Nba

wtf man :joy:

Ντρεπομαι, αλλα αναγκαστηκα να δωσω καρδουλα σε Ρορ.

Μόλις έμαθα ότι ο Στεφ ο Κάρυ έχει το όνομα του παππού του: Στέφανος Καριόπουλος με καταγωγή από Αίγιο

Οντως :stuck_out_tongue:

Αυτο το αρθρο ειναι απο τις 4 Ιανουαριου του 2016, σιγα μην ειναι αληθεια

Μηπως πρωταπριλιατικο?

χαχαχαχαχαχαχα τι λέτε ρε;;

1 Απριλιου γατακι!

Ψαρωσατε 3 βλεπω. :sunglasses:

Δεν το πίστεψα δευτερόλεπτο

Γαμώτο…ένα κοριτσάκι 11χρ. θα στενοχωρηθεί πολύ αύριο,όταν μάθει την αλήθεια :laughing:

Άλλος είδε ημερομηνία 4 Ιανουαρίου αντί για 1 Απριλίου :stuck_out_tongue:

Σοβαρά τωρα, πίστεψε κάποιος ότι μπορεί να είναι αληθεια; αν ίσχυε θα είχαν οργιάσει και θα μας είχαν πρήξει τα εδώ ΜΜΕ με τον Ελληναρα Στεφανο όλα αυτά τα χρονια. :sunglasses:

Ρε μαν… αυτο ηταν το αστειο μου, προφανως ηξερα οτι ειναι πρωταπριλια, και εκανα αστειακι οτι ηταν και καλα γραμμενο με τον αμερικανο τροπο. If I have to explain it… :stuck_out_tongue:

2 Likes

Τι στο μπούτσο έγινε δω;

Πέθανε ο David Stern

1 Like

Ακούστε λίγο αυτά που λέει ο Scottie Pippen.

1 Like

17 μερες μετα… απανταω. Κλαιω, οι Ραπτορς ειχαν 55 ποντους στα πρωτα 34 λεπτα του αγωνα, και εβαλαν αλλους 55 στα τελευταια 14 λεπτα :joy:

Γενικα ο Πιππεν τα λεει παντοτε πολυ ωραια, δε νομιζω να θυμαμαι ουτε μια φορα που να εχει πει… πιπες.

Απο κει και περα, θεωρω τους Μπακς σχεδον σιγουρα πρωταθλητες Ανατολης ηδη, κι ας εχουμε 4 μηνες μεχρι τους τελικους περιφερειας. Το θεμα ειναι, θα μπορεσουν να κερδισουν εναν τελικο απεναντι σε Κλιπερς, Λεηκερς, Ροκετς ή ακομα και Μαβερικς που ειναι outsider?

Στην Ανατολη δεν βλεπω ποιος μπορει να τους κερδισει. Η Βοστονη ειναι μαλλον ο μονος τους αντιπαλος. Οι Miami ειναι για καποιον λογο πολυ καλοι, οι Ραπτορς αν και καλοι δεν εχουν πλεον ουτε τον Λεναρντ ουτε την παραγκα, ενω οι Σιξερς ισως ηταν μια φουσκα τελικα.

Καλά δεν λέει και κάτι νέο ο Pippen. Από πέρυσι όλοι αυτό λέγανε, ότι λείπει από τους Bucks ένας δεύτερος star. Καλοί οι Middleton, Bledsoe αλλά όχι για ομάδα τίτλου.

Φέτος δεν μου αρέσουν και τόσο ομολογώ. Στηρίζονται πολύ στο τρίποντο (στον πρώτο από τους 2 τελευταίους αγώνες που έδωσαν με Spurs o Γιάννης για πρώτη φορά πήρε περισσότερες προσπάθειες για τρίποντο από ότι για δίποντο) και ο Γιάννης αναλαμβάνει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό να δημιουργήσει για την ομάδα και τον εαυτό του κάτι που κάνει το παιχνίδι τους πιο προβλέψιμο. Εκτός αυτού δείχνουν ως τώρα ομάδα που έχει ήδη φτάσει στο pick της απόδοσης της. Δεν νομίζω πως υπάρχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης της ομάδας μέσα στην σεζόν και στα play-off.

Δεν τους έχω καθόλου σίγουρους για τελικούς. Ως τώρα έχουν χάσει 3 ματς από τις καλές ομάδες της Ανατολής, από τους Heat, τους Celtics ενώ οι 76ers τους διέλυσαν. Αυτές οι ομάδες έχουν περιθώρια και για μεταγραφές και για βελτίωση μέσα στην χρονιά, ενώ Pacers αν επιστρέψει σε καλή κατάσταση ο Oladipo μπορεί να γίνουν πολύ επικίνδυνοι. Οι Bucks δεν βλέπω να κάνουν καμιά μεταγραφική κίνηση. Και τι να κάνουν δηλαδή, να πάρουν δεύτερο star δεν μπορούν, να πάρουν ένα ακόμα ρολίστα δεν βλέπω τι νόημα έχει και τι παραπάνω μπορεί να τους δώσει αυτή την στιγμή.

1 Like

Υπάρχει και η Φιλαδέλφεια. Στα PlayOffs τα αστέρια παίζουν ρόλο: Simmons, Embid, Harris.

Για πρωταθλητές Ανατολής βλέπω MIL or PHL

Δύση και πρωτάθλημα πιστεύω θα πάει στο LA. Ποιά όμαδα όμως δεν ξέρω. :stuck_out_tongue:

1 Like