Black Country Communion - Black Country

ΠΩ ΠΩ ΔΙΣΚΑΡΟΣ!!Θα θελα περισσοτερο sherinian βεβαια στο αποτελεσμα,γιατι οντως ειναι θαμμενος εως ανυπαρκτος σε μεγαλο μερος του σιντι,αλλα οι Χιουζ και Τζο δινουν ρεσιταλ.Απλα βρε γαμωΜποναμασσα παλι ιδια licks γαμω το στανιο σου???Αφου μπορεις για πλακα να κανεις απειρως καλυτερα σολο,σταματα να ριπαρεις τον Eric Johnson…(Αυτο σε περιπτωση που ο Τζο μαθει ελληνικα και γινει μελος του φορουμ).

μια από τα ίδια και εδώ. μιλάμε για δίσκαρο αν και έχω αδυναμία στον Derek και θα τον ήθελα λίγο παραπάνω.

Το ίδιο λέγαμε και πέρυσι στο -καταπληκτικό κατά τα άλλα- live της Αθήνας με τον Jimmy Page (όχι τον κανονικό, τον συντοπίτη σου χρήστη που δεν μπαίνει πιά στο φλώρουμ :p) και όπου Eric Johnson βάλε και Robben Ford! :wink:

Kατά τα άλλα το άλμπουμ κυκλοφόρησε και το έχετε όλοι ακούσει ολόκληρο; :-s
Θα το αναζητήσω…

Θεωριτικά κυκλοφορεί στις 21-22…Αλλά παίζει σε torrent…

Γενικά ένα εχω να πω…Απλά δiσκάρα!!!Αυτό ακριβως που θα περίμενε καποιός από αυτό το σχήμα…Ισως παραπάνω από όσο πρέπει όπως λεει και ο hokam αλλά δεν πειράζει λεπτομέριες.

Και διασκευή το Medusa!!!Δημιουργεί σοβαρές ελπίδες να το δω αυτό το κομμάτι LIVE!

Αυτός ο Glenn τελικά είναι φαινόμενο. Έχει βγάλει albumάρες την τελευταία δεκαετία και συνεχίζει. Medusa όντως όλα τα λεφτά, απίστευτη ερμηνεία!

Χτυπάς σε πολύ αδύνατο σημείο με τον Glenn Hughes!!!

Γιατί?

μετα απο τοσες καταχρησεις , τοσο αστατη ζωη για πολλα χρονια,την καποια ηλικια που εχει…απορω πραγματικα πως εχει διατηρησει τετοια φωναρα…:-k

Eεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι!!!

Έεεετσι δε λες τπτ. Όσω το ακούω τόσο πιο πολύ μου αρέσει. Να είμαι ειλικρινής η πρώτη ακρόαση δε με τρέλανε κι όλας… Αλλά μετά εντάξει… ΕΠΙΚΟ album λέμε!

Όσο το ακούω το άλμπουμ τόσο ποιο πολύ μεγαλώνει μέσα μου!!!

Μεγαλώνει μέσα σου? Να τα προσέχεις αυτά τα πράγματα…:stuck_out_tongue:

τωρα το ακουω και εγω(εστω και καθυστερημενα…)! τρομερο αλμπουμ! ισως το καλυτερο που εχω ακουσει τον τελευταιο καιρο! ελπιζω να κανει κανα κονε ο Γακης και να τους φερει Γιαννενα σε περιπτωση ευρωπαικης περιοδειας :papas::papas:

θεος Glenn Hughes! χτυπαω το κεφαλι μου που δεν τον ειχα δει στη Λαρισα το 2007!!!:frowning:

__Τρελή αλμπουμάρα…

__Ναι, λίιιιγη ποικιλία στα σόλο παραπάνω, λίγο μπάσο παραπάνω, αρκετά περισσότερα πλήκτρα ίσως, αλλά κλάιν, αυτά είναι τα “αν” και στο “4” των Zeps πάλι θα ζητούσαμε (όχι πως συγκρίνω τα δύο άλμπουμ).

__Οπότε, απολαμβάνουμε ένα αναπάντεχα (με τέτοιους μουσικούς περιμέναμε να είναι “καλό”/οκ, αλλά ΤΟΣΟ;!) καλό ΣΥΝΟΛΟ. 8)

__Και μέχρι να έρθει και το δεύτερο άλμπουμ, εμείς σε κάθε ακρόαση θα ανακαλύπτουμε και κάτι νέο μέχρι να τον λιώσουμε. Επιτέλους ένας δίσκος (και σε τι είδος, κλάσσικ χάρντ ροκ αλλά με μοντέρνα και όχι μοντερνίστικη αισθητική και ήχο) για λιώσιμο.

νομιζω δεν βρηκα στους Artists thread για τους BCC και λεω να το ποσταρω εδω.
http://www.youtube.com/watch?v=x8OMO48eaG0&feature=player_embedded

απο την πρωτη τους ανοιχτη συναυλια στις 29 Δεκεμβριου!
σπερνουν γενικοτερα! προσωπικα θελω παρα πολυ να τους δω και ελπιζω σε ευρωπαικη περιοδεια!