Nba

Πάμε για πολύ δυνατή σεζόν στους Ρόκετς. Με 3 μπάλες ταυτόχρονα στο παρκέ ίσως να είναι ικανοποιημένοι όλοι στην ομάδα.

11 Likes

Ήταν που ήταν το απόλυτο τσίρκο οι Ροκετς, τώρα το τερμάτισαν. Έχουμε να ρίξουμε γέλιο, Χαρντεν και Ουεστμπρουκ θα συναγωνίζονται στα triple double, ποιος θα κάνει τα περισσότερα μέσα στη χρονιά.

1 Like

Η μεταγραφή της χρονιάς. Περισσότερο ποπ κορν από blockbuster του Hollywood θα καταναλώνεται. Θα ξεχάσουν την αίσθηση της μπάλας στα χέρια τους οι υπόλοιποι.

Εγώ λέω θα είναι καλύτεροι του χρόνου οι Rockets. Αρκεί να μην συνεχιστεί η ανοησία με τις άπειρες unassisted προσπάθειες του JH. Πόσο γελοίο θα είναι δηλαδή την στιγμή που θα έχεις παίκτη με τέτοιο penetration (Westbrook) στο παιχνίδι του, να συνεχίζεις να επιδιώκεις unassisted 3’s… Νομίζω πάντως πως θα σοβαρευτουν και θα συνεργαστούν αρμονικά οι δυο τους. Βέβαια καλό θα ήταν να είχαν κι έναν αληθινά ισχυρό frontcourt παίκτη στην ομάδα…

Καλα για εμενα ειναι downgrade, o CP κολλαγε πολυ καλυτερα με τον μουσια, τωρα εχεις δυο απο τα ψηλοτερα usage rating του ΝΒΑ στην ιδια πενταδα, καλα θα περασουμε :stuck_out_tongue:

1 Like

Σου άρεσε η συνεργασία CP - Harden? Εμένα όχι… Σχεδόν μηδενική θα έλεγα ήταν η συνεργασία τους.

Το Χιούστον παρά τον κίνδυνο να με κάνει να φανώ γραφικός δε μπορώ να το θεωρήσω σοβαρό contender με δύο άναρχους παίκτες να συνυπάρχουν. Ο CP3 που έχει υπάρξει σε ομάδες με πρώτα βιολιά δεν κατάφερε να προσαρμοστεί με το παιχνίδι του Χάρντεν.

Οι LAL είναι πληρέστατοι, βλέπω μάλιστα να συνυπάρχουν στην 5αδα LeBron στον άσσο, Danny Green, ο εξαιρετικός Kuzma, AD και Cousins.

Οι Clippers έχουν να καλύψουν το 4-5 τους γιατί οι Zubac και Harkless είναι τίμιοι παίκτες, πολύ καλός ο Harrell αλλά χρειάζονται ποιότητα στους ψηλούς.

1 Like

Εγώ αυτό πάντως δυσκολεύομαι πολύ να το δω. Θα το δοκιμάσουν σαφώς στην regular αλλά ο Lebron στα 35 του να κυνηγάει point guard? Δύσκολο. Είναι πάρα πολύ βαρύ σχήμα για το σημερινό ΝΒΑ. Εκτός αυτού έχουν ήδη 3 παίκτες στον 1. Rondo, Cook, Carouso.

Έχουν γεμίσει το roster τους με ποιοτικούς παίκτες μεν αλλά ζητείται χημεία και μάλιστα επειγόντως.

Δε νομίζω πως το μοντάρισμα είναι πρόβλημα, αφενός γιατί μέχρι το All Star break όλες οι ομάδες προετοιμασία κάνουν ουσιαστικά και αφετέρου, στην ίδια κατάσταση είναι όλοι οι διεκδικητές στη Δύση.
Απλά είναι τόσο γεμάτοι σε όλες τις θέσεις όσο καμία ομάδα στη Λίγκα. Οι Clippers θεωρούνται πρώτο φαβορί, έχουν τους 2 καλύτερους 2-way παίκτες στην περιφέρεια αλλά κοιτώντας τους ψηλούς τους βλέπεις εύκολα ένα σενάριο που θα τους στοιχίσει σε σειρά με τους LAL.

Θα ήθελα να επιχειρηματολογήσω πως και οι GSW παραμένουν διεκδικητές παρά τη φυγή του KD (που το πιστεύω εφόσον ο Russell πιάσει τα περσινά στάνταρ), έχουν μια αξιοπρεπή 5άδα με Curry, D’Angelo, Klay (θεωρώ πως όταν επιστρέψει θα τον πάνε στο 3 αν και undersized), Green και Cauley-Stein (που ήταν εξαιρετική κίνηση για το μίνιμουμ συμβόλαιο) αλλά έχασαν ακόμη περισσότερο σε βάθος πάγκου με Iggy, Livingston, Cook και ειδικά στο 3 είναι πολύ light. Βλέπω αν δεν τραβήξει η χρονιά να ανταλλάζουν τον Russell είτε για ένα καλό τριάρι είτε για expiring contracts και draft picks για να έχουν ένα μαξ να δώσουν του χρόνου.

Λεμπρον μονιμα στον ασσο ειναι ανεκδοτο, κυριως αμυντικα, δεν βγαινει χρονια ετσι.

GSW εννοειται οτι παραμενουν contenders αλλα σε πιθανοτητες αλλα πισω απο Κλιππερς.

ΖeroDark30 σκεψου πως θα ειναι η συνεργασια Χαρνεν με Ρας. Ο Καημενος ο CP εντωμεταξυ, θαψιμο κανονικο στο νεκροταφειο της Οκλαχομα, Θα παιζει αυτος και τα 30 πικς μου μαζεψαν :stuck_out_tongue:

Δε μιλάω τόσο για τη regular season όσο για τα play off.

Το video με τον Lillard παραπάνω να το δούνε στο Τορόντο όπου ήδη το 'χουν δει το όνειρο ότι θα πάει εκεί ο Γιάννης.

1 Like

Δεν νομίζω πως θα ξαναπαίξει μπάσκετ τούτος. Κρίμα.

2 Likes

“Ο γκαρντ των Ρόκετς νιώθει MVP 2019 με ένα βραβείο λιγότερο:rofl:

1 Like

Δήλωση αλά λουτσεσκου δλδ :stuck_out_tongue:

Δεν χάνεται αυτό:

3 Likes

Βρηκα εντωμεταξυ ενα pack με ολα 30 φορ 30 κυκλοφορησαν μεχρι το 2018, 110 gb, αλλα αξιζει.

Ωραια πραγματα :confused: