Δικά μας Audio

Thanks για τα καλά λόγια.
Είμαστε 2 άτομα(μπάσο-κιθάρα φωνή) μέχρι τώρα και γράφουμε κομμάτια σ αυτό το blues-country-σκοτεινό ύφος επηρεασμένα από παλιές cult horror ταινίες .
Nαι το παραδέχομαι ,διπλοπόσταρα το link γιατί δεν απάντησε κανείς,…(οπότε σ ευχαριστώ που απάντησες!
Οι στίχοι έχουν χιουμοριστική διάθεση…

χα, το κατάλαβα ότι είχαν χιουμοριστική διάθεση…
Αλλά… you know… I’m a girl… οπότε παραμένουν σιχαμεροί.

όσον αφορά το κομμάτι, κάτι μου θύμιζε… το ύφος? η μελωδία…? γενικά η αίσθηση ίσως… αυτό>> [U]http://www.youtube.com/watch?v=_lK4cX5xGiQ&ob=av2e[/U]

Ναι ρε Jimmy πολυ μαγκια το κομματι!Εγω και απο στοιχους γουσταρα,δεν ξερω αλλα εχετε πετυχει ακριβως αυτο το blues-cult horror…Μπραβο!

Ευχαριστώ πολύ nightwing,αυτό προσπαθούμε να κάνουμε.έχουμε και άλλα 2-3 κομμάτια σ αυτό το ύφος, θα τα ποστάρω σύντομα.
Unburnt εχείς πολύ καλό αυτί,δεν το χα σκεφτεί , o jack black είναι κορυφαίος


Δείγμα νούμερο 2

Secret Circus

http://atreu73.bandcamp.com/track/secret-circus

Πολύ ωραίο κι αυτο,όμορφες μελωδίες (και στα 2 κομμάτια) αλλα θα ήθελα κάτι παραπανω στα φωνητικά :slight_smile:

Ευχαριστώ για τα σχόλια,θα τα χουμε υπ’όψιν:)
Ωραίο τραγούδι atreu73,δώσε και συ λίγες παραπάνω πληροφορίες

οσο αφορα τη μουσικη ηταν το καλυτερο απο τα 3
και οπως και στο πρωτο μ’αρεσε το τελος

Κι αυτό στο ίδιο ύφος με το προηγούμενο.
Πολύ καλό.
είναι πολύ χαρακτηριστικό δείγμα του είδους της μουσικής όπου ανήκετε…
ειδικά η φωνή, ταιριάζει πολύ.
Το πρώτο μου άρεσε πολύ για τη μελωδία του.
Αυτό όμως είναι πιο ευδιάθετο.
Keep it up.

Ωραίο πιάνο!
Αλλά η φωνή δεν με ενθουσίασε και τόσο… λίγο με απώθησε … δεν ξέρω… δεν με άγγιξε… λίγο “ψυχρή” μου’κανε…
Α, επίσης … πρέπει να δουλέψεις λίγο την προφορά σου.

edit: Α, και κάτι που αφορά το “κατέβασμα” σε μερικά σημεία στο πιάνο… μου θύμισε κάτι σημεία απο το “phantom of the opera”

jimmyontheroad το τραγούδι είναι γραμμένο γι’ αυτούς που γαμάνε τον κόσμο ακατάπαυστα εδώ και χρόνια και επιμένουν ότι η κουραδίτσα που μας κουνάνε από μακριά καθώς μας πλησιάζουν είναι χρυσός.
UnburntKhaleesi θα προτιμούσα το κατέβασμα να σου θυμίζει Pink Floyd, Meddle, Echoes αλλά στο ότι έχει επιρροές από musical δεν πέφτεις εντελώς έξω, περισσότερο από Cabaret και Bob Fosse όμως.
JTN η ένταση για μένα είναι αποτέλεσμα και όχι προυπόθεση μέχρι τώρα αλλά καταλαβαίνω τι λες.

check mah sig

Με τα μέσα που 'χω στη διάθεσή μου δε νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο.

Σε έκανα εγγραφή :slight_smile: (ο fateis…κτλκτλ)

να και κάτι από εμένα που έκανα σήμερα σαν tribute στους

[U][B]Bloodiest[/B][/U]

Ελπίζω να είναι viewable σε όλους:

[I]http://www.facebook.com/video/video.php?v=2008150038071[/I]

Ας προσθεσω και εγω ενα κομματι που γραφτηκε το 2010 μεσα σε 1 ωριτσα απλα για την φαση :stuck_out_tongue:

νέο κομμάτι!ακούω γνώμες

[B]jimmyontheroad[/B] δεν ξερω αν πρεπει να σε συμπαθησω περισσοτερο επειδη βλεπω αυτο το [I]on the road [/I]που παραπεμπει στο βιβλιο της beat λογοτεχνιας
παντως ακουσα ολα τα κομματια και μου αρεσαν παρα πολυ!Εριξα και like :smiley: ειδικα σε αυτο το τελευταιο δεν απεφυγα να χορεψω κιολας λιγο.Αν και δε μοιαζει γενικα,μου θυμισε το play with fire των rolling stones.

ευχαριστώ,χαίρομαι που σου άρεσε το κομμάτι!Το on the road όντως είναι από το βιβλίο του kerouac

Κάβλα…

Να υποθέσω τα μεσαία τα “έφαγε” το youtube, έτσι;
Η μίξη θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη γενικά.
Το κομμάτι πολύ καλό.
Η garage/psych παραγωγή στα φωνητικά αξίζει βραβείο. :thumbup:

επειδη αγαπαμε Bob Marley
παρτε το get up stand up σε μια semi acoustic soul - reggae εκτελεση