Αγαπημένο άλπουμ των Beatles

Ευκολα το White album!

Θα σας πω σε κάνα μήνα.
Σήμερα αφίχθηκε το stereo box set. 8)

θέλω και γω!!

Απο play??

Amazon.com είναι το πιο φτηνό που βρήκα εγώ (140 ευρώ).

Αλλά αν την ψάξεις με e-bay παίζει να το βρεις και αρκετά φτηνότερα.

Thanx
Καλό λιώσιμο λοιπόν!!

:frowning: ζηλευω ρε πουστη μου…

να μη ζηλευεις

awake to the rescue

εχεις pm :stuck_out_tongue:

οποιος ζηλευει τον chris ας με pm

εχω την λυση !!!

ποσο δισκαρα ειναι το white album ρε πστ μου…

τρομακτικο.

κι εγω προσφατα το επανεκτιμησα…ειδικα το πρωτο δισκακι …το revolution 9 στο δευτερο δεν εχει λογο υπαρξης

ναι ειδικα ο 1ος δισκος ειναι επος

οσο για το revolution 9,μην το λες

αυτο το κομματι οδηγησε τον charles manson να σφαξει 5 ατομα το 1969

και καλα ο τιτκος αναφερεται στην αποκαλυψη/επανασταση κλπ κλπ

νταξ το οτι ειχε φαει το απειρο lsd και ηταν μεγα ψυχακι απλα εκανε την αποκωδικοποιηση ευκολοτερη γι’ αυτον :stuck_out_tongue:

Νομίζω τραγούδια από όλο το white album έχουν παρερμηνευτεί από τον Μάνσον. Ο τύπος πάντως και το τροπάριο της Κασσιανής θα μπορούσε να παρερμηνεύσει
Το Revolution 9 ήταν απλά μια ατυχής προσπάθεια για πειραματισμό από John και Yoko

Nαι, ολο το white album ειχε παρερμηνευσει ο τρελαρας :stuck_out_tongue: Και εχω διαβασει οτι με το αιμα των θυματων του εγραφε στους τοιχους pig και piggies οπως στο τραγουδι piggies.Αχ αυτη η Yoko Tsoko…αποτελεσε μεγαλη πηγη εμπνευσης αλλα απορω που εμπνεοταν να γραφει ομορφα πραγματα…επρεπε να εμπνεοταν για επικηδειους ή για μουσικη σε ταινιες τρομου :stuck_out_tongue:

το τρεναρα οσο δεν παει…

και που κατεληξα…??
πουθενα…:lol::p#-o

ψηφιζω το revolver επειδη ειναι το πρωτο που ειχα ακουσει και αυτο με τις περισσοτερες ακροασεις…

κατα τα αλλα αν μπορουσα καθε μερα και αλλη επιλογη…
μεγαλειο…??

βασικα με τους beatles ειναι οπως με τον clapton…δεν ειναι μονο η ποιοτητα, ειναι και η ποσοτητα της απιστευτης μουσικης…δηλαδη μονο sgt peppers και abbey road να χαν βγαλει θα χαν μπει στο πανθεον…

αλλα οχι.και rubber soul και magical mystery και for sale και white album και η λιστα συνεχιζεται

White Album θαρρώ! :slight_smile: Helter Skelter, Happines is a warm gun είναι λατρεμένα απο εμένα!! :smiley:

Ωραίο σχόλιο. 8)

Abbey Road.:slight_smile:

Θυμίστε μου να γράψω ένα σεντόνι εδώ πέρα.
Τώρα είμαι πολύ λιώμα.