Athens Rocks 2023: Ghost @ 25/6

Πες το είδος που παίζουν όπως σου αρέσει, αλλά το κοινό τους είναι του rock/metal χώρου. Επίσης στα lives τους μια χαρά metal είναι

1 Like

δεν ξέρω ποσο μεταλ είναι στα live …αλλά όντως εκτός από μεταλ rock οπαδούς δεν νομίζω ότι τους ακούει/ξέρει κανείς άλλος

1 Like

Το Mummy Dust πάντως λάιβ σπέρνει

Εγώ έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω αν τρολάρεις ή όχι:
πρώτον, για το αν οι Ghost απευθύνται κυρίως σε metal κοινό
και
δεύτερον, για το ενδεχόμενο να αποχωρήσει η πλειοψηφία του metal κοινού στους Ghost, η οποία θα πάει για τις άλλες 2-3 metal μπάντες που θα παίξουν στο φεστιβάλ.

Εκτός αν λες κάτι άλλο που δεν το έπιασα.

Μου φαίνεται ότι θα είμαι από τους λίγους σε αυτό το live που λατρεύω και Ghost και Candlemass.Και ας ήταν κάπως μέτρια τα τελευταία άλμπουμ τους.

4 Likes

Βαλε και εμενα μεσα σε αυτους τπυς λίγους! Και χαίρομαι που θα τους ξαναδω μαζι και τους δυο υστερα απο …νομιζω 12 χρονια,

Mono ta 13 teleutaia

ειμαστε πολλοι ρε.των candlemass παντως ηταν κατω του μετριου τα τελευταια

Το σέρι των 4 άλμπουμ από το 2005 έως 2012 (Candlemass, King Of the Grey Islands, Death Magic Doom, Psalms Of The Dead) είναι απλά επικό και δεν θυμάμαι άλλη μπάντα των 80s να έχει κάνει τέτοιο σερί.

edit: τα 3 πρώτα είναι εκτός συναγωνισμού

1 Like

εγω αναφερομουν στα 2 τελευταια παντως,αυτα που αναφερεις εσυ ειναι δισκαρες

1 Like

Δεν θέλω να αδικήσω το τελευταίο Sweet Evil Sun καθώς κυκλοφόρησε μόλις πριν 4 μήνες και ακόμα δεν έχει δείξει. Πάντως ούτε εμένα με κέρδισε.

1 Like

1 Like

Πφφφφ ζορικη τιμή :cry:

2 Likes

Οποιος μπορει ας ενημερωσει τον παιχτη οτι ισα που προλαβαινει κανονικο

1 Like

Lol ρε σεις πόσα έβγαλαν;

εστειλα φιλλλαρακι και μου πηρε απο το We τελικα :japanese_goblin:

Επιτέλους γίναμε ευρώπη!!!

1 Like

Άσχετο: οι εκλογές στις 25 Ιουνίου δεν επηρεάζουν τη συναυλία.

1 Like

θα έπρεπε να υπάρχει και κάποια ανακοίνωση από τους διοργανωτές (High Priority και Release - για Madrugada) να ξέρει ο κόσμος τι να κάνει

Επηρεάζει κάποιους από εμάς όμως :cry::cry::cry: