Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Ναι, χμ, επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς σε ποιό κομμάτι πήγαινε αυτό, κάντο μου πιο λιανά: εσύ τί πιστεύεις, ότι μπορείτε να αποκλείσετε το γαύρο, μια που παίζετε και στην έδρα σας και όλα αυτά, ή θεωρείς ότι έχετε ήδη χάσει;

Πηγαινε στο χαρακτηρισμο “λουζερ” σε ομαδες με μπατζετ αρκετων εκατομμυριων λιγοτερο.

Κατα τα αλλα, δεν μπορω να ξερω τι ομαδα εχουμε αυτη τη στιγμη στο μπασκετ για να σου απαντησω αν μπορει να κερδισει τον ολυμπιακο.

Γενικα, βεβαια, ειδικα οσον αφορα τον ολυμπιακο, οταν δε μιλαμε για σειρα αγωνων, παντα εχω την αισθηση οτι μπορουμε να κερδισουμε.

Ομαδα μπορει να 'φτιαξε, φανελα οχι, οποτε οσο κι αν εχει ξεφτιλιστει ο ΑΡΗΣ τα τελευταια χρονια, δεν μπορω να πω οτι τον ολυμπιακο τον φοβαμαι.

Έτσι μπράβο, μ’ αρέσει η αυτοπεποίθησή σου. : )
Πάντως, έτσι για την ιστορία, το “λούζερ” δεν πήγαινε μόνο στην ομάδα αλλά και στον κόσμο της.

Ντάξει, συμφωνώ ότι είναι κοροηδία. ΑΛΛΑ κακά τα ψεμάτα οι δυνατές ομάδες στην Ελλάδα είναι 2. Οι υπόλοιπες ομάδες δεν τις πλησιάζουν καν. Όσες λίγες πιθανότητες υπάρχουν να τις αποκλείσουν πριν από τον τελικό, ακόμα λιγότερες θα υπήρχαν να τους “έπαιρναν” το κύπελλο. Οπότε… μου φαίνεται το ίδιο…

Φέτος πάλι οι δύο αιώνιοι θα έχουν τα ηνία, αλλά όχι και τόσο εύκολα:):!:

Ξεπέτα αύριο με Γαλατά στη Λιθουανία και μετά ερχόμαστε γατάκια…:twisted:

Ε, ναι…

Εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισεις πχ στα 2πλα παιχνιδια των ημιτελικων ας πουμε, παρα σε ενα παιχνιδι στον τελικο. :?

Οι ημιτελικοί, [B]που φέτος θα είναι νοκ άουτ[/B], θα γίνουν στις 19 Φεβρουαρίου :wink:

Δηλαδή σε αυτό το two nations, αν ο ΠΑΟ κέρδιζε την Εφές θα παίζαμε φιλικό τελικό μεταξύ μας?
Αυτό να βλεπα και τι στον κόσμο!

Όχι το πρόγραμμα ήταν καθορισμένο πριν αρχίσει το τουρνουά ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων. Γι’αυτό και το Ολυμπιακός - Εφές που φάνηκε σαν τελικός έγινε νωρίτερα…

Επί τη ευκαιρία είδα και τους 2 αγώνες του Παναθηναϊκού και φαίνεται ότι η ομάδα θέλει πολύ δουλειά ακόμα. Αυτό το λέω κυρίως για τη χτεσινή ήττα. Σήμερα που είχαμε έξτρα απουσίες Διαμαντίδη και Νικ Καλάθη δε μπορουσαν να βγουν συμπεράσματα. Μέχρι και ο Κυρίτσης έπαιξε play maker…

Είπα και γώ.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10522&subid=2&pubid=128799276

[B]«Βόμβα» Κιριλένκο η ΤΣΣΚΑ Μόσχας![/B]

