Best Live (Rock) Albums

Να το διορθώσει αυτός που το 'γραψε (και δε μπήκε καν στον κόπο να αναρωτηθεί αν μπορεί να διορθωθεί - εκτός κι αν δεν κατάλαβε το λάθος…).

Den to egrapsa kata la8os etsi.

Den afhnete ta la8h, na pshfisete kalytera? Kollhsate oloi ston titlo.

On topic : Metallica - Live shit, In Flames - The Tokyo Showdown, Scorpions - World Wide Live, pantera - 101 proof και κάποια άλλα τα οποιά δεν μου έρχονται τώρα στο μυαλό…

off tοpic @ span : Κ. Span, είστε επώνυμος, η δουλειά σας και η αγάπη σας για το rock σας διακρίνει και γι’αυτό τον λόγο σας σέβομαι. Επίσης θεωρώ απαραίτητη την ύπαρξή σας σε αυτό το φόρουμ, γιατί είστε άνθρωπος που είναι χρόνια στον χώρο, σέβεται την δουλειά του και τους ακροατές και προσφέρει σε εμάς τους υπόλοιπους κάποιες extra πληροφορίες για πράγματα τα οποία δεν γνωρίζουμε. Στην παρούσα περίπτωση όμως επιτρέψτε μου να πω ότι υπερέβητε τα εσκαμμένα, γιατί το να κατηγορείτε το σύνολο του φόρουμ για αγραμματοσύνη δεν τιμάει ούτε το ήθος σας, ούτε το ύφος σας και σαφέστατα προσβάλλει όλους μας. Το λάθος που έγινε (αν και εξόφθαλμο) μπορεί να έγινε λόγω βιασύνης και στην συνέχεια ο εν λόγω user να μην ήξερε πως να το διορθώσει. Και εγώ αγαπάω την ορθογραφία και πιστεύω πως πρέπει όλοι μας να προστατεύουμε την γλώσσα μας (άντε και την αγγλική, μιας και αυτό είναι το θέμα εδώ), αλλά με το να εκτοξεύεται τέτοιους χαρακτηρισμούς προς ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ του φόρουμ, είναι κάτι το οποίο σαφέστατα δεν σας τιμά. Οι επισημάνσεις είναι σωστές, καλό είναι να γράφουμε όλοι μας σωστά, αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς αυτό δεν είναι ένα site για απόφοιτους της φιλολογίας. Ελπίζω το συγκεκριμένο σχόλιο να έγινε εν θερμώ και να σας ξαναδούμε από τα μέρη μας…

Deep Purple - Made in Japan!

Εντάξει Made in Japan (Deep Purple), αλλά ΚΑΙ Live and Dangerous (Thin Lizzy)
Όσο γι αυτό που έγραψε ο Span θα του δώσω δίκιο, όχι τόσο για το rok το οποίο ενδεχομένως να έγινε λόγω βιασύνης, αλλά να γιατί κι εγώ έχω τρέλα με την ορθογραφία…
Να φανταστείτε πόσο τρέλα έχω, κάποτε ξενέρωσα με γκόμενα επειδή μου έστελνε εντελώς ανορθόγραφα sms…

Ε καλα ενταξι πος κανεται ετση με τιν ορθωγραφια δεν μπορο να σας καταλαβο.

Δεμ φαινεται… :stuck_out_tongue:

Εμένα με κάλυψε ο montecristo. Και ας μην ξεχνάμε ότι μερικοί χρήστες του forum είναι μικροί σε ηλικία και είναι λογικό να κάνουν περισσότερα ορθογραφικά λάθη. Το αν ένας κάνει 2-3 ορθογραφικά λάθη λόγω βιασύνης δεν σημαίνει ότι είναι και αγράμματος . Απλά για λόγους καλαισθησίας καλά είναι να κάνουμε κανέναν έλεγχο πριν γράψουμε. Τη στάση του span πάντως τη βρήκα λίγο υπερβολική. Edit: Βασικά το ολο πρόβλημα είναι στα greeklish, εκει δεν προσέχει κανένας ορθογραφία.Στα άλλα ποστ δεν βλέπω συχνά χοντρά ορθογραφικά λάθη.

Live δεν έχω ακούσει πολλά, αλλά από αυτά που έχω θα έλεγα το the song remains the same και επίσης το how the west was won.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με εκνευρίζει αυτό… :x :x

Ένα που άκουσα πρόσφατα και είναι πολύ δυνατό είναι το It’s Alive των Ramones.Απ’τα καλύτερα live albums που έχω ακούσει.

Pragmati einai megali xenera…!!!

[quote=“Majesty”]

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με εκνευρίζει αυτό… :x :x[/quote]

Ειναι σαν να βριζει συνεχεια.Μαλλον χειροτερο…

Siga re paidia.
Les k 8a phdate to kinhto.

Μήπως να επιστρέφατε στο θεμα του thread? Λέω 'γω τώρα…

kapoios METAL_LAWS exei idi dikaiwthei nomizw me tin pleipsifia twn ypopsifiotitwn na exoun parei MHDEN.

Se ti akrivws exeis dikaiw8ei file mou, METAL_LAWS?

LIVE ALBUMS pou skizoun…

AXXIS - “access all areas” apo ta kalitera live olwn twn epoxwn apo mia sxetika agnosti mpanta, pou evgale dio kala power/melodic metal albums kai ta ipoloipa tis poli metria. Alla sto live SKIZOUN!!! Axizei na to akousete…

DEEP PURPLE - “Last concert in Japan” Apla kai mono giati einai prakmiako, kai deixnei pws mia terastia mpanta prospathei na epiviwsei epi skinis… Gia mena einai ena rock documento auto to live…

kai polla alla, alla uata ta dio me sigkinoun…

Deep purple xalara tha best

Apo ta idi yparxonta protimo to made in Japan…
Allios to kalitero gi amena einai to Rush in Rio… :smiley: :smiley: :smiley:
kai Pulse apo Pink Floyd :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

deep purple // made in japan 8)