Barcelona

αυτοι που εχει δε κανουν,εκτος απ τον αν πιστευεις οτι ο μαριανο ειναι Ροναλντο

Αυτό πιστεύω.

2 Likes

Έφυγε ο καλύτερος παίχτης και σκόρερ της ομάδας και μπροστά πλαισιώνουν τον Benzema οι Vasquez και Vinicius. Στην αντίπερα όχθη τον Suarez πλαισιώνουν ο Messi και o Dembele.
Ε εντάξει όσο “άτυχοι” και “μαγική εικόνα” να ήταν χθες, η Real είναι πιο αποδυναμωμένη με πέρσι και αυτό αντικατοπτρίζεται στη φετινή της πορεία.
Τώρα, γιατί δεν παίζουν καλά οι Isco, Marcelo, Bale ας το ψάξουν εσωτερικά και να βρουν λύση. Δε γίνεται όλη τη σεζόν να τη βγάλουν πάγκο αυτοί οι 3.
Ελπίζω να μη σας κούρασα και να μην ενοχλώ εδώ, αλλά απογοητεύτηκα πολύ χθες.

2 Likes

Διαστημικό ροστερ έχει η Ρεάλ και είναι πλήρης σε κάθε θέση.

Κασεμιρο και Ραμος αξίζουν κόκκινη κάρτα στα μισά ματς που παίζουν, αλλά είναι πολύ καλοί αμυντικοί. Βαρανε και Ντανι Καρβαχαλ το ίδιο, χωρίς τις κόκκινες κάρτες.

Μοντριτς, Κρος παγκόσμιου επιπέδου παίκτες. Βινισιους τρομερό ταλέντο έκανε ότι ήθελε την άμυνα της Μπαρτσελόνα. Μπενζεμα ίσως ο πιο υποτιμημένος σεντερ φορ της χιλιετίας, σίγουρα της δεκαετίας. Μια χαρά είναι η Ρεάλ χωρίς τον Κριστιάνο, λίγο χειρότερη.

1 Like

Τον Βινισιους τον εχω δει σε καμποσα παιχνιδια φετος και απορω με το hype - οσο γρηγορος και ντριμπλερ κι αν ειναι δειχνει να εχει τοσο θολωμενο μυαλο οταν πρεπει να κανει την τελικη ασσιστ/σουτ που κανει τη χειροτερη βερζιον του Ρομπινιο να μοιαζει με Πελε.

Είναι 18 χρονών ρε, έχει potential ο Βινίσιους.

Ήταν και μαγική εικόνα χτες το σκορ, αλήθεια είναι αυτό. Αλλά συμβαίνει :grinning:.

Ναι η ηλικια ειναι το ενα ελαφρυντικο και επρεπε να το συμπεριλαβω στο ποστ - αλλα εχει ψωμια να φαει στο πως αντιλαμβανεται το “τελειωμα” μιας φασης, κατι που δεν ερχεται “αυτοματα” οταν μεγαλωνεις αλλα θελει και λιγο ποδια στη γη.

Συμφωνώ για Vinicius. Αφενός είναι πολύ καλός σε ντρίμπλα, ταχύτητα αφετέρου είναι πολύ κακός στην τελική προσπάθεια τελείωμα ή πάσα. Είναι μικρός ακόμα βέβαια και μακάρι να βελτιωθεί γιατί είναι εξελίξιμος ακόμα. Αλλά δεν είναι ακόμα να στηρίζεις την επίθεση πάνω του ειδικά σε μεγάλα ματς.

Του δινει μεγαλυτερη αξια το χαμογελο με το οποιο πανηγυριζει τα γκολ.
Ειμαστε τυχεροι που ζουμε αυτον τον ποδοσφαιριστη, το 3ο του γκολ ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει στη ζωη μου.

2 Likes

Τρομερή γκολάρα η λόμπα!

1 Like

Τους Γαλλους που μετέδιδαν τους έπιασε νευρικό γελιο…τι να κάνουν οι άνθρωποι όταν βλέπουν αυτά.

