Battlestar Galactica - Best Show Globally (So Say We All!)

Είδα επιτέλους χθες το τελευταίο επεισόδιο και με άρεσε πολύ, συγκινήθηκα και λιγάκι.
Εν συντομία: Πολύ καλή σειρά, ωραία εφέ, νόημα, ερμηνείες, όμορφες ανατροπές. Δεν είναι Lost, αλλά την είδα πολύ ευχάριστα από την αρχή μέχρι το τέλος.

Και για να κουνηθώ λιγάκι, δηλώνω πως είχα προβλέψει το τέλος της σειράς από τη 2η κιόλας σεζόν. Ιδού η απόδειξη (ΠΡΟΣΟΧΗ: Ανοίξτε το μόνο αν έχετε δει το τέλος!)

(εντάξει, δεν ήταν και τόσο κουφή θεωρία βέβαια, αλλά όπως και να 'χει… :D)

  1. :slight_smile:

πάλι καλά που δεν είναι lost. μια μούφα, αρκεί

Καλά, πάνε δες Γκιλμορ Γκερλς εσύ και άσε το Λοστ για τα αγόρια :stuck_out_tongue:

Ε,ναι,το Γκαλακτικα εχει σεναριο βσκ…και χαρακτηρες…κ ερμηνειες…:p:p:lol::lol::lol:Κοζυ ωραιος.χαιρομαι που δεν με βριζεις που σε εψησα να το δεις και δεν βαρεθηκες!!:smiley:

εδω δεν έχει βαρεθεί ακόμα το λοστ ρε, στο γκαλάκτικα θα βαριόταν?

να ρωτησω…
ο bob dylan ηταν ο θεος των κυλωνων?
:cold:

Ποιος Ντυλαν ρε,Ο Χεντριξ,τον κλασανε τον μπομπ:p

ε ναι αλλα το τραγουδι ουσιαστικα ανηκει στον dylan αφου αυτος το εγραψε…

σωστος,αλλα αφου χρησιμοποιουν την βερσιον του Χεντριξ:wink::wink::p.

ναι το τραγουδι αφυπνισης ηταν βερσιον του χεντριξ?:stuck_out_tongue:
μονο οι στιχοι εβγαιναν ρε! ασχετο που τελευταια σκηνη της σειρας παιζει χεντριξ!
ο μπομπ με τους στιχους του ειχε το ζωτικο ρολο στην εξελιξη :stuck_out_tongue:

Μα για την τελευταια σκηνη το λεω και γω…τον κλασαν τον Ντυλαν,που αν και μαρεσει πολυ,το all allong ανηκει πλεον στον Χεντριξ μετα απο την εξωπραγματικη διασκευη του…αλλα ναι,οκ,του αναγνωριζουμε την συμβολη με τους στιχους:p(και το τραγουδι αφυπνισης ειναι καλυτερο απο το οριτζιναλ:p:p:p)

μπορει καποιος να μου πει τι να κανω,??

εχω την σειρα και κατεβασα και την ταινια…

να δω την πρωτη ταινια για αρχη και μετα την νεα σειρα και ταινια…??

αν μπορουσε καποιος…:-s

ή και ακομη αν πρεπει να δω και την πρωτη σειρα…

Αυτη ειναι η σειρα και αμα τελειωσεις,μπορεις να δεις και την ταινια The Plan,που βγηκε προσφατα,που λειτουργει σαν επιλογος(δεν το ειδα ακομα)…περιμενω ποστ Γρακχου καποια στιγμη ε…:stuck_out_tongue:

το εχω τσεκαρει αυτο το post

θελω να ξερω αν πρεπει να δω και τα παλια και μετα αυτα…

thαnx για τον κοπο παντως…

:slight_smile:

με τη σειρά που βγήκαν τα βλέπεις, εκτός αν θες να δεις τα σπόιλερς του The Plan πρώτα και μετά τις σεζόν. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό.

Ποια ταινια εννοεις πως κατεβασες??οι ταινιες ειναι 3,το πιλοτικο επεισοδειο(mini series),το Razor,και το Plan…και βλεποντε με αυτη τη σειρα…το ποτε,το γραφω απο πανω…

:lol::lol::lol::lol::stuck_out_tongue:

τα πρωτα του 1970 εννοω φιλε Lupin

και εννοω για την πρωτη ταινια και σειρα…

ααα…βσκ το bsg το τωρινο,δεν εχει ουδεμια σχεση με την σειρα του 1970…ειναι re-imagine της,οπως ηταν πχ το batman begins για την σειρα των ταινιων του batman…απλα την κεντρικη ιδεα κραταει και καποιους χαρακτηρες…απο την παλια εχω δει λιγα πραματα…για την καινουρια-αυτην που τεσπα μιλαμε στο τοπικ εδω-,η παραπανω σειρα ειναι η σωστη anyway…