Black Metal Albums

Αυθαίρετες εικασίες μόνο, μην με βάλεις να ποστάρω λογκς μσν απο πριν…
Επίσης αμα εχεις τ’αρχίδια φίλος ολα αυτά να τα πεις από κοντά.

Χαχαχα, ο πιο ηλιθιος spamer του διαστηματος … ασε τις μαλακιες τωρα μπας και πουμε κανα δισκο . Μην ξεχνας …ξερω που μενεις :lol:

To Μiserere Luminis δεν είναι split… Είναι κάτι σαν collaboration μελών των Gris και Sombres Forets… Γαμάτο ατμοσφαιρικό τσομπανεικο bm…
Miserere Luminis

Καποιος ειχε προτεινει Gris εδω περα (Angmar ?) και μ’αρεσαν οποτε παει προς
τσεκαρισμα το αλμπουμ!Και το Secht επισης.

Το Discipline ειναι ενα απο τα καλυτερα αλμπουμ ακραιου ηχου και δεν σηκωνω
κουβεντα! :stuck_out_tongue:

Όταν είχα αγοράσει το Discipline είχε μέσα αυτό:

Αλλά η δικιά μου ήταν του Anders Odden, oπότε πάνω δεξά έγραφε
ΝΕDDO
President and CEO

Η κάρτα είναι τώρα υπογεγραμμένη (δυστυχώς όχι από τον Odden, από τους άλλους 2), πλαστικοποιημένη και καλά κρυμμένη!

Πόσο απίστευτο respect αυτοί οι Νορβηγοί…

Τις καλημέρες μου με κάτι “ενεργητικό” για το ξύπνημα
(3 EDIT META την τεχνολογία μου μέσα που λογοκρίνει και δεν βγαίνει εικόνα με την καμία - ARGH)
GEHENNA - Murder

Εικάζω πως αν υπάρχουν GEHENNA σε αυτό το θρεντ, μάλλον δεν θα έχει μπει το συγκεκριμένο άλμπουμ :roll:

(Σχολιασμός σε πολλές σελίδες παραπάνω)
Πόσο, μα πόσο, γαμάει το HAVOHEJ. Για πλήρη απαλλοτρίωση μπορείτε να το ακούτε εναλλασσόμενο με VON

Νομιζω οτι εφτιαξα το προβλημα σου με το εξωφυλλο.

Κατα τα αλλα το Murder ειναι ενας καταπληκτικος δισκος,με φοβερη παραγωγη
και τους Gehenna σε ενα ιδιαιτερο και πολυ ωραιο στυλ μουσικης.
Εγω με το Murder τους εμαθα και μ’αρεσει παρα πολυ.

@ Deathster: έεεεεετσι!

Αν και Gehenna εμαθα-αγαπησα με το Malice μπορω να πω σκοτωνουν και με τα επομενα, κυριως ομως με τουτο :

Για καναδικα colaborations που δεν ειναι split μου ηρεσε κ τουτο το 7αρι που γενικα ειναι αρκετα περιποιημενο

Akitsa - The Syre

ουτως η αλλως μαζι παιζουν παντου αυτοι οι δυο πλεον :slight_smile:

Ψηφίζω “Adimiron Black” από τα “death metal” των Gehenna, αλλά όσο απολαυστική και χαβαλεδιάρικη ειναι η δεύτερη περίοδός τους νομίζω οτι δεν πρόκειται να ξεπεράσει με τίποτα τα “First Spell”, “Seen through…” (πρωτίστως) και “Malice” (δευτερευόντως).

H πρόταση της ημέρας είναι το παρακάτω:

λέγονται Servile Sect, λέγεται “Stratospheric Passenger” και είναι ιδανικό για όσους αγαπάνε ψυχεδέλειες του χαμού στο μπλακμεταλ τους.

Μια μπαντα που γουσταρα πάρα πολύ αλλα έχει ψιλοχαθεί τελευταία είναι οι Naglfar, για να σας πάω στα λίγο πιο mainsteam black metal ακούσματα. Απο τις λίγες μπαντες του χώρου που ακομα δεν εχω αποφασίσει πιο ειναι το καλύτερο τους άλμπουμ. Αυτα τα 2 πάντως είναι κορυφη.

Ωστοσο σαν να έχουν παραχαθεί τελευταία, έχω χάσει εντελώς τα ίχνη τους αν και η αλήθεια είναι πως δεν ξεσκιστηκα να ψαχνω κιολάς :stuck_out_tongue:

Δεν ξερω αν αναφερθηκαν στο θέμα σε παλιοτερο ποστ δεν είδα όλες τις σελίδες με την απαντήσεις.

To Vittra είναι κλασσικό λόγω ιστορίας, προηγείται! :slight_smile:
Δικό μου αγαπημένο το Sheol, από εκεί τους έμαθα, αλλά αντικειμενικά παίζει το Vittra να είναι καλύτερο.

Άκουσα το Cobalt, δισκάρα λένε πολλοί, εγώ το βρήκα πάντως safe enough.
Πάμε παρακάτω…

Δεν πας καθολου παρακατω Κρις , πας πισω και ακους “eater of birds” και επιστρεφεις …

Dead δεν ψαχτηκες πολυ μαλλον … οι τυποι δισκογραφουν κανονικοτατα, αλλα ειναι υπερβολικα βαρετοι απο Sheol κ μετα … Vittra τεραστιο επος , ψηφιζω με κλειστα αυτια …

Βασικά, έχει δίκιο ο παραπανως, αν άκουσε το “Gin”. Ωραίο album, αλλά το “Eater Of Birds” είναι πολυυυυυυ καλύτερο.

Ναι στο Gin αναφερόμουν.

Να πάτε bowel να πάρετε ROOT τώρα που γυρνάει, τα παιδιά έχουν φέρει όλα τα 90s άλμπουμ τους (πλην του Kargeras)

Και κάτι κομψό από Γαλλία, παλιό αλλά καλό

HELL MILITIA - Canonisation of the Foul Spirit

Δωράκι για τους τολμηρούς :smiley:

[SPOILER]Το έβγαλε το google στην αναζήτηση για HELL MILITIA images, δεν μπόρεσα να αντισταθώ :bow2:

[/SPOILER]

Ερώτηση προς συναδέλφους HAVOHEJ-πληκτους.
Τούτο εδώ τι λέει σε σχέση με το καινούριο;
O bowel μου είπε πως βασικά έχει κιθάρες και πως είναι φτυστό PROSATANICA, αλλά θέλω να ακούσω και καμιά πιο αντικειμενική γνώμη αξίας…

Prosatanica means ?

means PROFANATICA με hangover…
sign-:oops:

εγώ πάντως αν ήμουν ο Prosatanic θα ανησυχούσα για τα νυχτοπερπετήματα της κοπέλας μου μετά το παραπάνω.