Κάνε το δικό σου best of της αγαπημένης σου μπάντας (Διαβάστε πρώτα το αρχικό ποστ)

Οχι For My Demons ? [-X

Πρεπει να βρουμε μια ιδεα για μπαντες που εχουνε 1/2 αλμπουμς ομως ε…

Τι λέτε παράλληλα μ αυτό το θρεντ, να γίνει και ένα με συλλογές χρηστών από συγκεκριμένα ήδη και χρονικές περιόδους και να τα χώνουμε και αυτά στο blog.

π.χ. Late 90s early 00s mathcore by bleedin history

Αυτό θα καλύψει εν μέρει το πρόβλημα των μπαντών με λίγα album

Για πείτε…

Συμφωνώ και επαυξάνω! Γαμώ τις ιδέες!

Eγώ προτείνω όλα τα φόρουμ να γίνουν αυτοδιαχειριζόμενα μπλογκ γεμάτα μουσική για κατέβασμα, γιατί, ρε παιδάκι μου, αυτό τον καιρό είναι δύσκολο να ακούσεις μουσική στο ίντερνετ, ακόμα και να κάνεις ένα search στο ίντερνετ είναι εξαιρετικά δύσκολο κατόρθωμα. Το εύκολο πράγμα είναι να συζητήσεις για μουσική σε σωστή βάση και με σωστό τρόπο.

Επίσης προτείνω να γίνουν θέματα για αγαπημένο μέλος αγαπημένης μπάντας, αγαπημένο μάνατζερ, μπεστ οφ από αγαπημένα δευτερόλεπτα, μπεστ οφ απο αγαπημένα κομμάτια στο suffle, πολ για αγαπημένες μπαγκέτες ντράμερ, αγαπημένα ηχεία σε συναυλιακό χώρο, αγαπημένο απόκομμα συναυλίας κ.ο.κ.

ρε, κούλαρε λίγο γενικά.

αγαπημένη κάλτσα κάθε drummer…

προτεινω για τις μπαντες με λιγα αλμπουμ να υπαρχει ενα μινιμουμ

πχ ενα μπεστ οφ να χει μινιμουμ 12 τραγουδια…
ή κατι σχετικο με το χρονο οπως ειπωθηκε
αλλα ειναι ταλαιπωρια να βρισκεις ποσο κρατα το καθε κομματι και μετα να προσθετεις :stuck_out_tongue:

επισης

:roll::roll:

Δε νομίζω ότι είναι κακό να μοιραζόμαστε και μεταξύ μας μουσική. Και στην τελική χίλιες φορές να κατεβάσω 10 επιλογές από κάποιον που ακούει Jamiroquai π.χ. και να τους τσεκάρω, αφού είναι τελείως άσχετοι με τα γούστα μου και δεν παίζει ποτέ να κατσω να ακούσω την δισκογραφία τους.

Ναι αυτό εννοούσα. Και γενικά καλύτερα να ακούμε επιλογές από κάποιους χρήστες που μπορεί να έχουμε σε εκτίμηση, παρά random downloading

κλαιν ρε παιδια…

γλιτωνεις χρονο [και χωρο στο πιτσι] ειδικα οταν οι μπαντες εχουνε 10 δισκους και δεν ξερεις απο ποιο να αρχισεις…δεν εγκαταλειπεις αξιολογες μπαντες ακουγοντας εναν δισκο που μπορει να μην σαρεσει…
ακους εναν “περιεκτικο” δισκο και αν σαρεσει κατι προχωρας…

μπραβο στον ντεκαρντ και στον σαμαν για την ιδεα

τα ειπαν και οι 2 παραπανω

συμφωνω να φτιαχτει θρεντ οπου να ποσταρονται λιστες αναλογα με το ειδος (mathcore, brutal death,), οπως προτεινω και για μπαντες που δεν εχουν πανω απο 3 στουντιο κυκλοφοριες να φτιαχνουμε τρισπλιτς με το πολυ 12 τραγουδια που ειπε ο Horror. το ψηνει κανεις αλλος ?

edit : αμα μια μπαντα εχει μονο ενα αλμπουμ, να κανουμε σπλιτ με μια μπαντα που ειναι “κοντα της” ηχητικα.

