Black Country Communion

Μου ήρθε την Πέμπτη αλλά με τα μαζεμένα live των ημερών δεν έκατσα και καθόλου σπίτι να το δώ!
Ανυπομονώ να το δώ πάντως!

τωρα βλεπω κι εγω ο,τι υπαρχει στο youtube. και μενω αναυδος! ειδικα με τον Μποναμασσα. εκπληκτικος! καλα ο Χιουζ κρατιεται πολυ καλα! μακαρι να ερθουν και κατα δω καποια στιγμη. ειναι ο ορισμος του σουπεργκρουπ

η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ καγκουρας! και αυτος και ο Μποναμ!!:stuck_out_tongue:

πότε είναι γυρισμένο? φέτος ή στο προηγούμενο tour?

τους είδα το καλοκαίρι και ήταν καταπληκτικοί στο Λονδίνο αλλά με μικρό σετ (μιας ώρας) λόγω φεστιβάλ

βίντεο του [B][U]One Last Soul[/U][/B]

απο φετος ειναι

Ετοιμάζονται να κυκλοφορήσουν το καινούριο τους album με τίτλο Afterglow τον Οκτώβρη (30/10). Μήπως όμως θα είναι το τελευταίο;

Περισσότερα εδώ: http://www.thehighwaystar.com/news/2012/09/03/all-is-not-well-in-bcc-camp/

Α ρε Glenn…

Ο άνθρωπος δεν πάει καλά…

Φαντάζομαι στο βιβλίο θα γράφει πώς ο ίδιος έκανε τα ΠΑΝΤΑ για το συγκρότημα και οι άλλοι δεν κουνούσαν το δαχτυλάκι τους…

Κρίμα… :frowning:

νταξ μαλακιζεται ο Ηughes…

κριμα και ειναι μπανταρα ρε γαμωτο!

http://www.bccommunion.com/free-song/afterglow/email.php?name=cm-f-etrwt&data=planet-rock

Κατεβάζετε το τραγούδι Confessor από εδώ αν θέλετε.Δεν ξέρω αν ξαναποσταρίστηκε.
Μ’αρέσει.

ρε παιδια, ξερει κανεις τι ακριβως παιζει με δαυτους? διαλυονται τελικα?

Κάτσε να βγει ο δίσκος πρώτα… Δεν θα είναι και πολύ έξυπνο να ανακοινώσουν τυχόν διάλυση πριν.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

γενικα γραφει διαφορα ο Hughes στο fb που δεν μπορω να τα ερμηνευσω…

Εεεεε τη μία έλεγε ότι θα σταματήσουν γιατί ο Bonamassa έχει full πρόγραμμα και έφτασε να τα κάνει όλα ο Glenn αλλά μετά τα μάζεψε λίγο και σουρου μουρου!

Γιατί είναι βλάκας. Όταν ανοίγει το στόμα του, το 90% είναι @#(%($%@#$%.

Μ’αρεσει που δίνεις και 10% πιθανότητες να λεει τπτ σοβαρό:p

Κοίτα, καμιά φόρα μέσα στα σκουπίδια, κάτι επιδείξεις αντρικής μόδας τώρα τελευταία, την αγάπη του για το Δημιουργό του, την διαφήμιση της αστείρευτης έμπνευσής του, το πόσο κολλητός/αδέρφι είναι με τον ΧΧ/ΥΥ μουσικό, κλπ. κλπ., υπάρχει κάποια χρήσιμη πληροφορία. Γι’ αυτό και το 10%. :lol:

Ο Hughes είναι από τις πιο αντιπαθητικές παρουσίες στη μουσική. Πάντα έχει κι αυτό το ξενερουά / “μυρίζω σκατά” υφάκι. Και νομίζει πως είναι και ο κορυφαίος όλων των εποχών. Και πολύ κράτησαν οι BCC (αν όντως το διαλύσουν δηλαδή)

Πάλι έγραψε μια καφρίλα το πρωί για τους BCC. Αλλά τώρα βλέπω την έσβησε. Νομίζω ήταν του στυλ “δύσκολα τα πράγματα, ΕΓΩ κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου, θα δούμε κλπ.”. Πραγματικά, ο manager του τι τον συμβουλεύει; Λίγο κράτη ρε παιδί μου.

Μαζί με τον MP νομίζω κερδίζουν επάξια τον τίτλο του φαφλατά στο Twitter (αν και ο MP έχει βελτιωθεί. Λίγο! :lol:)

Ωραία τα είπε ο Cozy, αν και όχι τόσο, εχμ, κομψά! :stuck_out_tongue:

… Παρόλα αυτά για να λέμε και του στραβού το δίκιο έχει κρατήσει τη φωνή του σε αφύσικα καλό επίπεδο. Και συνθετικά βρίσκεται επίσης σε φοβερή φόρμα. Και είναι επίσης προς τιμήν του το ότι πλέον είναι τελείως “καθαρός”.

(έτσι για να μη με περάσεις και για πολέμιο του Glenn :p)

Καλά, έχει δίπλα του έναν Bonamassa, και τον ψιλοάγνωστο (κακώς) JJ Marsh παλιότερα στους σόλο δίσκους του. Και τον Marc Bonilla ακόμα πιο παλιά.

Εντάξει, η φωνή έχει διατηρηθεί καλά όλα αυτά τα χρόνια (παρά τις καταχρήσεις), αλλά δεν χρειάζεται να το επιδεικνύουμε ακόμα κι όταν τραγουδάμε στο… μπάνιο!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2