμενα και τον φιλο μου…

Παμε να περασουμε τελεια, ευχομαι σε καλο ηχο και να εχει ορεξη η μπαντα και θα γινει πανικος. :vibrate:

θα το πω οσο πιο ευγενικα μπορω…

ΓΑ ΜΗ ΣΑ ΝΕ …

Αυτο,τιποτ’αλλο

συμφωνω,πηρα κ ενα φιλο μου μαζι που δεν ειχε ακουσει νοτα κ ενθουσιασηκε

ζησαμε kingdom gone kai windows λεει… :bye:

Ενταξει η συναυλια απλα τα εσπασε. Ειχα γραψει

και αυτο ακριβως εγινε κατα γραμμα. Ο ηχος ηταν απλα αψογος και αποδειχτηκε αυτο που εχω πει πολλες φορες οτι το Fuzz ειναι μια χαρα μαγαζι και η ποιοτητα του ηχου εξαρταται απο τον εκαστοτε ηχοληπτη και αν κανει καλα την δουλεια του, απλα πραγματα. Ακουσα οτι μαλλον ειχαν φερει δικο τους ηχοληπτη που τους ακολουθει σε ολη την περιοδεια. Η μπαντα ηταν φουλ ορεξατη και σε μεγαλη φορμα και επικρατησε πανικος στο live με τον κοσμο να συμμετεχει ενεργα και να εχει παλμο και δυναμη.

Εφτασα αργα στο Fuzz και προλαβα μονο καποια κομματια απο τους Cerebrum οποτε δεν γραφω κατι για τις 2 support μπαντες. Στις 22.30 ακριβως οπως ειχε ανακοινωθει εκαναν την εμφανιση τους οι At The Gates και επαιξαν 1 ωρα και 20 λεπτα μεχρι τις 23.45. Με τον ηχο να ειναι κρυσταλλο ολα τα κομματια αποδοθηκαν και ακουστηκαν οπως τους αξιζει με το setlist να ειναι βασισμενο κατα πρωτο λογο στο Slaughter Of The Soul οπως ηταν αναμενομενο και κατα δευτερο λογο στο νεο αλμπουμ At War With Reality.

Εχουμε και λεμε λοιπον, Slaughter Of The Soul, Cold, Under A Serpent Sun, Suicide Nation, Nausea, World Of Lies και φυσικα Blinded By Fear απο το Slaughter Of The Soul. Death And The Labyrinth, At War With Reality, The Circular Ruins, Heroes And Tombs, The Book Of Sand (The Abomination), The Night Eternal απο το At War With Reality και απο εκει και περα Windows και Kingdom Gone απο το The Red In The Sky Is Ours, Raped By The Light Of Christ και The Burning Darkness απο το With Fear I Kiss The Burning Darkness και τελος δυστυχως μονο το Terminal Spirit Disease απο τον ομωνυμο δισκο. Ακουστηκαν επισης τα El Altar Del Dios Desconocido στην αρχη και το City Of Mirrors στην μεση της συναυλιας απο τα ηχεια και λειτουργησαν ομορφα σαν εισαγωγες. Ολα κομματαρες με τα καινουρια κομματια να δενουν αρμονικα με τα παλαιοτερα κλασικα της μπαντας και μονο το The Book Of Sand (The Abomination) φανηκε να ειναι σε χαμηλοτερο επιπεδο. Το μονο παραπονο μου ειναι οτι θα ηθελα κατι παραπανω απο το Terminal Spirit Disease, το αγαπημενο μου Forever Blind, το The Swarm ή εστω το The Beautiful Wound ρε παιδι μου. Και κανα Alll Life Ends απο το Gardens Of Grief EP θα γουσταρα τρελα. Οποιοδηποτε απο αυτα στην θεση του The Book Of Sand (The Abomination) θα εκαναν ακομα ιδανικοτερο το setlist το οποιο ειναι αυτο που παιζουν σε ολη την περιοδεια χωρις να εχουμε καποια διαφορα στην Αθηνα.