1 Like

Φανταστκη ατμοσφαιρα με Λυων καταφερα τελικα και πηγα… Πρωτη φορα στο Camp Nou και ενα ονειρο εκπληρωθηκε. Οταν μπηκα παιζει να κοιταγα το γηπεδο 10 λεπτα σαν χαζος…Μαγικο απλα οπως και η Barcelona με το Μεσι να κανει οργια. Αξιζει καποιος να ζησει με τετοια εμπειρια πραγματικα αν ειναι στο χερι σας να πατε!

3 Likes

Τα λεμε εδω και χρονια, αλλα τελος παντων… ουδεν σχολιο, τα λενε αλλοι καλυτερα:

Απο τοτε που ειπωθηκε η φραση “But can he do it on a rainy night in Stoke?” εγινε φυσικα ανεκδοτο και η φραση, και η δυσπιστια καποιων πως ο Messi θα μπορουσε να ειναι το ιδιο καλος στην Premier League. Προσθετουμε αλλα 2 απο χθες βραδυ στο παρακατω βιντεο:

Υπαρχει και αυτο απο χθες, ετσι για την φαση. Η ταχυτητα με την οποια αντιδραει, τριπλαρει και πασαρει ειναι ακομα και μετα απο τοσα χρονια για χαζεμα:

Τελος, για να ολοκληρωθει αυτο το ντελιριο - ποστ, το φαουλ χθες απεναντι στην Λιβερπουλ ηταν το 600ο του γκολ με την Μπαρτσελονα σε ολες τις διοργανωσεις, την 1η Μαιου του 2019.

Το πρωτο του γκολ με την Μπαρτσελονα μπηκε την 1η Μαιου του 2005 απεναντι στην Αλμπαθετε, ακριβως πριν 14 χρονια δηλαδη :sunglasses: :goat:

Γκολ απεναντι στις τοπ 6 αγγλικες ομαδες φετος:

Messi - 6

Firmino - 5
Kane - 4
Mane - 3
Aubameyang - 3
Sterling - 3
Lacazette - 3
Vardy - 3
Salah - 2
Hazard - 1
Lukaku - 0

Messi cant win without Guardiola.
Cant win without Xavi Iniesta Alves.
Cant win without Iniesta and Neymar
Now…Can’t win without Ball.

2 Likes

Ο κορυφαίος όλων των εποχών. Και ας είναι για κάποιους απαράδεκτο να λες κάτι τέτοιο όταν υπάρχει ο Ντιεγκιτο…
Τα πεπραγμένα του και αυτά που κάνει και χαζευουμε τόσα χρόνια τα λένε όλα.
Στην Αργεντινή δεν μπορεί να δείξει αυτά που μπορεί γιατί πολύ απλά η Εθνική τους είναι ένα μπουρδελο εδώ και πολλά πολλά χρόνια.

1 Like

Αν θυμαμαι καλα υπαρχει τουλαχιστον ενας hater για τον Μπουσκετς εδω μεσα.

Ποτε δεν καταλαβα γιατι βεβαια.

2 Likes

Τέλος ο Μεσσι, από τη Μπάρτσα όπως φαίνεται… Γνώμες για το που θα πάει αν δεν αποσυρθεί?

Γιατί να αποσυρθεί; Έχει 2-3 εξαιρετικά χρόνια ακόμα.

Το πού θα πάει πιστεύω θα εξαρτηθεί από τα “θέλω” του και από το περιβάλλον που θα του υποσχεθούν ότι θα βρει. Θέλει τίτλους (δηλαδή, το ΤσΛ); Θέλει να δείξει ότι ακόμα μετράει; Θέλει να ευχαριστηθεί το ποδόσφαιρο; Θέλει λεφτά;

Ψυχανεμίζομαι ότι ο Γκουαρντιόλα έχει ένα προβάδισμα.

Η διοίκηση της Μπαρτσελόνα θέλει κρέμασμα.

Είχε δηλώσει ότι θέλει να κλείσει την καριέρα του στη νιουελς αν θυμάμαι καλά. Το μεγαλύτερο πρόβλημα όσο χαζό κι αν ακούγεται, είναι η οικογένεια του νομίζω.

Το σπίτι του είναι στη Βαρκελώνη ρε συ. Δεν ακούγεται καθόλου χαζό, νομίζω κι εγώ ότι είναι μεγάλο πρόβλημα. Πάντως όπου και να πάει, προσωρινό θα είναι στη ζωή του μάλλον :stuck_out_tongue:.