Best all female rock band

heart!!!

πολυ μπροστα μπαντα!!! :slight_smile:

Ήμουν μεταξύ Heart και Bangles αλλά το γεγονός ότι οι Heart είχαν και κάτι μπακουραίους μεσα δεν τις κάνει all female οπότε Bangles…

Εντομεταξύ το Hazy shades of winter, ειδικά η εισαγωγή, είναι από τα πιο αγαπημένα μου κομμάτια φτιαγμένα για βόλτα με αυτοκίνητο…

Συγνώμη αλλά ποιό είναι το προβλημά σου με τους Nirvana? αναμφισβίτητα έφεραν την επανάσταση στη Grunge και το ροκ ξανά στην επικαιρότητα. Μην ξεχνάς ότι όταν κυκλοφόρησε το Nevermind (1991) εκτόπισε τον Michael Jackson από την κορυφή. Αν δεν ήταν αυτοί δεν ξέρουμε τι θα ήταν το ροκ σήμερα. Όπως είπε και ο Kurt το 1993 μετά τους Nirvana το ροκ απλά επαναλαμβάνεται. :slight_smile:

Sorry,
απευθύνομαι στον Karvou της πρώτης σελίδας!

Κι εγω λεω οτι ολοι αντιγραφουν τη μουσικη μου.Ισχυει?Αυτο το κρινουν οι ακροατες και οχι ο ιδιος ο μουσικος για τον εαυτο του

Για τσεκάρετε παίδες τις Pipettes… Γυναικείο γκρούπ, νομίζω έναν δίσκο έχουν κυκλοφορήσει ως τώρα, το παρακάτω τραγουδάκι είναι πολύ χαριτωμένο και θυμίζει άλλες εποχές…

http://www.youtube.com/watch?v=ZlZUOOnJ5hU :slight_smile:

Ωραιο ονομα για γυναικειο γκρουπ.Ευγε!!!

8O Πότε είπε κάτι τέτοιο?Βασικά,ήτανε πολύ χαμηλού προφίλ κα με λίγη αυτοπεποίθηση για να πεί κάτι τέτοιο,οπότε όπου και να το άκουσες δεν νομίζω να υσχίει:wink:

ο απο πάνω χρήστης απλά με έριξε απ’ τη καρέκλα με το σχόλιο…

Τους τελευταίους μήνες είμαι ανάμεσα στις Hysterica (SWE), τις Crucified Barbara (SWE) και τις McQueen (U.Κ.)… :-k

Mουσικά, οι Σουηδέζες είναι καλύτερες (ειδικά οι Crucified Barbara) από τις Βρετανίδες! :yes:

Εμφανισιακά όμως, οι McQueen μάλλον υπερτερούν! :–

Crucified Barbara

Hysterica

McQueen

Δύσκολη επιλογή… :-s

[SIZE=“1”]Πρέπει να τις δώ (ΟΚ, και να τις ακούσω!) από κοντά για να κρίνω με ασφάλεια! 8) [/SIZE]

:? :? :?

Πως είναι έτσι οι Hysterica? Τις φοβήθηκε το μάτι μου!!

Χαχα! :lol:
Πάτα πάνω στο όνομα (στην αρχή του προηγούμενου post μου!) για να δείς και videακι! :wink:
Με μαστίγια και διάφορα κόλπα! :stuck_out_tongue: :lol:

[SIZE=“1”]Βασικά, είναι το project της Liv, της τραγουδίστριας των Sister Sin! :wink: [/SIZE]

Ρε οι Μc Queen ήταν πολύ ωραίες. Για πε κανα δίσκο ρε maiden.

Πάντως οι Heart δεν θεωρούνται female band.

Αν εξαιρέσεις τις αδερφές Wilson, oi υπόλοιποι είναι άντρες.

Ψηφίζω Vixen:slight_smile:

Δεν έχουν και καμιά τεράστια δισκογραφία! :stuck_out_tongue:

Ένα δίσκο έχουν, τον “Break the Silence” , που κυκλοφόρησε φέτος τον Ιανουάριο!
Και ένα EP, το “You Leave me Dead / Like I Care” από το 2004.

Το ΕP δεν το έχω ακούσει, αλλά κρίνοντας από το φετινό album θα έλεγα πώς είναι τουλάχιστον συμπαθητικές!
Συνδυάζουν αρκετά επιτυχημένα rock, metal και punk στοιχεία, έχουν τσαμπουκά και γενικά περνάς καλά ακούγοντάς τες! 8)
Αν μπορούσες να το συνδυάσεις να τις βλέπεις κιόλας, τότε θα ήταν ακόμα καλύτερα! :-- :lol:

Εσένα πιθανότατα να σου αρέσουν περισσότερο από εμένα! :-k

Τσέκαρε και αυτά τα links για να πάρεις μια ιδέα: :wink:

MySpace

Official site

The Line Went Dead: official videoclip

α μάλιστα, αυτά είναι!! thanx για το info!! τσεκάρω τώρα!

PHANTOM BLUE

Εχω ακούσει μονο τον ομωνυμο δίσκο τους (Phantom Blue-1989) με την κομματαρα Why call it love…Φοβερό hard rock/glam απολυτα συνυφασμένο με το κλιμα της εποχής…

MELDRUM

Iσως η θηλυκή εκδοχή των Black Label Society…Ακούστε το νέο τους album Βlowin up the machine και καλή πόρωση…(Και από εμφάνιση πρώτες… 8) )