Nba

Γιοβαισα που λεει και ο Σκουντης…

3 Likes

Δεν ήταν νομίζω καν προσπάθεια για σουτ. Ήταν πιο πολύ σε φάση να φύγει από μένα η μπάλα κακήν κακώς. Ούτε που παίζει να κατάλαβε τι κρινόταν.

2 Likes

Όχι ρε…Πολύ κρίμα για τον παικταρά. Και αυτο στην καλύτερη περίοδο της καριέρας του, μακάρι να επιστρέψει το ίδιο δυνατός. Αν και με τέτοιο τραυματισμό σπάνια γίνεται κάτι τέτοιο ακόμα και αν είσαι ο Durant.

φαινεται πολυ ασχημο αν και δεν εχουν κανει ακομα MRI, κριμα γμτ…

την ακουμπησε ο Γκρην τη μπαλα, δεν ηταν τοσο ακραια αστοχο

1 Like

Ολική λέγανε στο ράδιο πριν, αλλά ακόμα ίσως δεν είναι επίσημο ακόμα. Σε τέτοια περίπτωση μιλάμε για 9 μήνες και δεν θα είναι ο ίδιος μετά.

Πολύ κλάμα και οδυρμό από μανατζαρέους και λοιπούς υπευθύνους ομάδας είδα στον τραυματισμό Durant και κάτι μου λέει πως την έκαναν την μαλακία τους. Κάτι ήξερε μάλλον ο Leonard όταν ήταν Spurs.

Αλλάζει σε τεράστιο βαθμό βέβαια και η επόμενη χρονιά. Η λογική λέει πως ο Durant θα μπορούσε να παραμένει στους Warriors αλλά αν έχει όντως παιχτεί μαλακία με την αποθεραπεία του τότε δύσκολο. Δεν ξέρω ποια ομάδα θα του δώσει max αν επιβεβαιωθεί το χειρότερο σενάριο.

Νομίζω ότι γι αυτόν ακριβώς τον λόγο πρέπει και οφείλουν να του δώσουν νέο συμβόλαιο.

Edit: Κι ας αρνηθεί, ο ίδιος μετά.

αυτο προβλεπω και γω.

Θα του δωσουν το μαξ και θα αρνηθει (λογικα).

Θα πρεπει να δωσουν 140εκατομμυρια μονο και μονο για το ταξ διαβασα καπου, αλλα δεν παιζει κανενα προβλημα. Απο του χρονου λεει στην νεα αρενα (που θα ανηκει στην ομαδα), τα εσοδα τους θα υπερπολλαπλιαστουν μονο και μονο να σκεφτει κανεις τα events ασχετες με το ΝΒΑ που θα γινονται κει περα.

Το θεμα ειναι πως θα το δουν αλλες ομαδες αυτο και πως θα επηρρεασει το που θα καταληξουν AD και Kyrie. Τουλαχιστον δε θαναι βαρετο το καλοκαιρι

Καλά αυτό δεν ισχύει καθόλου, γιατί ο Kawhi έπαιζε κουτσαίνοντας στα μισά ματς με Bucks. Απλά ήθελε να φύγει από τους Spurs πέρσι.

Πολύ κλάμα…Την έχει λερωμένη τη φωλιά του και αυτός και το ξέρει.

Το θεμα ειναι πως θα το δουν αλλες ομαδες αυτο και πως θα επηρρεασει το που θα καταληξουν AD και Kyrie

Όχι στους Knicks πάντως λολ

1 Like

Προβλέψεις για το επόμενο ματς? 3-3 λέω εγώ.

8-9 μήνες έξω λέει.

Μας τελείωσε ο Durant. Όχι στους τελικούς αλλά γενικά κατά την γνώμη μου. Είναι σχεδόν 31 θα μείνει ουσιαστικά όλη την επόμενη χρονιά έξω, όταν γυρίσει θα είναι στα 32. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα δούμε τον ίδιο παίκτη στα παρκέ.

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι που θα καταλήξει πλέον, δεν νομίζω πως ομάδες όπως οι Knicks, Nets κλ που ήθελαν να χτίσουν ομάδα τίτλου γύρω του θα το τολμήσουν και αν όντως αρνηθεί Warriors λόγω της μαλακίας που έγινε με τον τραυματισμό του δεν μπορώ να φανταστώ που θα καταλήξει.

Τεραστια μαλακια για Ντουραντ, επισκιασε ολους τους τελικους η φαση.

Οι θεωριες συνομωσιας δινουν και παιρνουν, αλλα στην συνεντευξη τυπου ειπαν πως ουτε οι γιατροι των Golden State Warriors, ουτε το προσωπικο team γιατρων του Durant θεωρουσαν οτι υπαρχει κινδυνος να τραυματιστει στον αχιλλειο τενοντα, και πως πιστευαν οτι το μοναδικο ρισκο που υπαρχει ειναι να παθει υποτροπη στην γαμπα, περιπτωση στην οποια δε θα εχανε ουτε καν ολο το καλοκαιρι. Τεραστια γκαντεμια και για τον παικτη, κυριως, και για την ομαδα σε δευτερο επιπεδο.

Το βλεπω Τοροντο πρωταθλημα μεσα στο Οακλαντ προσωπικα. Πιστευω οι Γουοριορς ειναι απλα εξαντλημενοι και ψυχικα και σωματικα και θα καταρρευσουν. Μακαρι να κανω λαθος.

Εγώ το πρωτάθλημα το βλέπω πάλι Σαν Φρανσίσκο. Νομίζω ότι η μεγάλη ευκαιρία ήταν το 5ο ματς. Τώρα εάν νικησουνν οι Γουόριορς και γίνεις το 3-3 , θα είναι πολύ μεγάλο το άγχος στο Τορόντο, δεν ξέρω εάν μπορούν να το διαχειριστούν όντας πρωτάρηδες σε τελικούς.

Στα του Ντουράντ, μεγάλη μαλακια. Κρίμα πολύ ύπουλος τραυματισμός.

Διαφορά μόνο τριών ποντων στο πρώτο αλλά το Τορόντο ελέγχει το ματς. Πολλά λάθη από τους GS που φαίνονται αρκετά αγχωμένοι. Αν δεν έκαναν οι Ραπτορς και κάποια ανόητα φάουλ στο τριποντο που έστειλαν τον Κλευ σε 3 βολες, τα πράγματα θα ήταν ακόμα καλύτερα για αυτούς. Ματσαρα πάντως!

Απιστευτος Κλευ! :metal: Γύρνα στο παιχνίδι ρε παικτουρα.
Τι βλέπουμε, τι ματσαρα!

Τέλος ο Κλεη και μάλλον και για το επόμενο ματς, άρα Ραπτορς πρωταθλητές κατά 99% ακόμα κι αν χάσουν σήμερα.

Ματσαρα σήμερα, αλλά πραγματικά κρίμα που οι Γουοριορς είναι φέτος καταραμένοι.

Να δω πως θα φυγει τωρα ο Καουαι!