Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Οπως παντα. Ενα δεκαλεπτο ειναι αρκετό για τον ΠΑΟ για τα να διαλύσει όλα.

Δεν είχε και πολλά να διαλύσει… 5 πόντοι μπροστά δεν είναι τπτ με τον Ολυμπιακό να είναι τόσο χαλαρός στην άμυνα και τόσο άστοχος στα ελεύθερα σουτ. Τα ελεύθερα όμως τις περισσότερες φορές θα μπουν κάποια στιγμή και ο Παο δεν μπορεί να βρει απάντηση όταν παίξει την άμυνα που μπορεί ο Ολυμπιακός

20-1 στο τρίτο δεκάλεπτο, αυτό εννοω.
Το 40-35 εγινε 41-55 και εκει τελείωσε το ματς.
Δεν αρκει μονο να εχεις εσυ καλη αμυνα αλλα και ο αντιπαλος να μην εχει ενα στοιχειώδες πλάνο στην επιθεση.
Και τα εχω δει πολλές φορές αυτα τα αρνητικά σερί και στην Ευρωλίγκα.

1 Like

Πάτε για Λάσο λέει. Αναρωτιέμαι εάν το μπάτζετ είναι οκ για Λάσο βέβαια.

Το μπάτζετ είναι το θέμα ή η λειτουργία της ομάδας;

1 Like

4 Likes

Ονειρική Κυριακή για μένα με άραγμα σε sports cafe με Αρσεναλάρα και μπάσκετ + φραπέ και άμα αντέξω θα το πάω μέχρι το el clasico με μπέργκερ και μπύρες.

Anyway πολύ ωραίο ματς είδαμε. Για να τελειώνω με τον ελέφαντα στο δωμάτιο στην τελευταία φάση πεντακάθαρη άμυνα στον Γουίλιαμς αλλά φάουλ μετα στον Παπαγιάννη έπρεπε να δοθούν βολές και υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος. Τεσπα ωραίο ματς όπως είπα με βελτιωμένο ΠΑΟ και καλό Ολυμπιακό αν και είχε μερικούς κομβικούς παίχτες και κυρίως Σάσα σε ρηχά νερά. Απ ότι φαίνεται θα έχουν ψωμί οι τελικοί

ΥΓ Αυτό το καραγκιοζιλίκι με το λέιζερ στις βολές καλά είναι να σταματήσει

1 Like

Να χαμε να λέγαμε για το φάουλ στο τέλος…και αν έμπαιναν οι βολές και αν…
Το θέμα ειναι οτι όπως και στον πρώτο γύρο μπορούσαμε να σας νικήσουμε και δεν το κάναμε.
Ο ΟΣΦΠ πάντως ήταν καλύτερος έστω και στις λεπτομέρειες και σήμερα.

Πέρα απο την αγωνιστική ποιότητα, υπάρχει τεράστια διαφορά στην ψυχολογία πια. Ο ΟΣΦΠ θα μπει σε αυτά τα ματς πιστεύοντας ότι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα πάρει και εμείς φοβόμαστε,
Το “κομπλεξ” που λέγαμε κάποτε εμεις για εσάς…

Υ.γ 12-0…γεια σου ρε Τράκη με τα ωραία σου…

Μπα εμείς παίζαμε σήμερα τελείως σβηστά κι άσχημα. Δηλαδή γύρω στο 50% όπως το βλεπα κι αν. Απίστευτο τρίποντο του Μπέικον στο τέλος αλλά δεν έφτανε.

Τι κίνηση ματ ήταν αυτή με Γουοκαπ και ελληνικό διαβατήριο. Πολύ καλα για να παίξει Εθνική μαζί με Καλάθη μέχρι να ακολουθήσει ένας νέος. Δεν έχω κάποιον υπόψη μου αλλά οι γνωστοί ύποπτοι πείτε εάν έχετε.

Διάβασα λίγο τι παίχτηκε στο twitter αφού μπάσκετ δεν παρακολουθώ, κι έχω να πω πως έχω φίλους και γνωστούς που γεννήθηκαν εδώ, με τους γονείς τους να είναι Αλβανοί, και χρειάστηκαν 20+ χρόνια (και πολλά λεφτά σε γραφειοκρατικά έξοδα) για να βγάλουν διαβατήριο. Σε κάποιους από αυτούς, οι γονείς τους δεν έχουν ακόμη.

3 Likes

Νομίζω πως η τιμητική πολιτογράφηση έρχεται με περιορισμένα δικαιώματα (π.χ. δεν ψηφίζεις σε όλες τις εκλογές). Μπορεί να λέω και λάθος όμως. Την περίπτωση Τομ Χανκς έχω στο μυαλό

Θέμα της ελληνικής πολιτείας όχι του Ολυμπιακού ούτε του παίχτη όμως.

Η συγκεκριμένη νομοθεσία και γραφειοκρατεία είναι γελοία και το ξέρουν καλύτερα απ’ όλους οι άνθρωποι που αναφέρεις. Ελπίζω να βγάλουν άκρη

Μπορούσε να θεωρηθεί νατουραλιζέ παίκτης δίχως διαβατήριο;

Νομίζω όχι. Πρέπει να μπει κανόνας να λογίζονται ως ξένοι πάντως. Αν είναι έτσι θα δίνουν διαβατήρια σε Αμερικανούς και θα παρακάμπτουν τον κανόνα με τους ξένους όλες οι ομάδες

Με USA, Νέα Ζηλανδία κ Ιορδανία στο παγκόσμιο

2 Likes

Τριποντάρα Γκριγκόνις, μπροστά ο ΠΑΟ!