Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Δεν είναι άσχετο με τις ενέργειες του υπουργείου τουρισμού το ότι ο Bieber βρίσκεται στη Μήλο.

9 Likes

για παμε :slightly_smiling_face:

3 Likes

Μωρέ να πάμε. Αλλά με ποιους παίκτες… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

με GOATσίβελη όλα γίνονται

1 Like

κοιτα…τι εννοεις…ο καββαδας ειναι ενα παιδι μυωδη,μεγαλομενο… (χατζηγεωργιου speaking :cowboy_hat_face:)

τοτε πανινι,τωρα πανερι…αν και ειμαι απο τη φυση μου αισιοδοξος,ιδωμεν

3 Likes

Ποιος αρειανός ή μη θυμάται τον Μάριο Μπόνι;
Πέτυχα ένα άρθρο-αφιέρωμα για τον τρελό ιταλό, τότε τη δύσκολη (οικονομικά) αλλά αρκετά πετυχημένη (μπασκετικά) εποχή του Άρη:

8 Likes

για να δουμε,με Καναδα μια χαρα τα πηγαμε,το μπορουσαμε το ματς

σημερα παιζουμε με

Μάριο Μπόνι τι λες τώρα! Εννοείται τον θυμόμαστε ανεξαρτήτως ομάδας!

1 Like

:cowboy_hat_face:

Και ατάκα φωτιά μετά για την fiba ο Ρικ. :joy:

Από εκεί και πέρα καλη η εθνική χθες αλλά δεν είναι και καμία σοβαρή ομάδα η Κίνα. Πάμε με Τουρκία τα σπουδαία

1 Like

Είναι θεούλης.
Και μου αρέσει ο τρόπος που παίζει η εθνική στα δύο αυτά ματς, πιο γρήγορο, πιο επιθετικό μπασκετ.
Έχουμε βαρεθεί το “σκεπτόμενο” μπασκετ τόσα χρόνια.

2 Likes

Απίστευτα πράγματα στο Καναδάς - Τσεχία, ο Καναδάς γύρισε από το -9 στο 49’’ και το έστειλε παράταση με κλέψιμο και τρίποντο. Με 1.8’’ ο Σατοράνσκι βάζει σκοτωμένο δίποντο και οι Τσέχοι περνάνε με 2, τελευταίο timeout και ο Nurse σχεδιάζει καθαρό σουτ weak side το οποίο το εκτελούν τέλεια αλλά η μπάλα μπήκε και βγήκε. Οι Τσέχοι παίζει να σουτάρανε πάνω από 50% τρίποντα ενώ μέχρι λίγο πριν το τέλος οι Καναδοί είχαν τραγικά ποσοστά. Απ’ τα πιο τρελά ματς που έχω δει εδώ και πολλά χρόνια.

1 Like

Τα απίστευτα πράγματα συνεχίστηκαν στην παράταση. Τι ματσαρα

1 Like

Περίμενα ότι θα “σπάσουν” οι Τσέχοι μετά από αυτό αλλά ήταν και οι Καναδοί πολύ άστοχοι ρε παιδί μου. btw το αντιαθλητικό υπέρ των Τσέχων στην κανονική διάρκεια προς το τέλος που έδειχνε ότι θα ήταν καθοριστικό, ήταν άθλια απόφαση

2 Likes

Πήγαν να αυτοκτονησουν οι Τσέχοι αλλά και ο Καναδάς δεν πήγε πίσω στην παράταση.
Ματσάρα πάντως.

Είμαστε άθλιοι…μιλάμε τα τούβλα πέφτουν βροχή.

1 Like

Θαυμα το οτι η διαφορα ειναι μολις 7π. Εχουμε χτισει ουρανοξυστη απο τουβλα μεσαιας κ κοντινης αποστασης

Δεν το βλέπω λόγω geoblocking και Bucks αλλά μ’ αρέσουν όσα διαβάζω στο play-by-play. Αν περάσουμε πιστεύω ότι τους Τσέχους τους έχουμε ειδικά αν δεν σουτάρουν όπως σήμερα

Εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο!
Όσο κακοί ειμασταν στο πρώτο άλλο τόσο καλοί είμαστε τώρα!

3 Likes

Ολικη επαναφορα

2 Likes