Η αποδοση του συγκροτηματος ηταν εξαιρετικη, νομιζω κανεις δεν θα μπορουσε να εχει καποιο παραπονο. Martin Larsson ηρεμη δυναμη στην κιθαρα, χαμηλων τονων αλλα χαμογελαστος, Adrian Erlandsson κατεδαφιστης στα τυμπανα, εδωσε καθε ικμαδα της δυναμης του και ηταν εκπληκτικος, οπως και τα αδερφια Bjorler σε κιθαρα και μπασο που ηταν ορεξατοι. Με τον Jonas να ξεχωριζει σαν ο πιο κινητικος και ενεργητικος απο τους 2 και με τον Anders πιο μαζεμενο να χτυπιεται και αυτος ομως με τις τοσες riffαρες που εχει γραψει. Ο Tomas Lindberg τον οποιο θεωρω πολυ ιδιαιτερο τραγουδιστη ηταν το κατι αλλο καταφερνοντας με απολυτη επιτυχια να “βγαλει” τα τοσο ξεχωριστα φωνητικα του. Κινητικος σε ολη την διαρκεια της συναυλιας αλωνιζε την σκηνη, ειχε πολυ αμεση επικοινωνια με το κοινο και εβγαζε αγνη αγαπη για αυτο που κανει.

Το κοινο οπως ειπα ηταν πολυ καλο και σε ολα τα κομματια γινοταν χαμος με μεγαλυτερες στιγμες της βραδιας για εμενα προσωπικα τα Slaughter Of The Soul ([B][SIZE=3]GO!!![/SIZE][/B] και της πουτανας το καγκελο :metal:), Cold, Terminal Spirit Disease (χαμος στο mosh pit), Suicide Nation, World Of Lies και απολυτη στιγμη την αρχη του encore με το αγαπημενο μου κομματι Blinded By Fear, εκει πραγματικα εχασα το μυαλο μου…

[B][SIZE=4]ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΘΕΕ ΜΟΥ…[/SIZE][/B] :vibrate: :metal:
Δεν εχω καταφερει ποτε στην ζωη μου να ακουσω αυτο το κομματι και να μην αρχισω να χτυπιεμαι, μιλαμε για αρρωστια…

Μετα το τελος του live βρηκαμε τα μελη της μπαντας και ηταν ολοι τους ευγενικοι, φιλικοι και χαμηλων τονων με τον Tompa πιο ομιλητικο απο ολους. Εβγαλαν φωτογραφιες με οποιον ηθελε και υπεγραψαν τα παντα. Σε συζητησεις που καναμε ο Anders μου ειπε πως ο λογος που εφυγε απο τους The Haunted ειναι οτι μετα την αποχωρηση του Per M. Jensen και του Peter Dolving τα πραγματα δεν ηταν το ιδιο για αυτον μεσα στην μπαντα και εχασε το ενδιαφερον του. Οταν τον ρωτησα πως νιωθει για την “νεα καριερα” των At The Gates μου ειπε πως δεν το βλεπει σαν καριερα αλλα σαν διασκεδαση και απο την στιγμη που περναει ωραια θα συνεχισει να το κανει χωρις να βαζει περιορισμους στον εαυτο του. Ο Adrian Erlandsson σε ερωτηση για το αν θα ερθουν Ελλαδα οι Vallenfyre μου ειπε πως δεν ξερει κατι αλλα αν αυτο γινει θα ερθουν με αλλο ντραμερ που θα ειναι session μονο για τα live γιατι τα 'χει παιξει με τοσες μπαντες και τις συνεχεις περιοδειες. Επισης με “εφτιαξε” λεγοντας πως το καινουριο Paradise Lost ειναι πολυ δυνατο και σκοτεινο, ενω δεν μπορεσε να απαντησει με ποιο απο τα τοσα συγκροτηματα στα οποια ειναι μελος απολαμβανει περισσοτερο να παιζει live, του αρεσουν οι εναλλαγες και τα γουσταρει ολα πραγματικα. Τελος ο Tompa ειπε πως το λατρευει να παιζει στην Ελλαδα και θελει να ερχονται σε καθε περιοδεια.

Μετα απο αυτη την τελεια συναυλια αυτο που βγαζω ως συμπερασμα ειναι οτι υπαρχει νοημα στο reunion των At The Gates, αφου γουσταρουν να παιζουν μαζι γιατι να μην το κανουν και επισης φανηκε ποσο καλος δισκος ειναι το At War With Reality αφου τα κομματια του λειτουργησαν αψογα και σε live περιβαλλον. Και την επομενη φορα εκει…