Την… έκπληξη της τελευταίας στιγμής είχε ετοιμάσει η ΤΣΣΚΑ Μόσχας!
Μετά τον ΝΒΑερ Κρστιτς, η πρωταθλήτρια Ρωσία πυροδότησε τη «βόμβα» Κιριλενκο [B]ανακοινώντας την απόκτηση του Ρώσου σούπερ σταρ για τα επόμενα τρία χρόνια!
[/B]
[B]Βέβαια υπάρχει ο ειδικός όρος για την επιστροφή του στο ΝΒΑ εάν και εφόσον το θελήσει. Ο Κιριλένκο είναι free agent και δεν δεσμεύεται με κάποια ομάδα στην άλλη άκρη του Ατλαντικού, οπότε υπάρχει ανοικτό το ενδεχόμενο να παραμείνει στην ΤΣΣΚΑ μέχρι τη λήξη του νέου του συμβολαίου.[/B]

Σε λίγες ώρες θα πραγματοποιηθεί και η επίσημη παρουσίαση από την ρωσική ομάδα, την οποία υπηρέτησε για 10 συναπτά έτη! Ο 30χρονος φόργουορντ, ο οποίος ψηφίστηκε και στην καλύτερη πεντάδα του Ευρωμπάσκετ, θα δώσει όλα τα χρήματα που θα πάρει από την ΤΣΣΚΑ στο ίδρυμα «Κιριλένκο Παιδιά» κάτι που είπε και ο ίδιος στις πρώτες του δηλώσεις.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στην ομάδα όπου μεγάλωσα και που μου δίνεται η ευκαιρία να παίξω ξανά μπροστά στο κοινό της Ρωσίας, σε φίλους και συγγενείς. Η ΤΣΣΚΑ είναι μια μεγάλη ομάδα , με έναν πολύ καλό προπονητή. Είναι πολύ καλό που έχουμε υψηλούς στόχους και είμαι αισιόδοξος ότι θα πάμε πολύ καλά» ήταν τα πρώτα λόγια του Ρώσου φόργουορντ, ο οποίος κατέληξε:

«Θέλω να σημειώσω ότι τα κέρδη μου από τη Ρωσία θα τα δώσω στο ταμείο του ιδρύματος «Κιριλένκο-Παιδιά» τα οποία θα βοηθήσουν νοσοκομεία, ορφανοτροφεία, αθλητικά σχολεία και τα παιδιά με ειδικές ανάγκες».

Από τη πλευρά του ο προπονητής της ΤΣΣΚΑ Μόσχας αφού εξέφρασε την… αντίθεσή του για παίκτες με ημερομηνία λήξης (!!) για τον Κιριλένκο είπε: «Είναι λάθος να γίνονται τέτοιες κινήσεις από τη στιγμή που τους δίνεται η ευκαιρία να γυρίσουν πίσω. Όμως κάθε κανόνας έχει τη δική του εξαίρεση. Και ο Κιριλένκο είναι μία τέτοια περίπτωση. Είναι το αστέρι της χώρας του.

Όπως ο Σαμπόνις στη Λιθουανία, ο Γκασόλ στην Ισπανία, ο Νοβίτσκι στην Γερμανία. Μεγάλωσε εδώ, έπαιξε μπάσκετ στην ΤΣΣΚΑ, στην εθνική ομάδα και πιστεύω ότι από τη παρουσία του στο Ευρωμπάσκετ βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση…» ήταν τα λόγια του Γιόνας Καζλάουσκας.

Ξεκινά καινούργια κυριαρχία ΤΣΣΚΑ στην ευρωλίγκα.

…μολις γίνει ομάδα…

Ρίξανε τον Πανελήνιο, λόγω χρεών μάλλον, και τώρα Α1 με 13 ομάδες
…μία ομάδα κάθε αγωνιστική θα έχει ρεπό, και θα πέσει μόνο μία
…τουλάχιστον στο μπάσκετ, τα ξεκαθάρισαν σε χρόνο μηδέν
:):!:

Μάλλον, αν δεν αρχίσουν τα ποδοσφαιρικά κι αυτοί…

τελικα ο Κομπι εκλεισε στη Βιρτους Μπολονια για λιγα ματς?

…το μπάσκετ ξέρει να κρύβει καλά τους σκελετούς του στην ντουλάπα:):!:

το μπασκετ ξεκιναει το Σαββατο?

Nαι, αλλά δεν έχει βγει ακόμα το αναλυτικό πρόγραμμα της αγωνιστικής. Ίσως κατά το Νοέμβρη…