Μέσα! Εγώ παιδιά όλα αυτά που λέτε τα γουστάρω, μου θυμίζει που έκανα κασετοσυλλογές στο γυμνάσιο. Χαχα!

Saturnus

  1. Christ goodbye
  2. The Fall Of Nakkiel (Nakkiel Has Fallen)
  3. Starres
  4. For your demons
  5. Empty handed
  6. Loss (in memoriam)
  7. Noir
  8. I long
  9. All alone
  10. Pretend

[CENTER]The Best of Dark Tranquillity

[/CENTER]

  1. Through Ebony Archways
  2. Shadow Duet
  3. Of Chaos and Eternal Night
  4. Punish My Heaven
  5. Lethe
  6. Zodijackyl Light
  7. Hedon
  8. ThereIn
  9. Auctioned
  10. The Wonders at Your Feet
  11. Indifferent Suns
  12. Monochromatic Stains
  13. The Treason Wall
  14. The New Build
  15. Lost To Apathy
  16. Terminus (Where Death Is Most Alive)
  17. Misery’s Crown
  18. Iridium

9 αλμπουμ x 2 απο το καθενα = 18 τραγουδια.
Οποιος βρει που εκλεψα κερδιζει κουλουρι.

[SIZE=“3”]Ζγκορμπιονζ[/SIZE]

Lonesome crow

hahahaha…οχι.

Fly to the Rainbow

Speedy’s coming
They Need A Million
Drifting sun

In Trance

Dark Lady
Robot man
In Trance
Longing for fire

Virgin Killer

Catch your train
Pictured life
Backstage Queen

Taken by force

Sails of Charon
Steamrock fever
He’s a woman,she’s a man

Lovedrive

Loving you Sunday morning
Another piece of meat
Can’t get enough

Animal magnetism

Falling in Love
Don’t Make No Promises
Make it Real

Blackout

No one like you
Dynamite
Can’t live without you
Now!

Love at first sting

Bad Boys Running Wild
Big City Nights
The same thrill

Savage Amusement

Rhythm of Love
We let it rock…You let it roll

Crazy world

Tease Me Please Me
Don’t Believe Her
Kicks After Six
Lust or Love
Hit Between the Eyes

Face the Heat

Alien nation

17 studio albums, 7 πατατες, 34 songs απο τα υπολοιπα 10!

Aυριον το μενου εχει Ρορυ!

Mια χαρά το μπεστ. Είσαι πολύ τίμιος όμως. Εγώ θα έκλεβα με Exposure στο ντίτζι του Προτζέκτορ. Κομματάρα ε? :metal:

Εχουν παραβλεθει πολλοι κανονες αλλα αυτον μου φαινεται οτι κανεις δεν το χαμπαριασε. Τι κανουμε σε περιπτωση που εχουμε να κανουμε με ακυκλοφορητο κομματι που κυκλοφορησε μονο σε best of/collection etc.???

μιλάς για τον 1ο κανόνα? μερικές σελίδες πίσω έχει γίνει χαμούλης

Παντως απο τα 7 που δεν αγγιξες καν βρισκω πολλα καλυτερα κομματια απο τα:

Backstage queen
Can’t live without you
Kicks after six
Lust or love

Χιτ μι μπακ μπιτς!

Ναι. Δυστυχως δεν μπορεσα να διαβασω ολες τις σελιδες. Τελικα τον κραταμε αυτο τον κανονα οτι το συνολο των κομματιων θα ισουται με τον αριθμο των αλμπουμ επι δυο?? Και τι γινεται στην περιπτωση των previously unreleased tracks??? Κρισιμα ερωτηματα κυριες και κυριοι.