Black Metal Albums

Επιτέλους, το αποπάνω έφτασε στα χέρια μου σήμερα!!

Τα σπαει το Nachtmystium αγορια…Αρκετα ταξιδιαρικο! \m/

Ο Γιοβας παντως το εριξε ενα 5αρι και με ανησυχησε κάπως.

Τωρα θα φταιω εγω δλδ…μην με τσιγκλατε ρε!! :stuck_out_tongue:

Καλά έκανε, ας μην του τό διναν.
Αυτός δε χαϊδεύει αυτάκια και ματάκια…

τετοια διαφορα?

στο assassins 9αρι εβαλε αποσο θυμαμαι,το οποιο καλο ειναι μεν,αλλα δεν με τρελανε.

Έχει διαρεύσει;

ναι.

θα το τσεκαρω παντως.

Επισης καινουριο A Forest of Stars,δεν ξερω αν ειχε αναφερθει ξανα…Δεν το εχω ακουσει ακομη για να πω γνωμη.

Έχει δικό του θρεντ. :wink:

Υπάρχει και θρεντ: εδώ

Σωστό και μην πω και υπερβολή το 5άρι Γιοβανήτη σε Adicts. Πάντα με την λογική ότι το Burzum πήρε 7άρι

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης, ο Γιοβανίτης βαθμολογεί διαφορετικά μπάντες που είναι πραγματικά φαν.
Συνήθως πιο αυστηρά απ’ τις υπόλοιπες.

Αυτές είναι όμως οι μαλακίες με τους βαθμούς, καθόμαστε κ συγκρίνουμε αριθμούς.

πραγματικα ποσο πιο ωραιο θα ηταν να γραφανε την κριτικη και να μην εβαζαν καθολου βαθμο απο κατω???

πάντως το nachtmystium είναι πολύ πιο ψυχεδελικό/heavy από το προηγούμενο.
ναι,το assassins είναι καλύτερο αλλά εμένα μου αρέσει πολύ και θεωρώ πως είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες κυκλοφορίες της χρονιάς.
τώρα ο γιοβανίτης δεν ξέρω κατά πόσο γουστάρει αυτό που παίζουν οι nachtmystium αυτή τη στιγμή.και βασικά δεν τον πιάνω πουθενά το γιοβανίτη.
το τραγούδι που κλείνει το δίσκο πάντως είναι ΕΠΟΣ.

Το τελευταιο κομματι ειναι και γαμω τις σαπιλες…σε ρουφαει που λεμε! :stuck_out_tongue:

Το προηγουμενο μ ειχε ενθουσιασει κι εμενα, αν και δεν εχει σχεση με black metal. Επιφανειακη, μονο.

Οσοι ενδιαφερεστε, εδω: http://www.rocking.gr/review2044.php μπορειτε να διαβασετε την επισημη κριτικη. Αν με κεντρισει αρκετα το δευτερο, λεω να πιασω και το σικουελ. Θα ‘‘επενδυσω’’ εντος της ερχομενης εβδμαδας, εντυπωσεις το επομενο σουκου

Εγώ πάντως έφαγα μεγάλο κόλλημα με το καινούριο από Nachtmystium.Όπως είπανε σε προηγούμενο post είναι “ταξιδιάρικο” δισκάκι!
Έλα μωρή ψυχεδέλεια και αρρώστια! 8)

Kάτι στο ύφος των Impaled Nazarene μεσαίας περιόδου αλλά με λιιιγο λιγότερο βλαμμένους στίχους έχουμε, ή να αρκεστώ σ’ αυτούς;

ΓΑΜΩ ΤΑ POST ! :lol:

Προσωπικά θεωρώ τους Impaled Nazarene μοναδικούς σε αυτό που έκαναν κυρίως στα πρώτα άλμπουμ τους.
http://www.youtube.com/watch?v=-4r7zdgz0SE (1:40-2:08 έπος)
Από εκεί και πέρα δεν έχω βρει μπάντες που να πει κάνεις ότι τους μοιάζουν πολύ. Ότι και να γράψω λοιπόν παρακάτω μπορεί να μοιάζει μπορεί να φέρνει αλλά το δικό τους ειδικό βάρος (=γεννητικοί αδένες) δύσκολο να βρεθεί.

2007-Satanic Warmaster-Revelation Ep

Μερικά Ep είναι πιο συνεκτικά και δεμένα από άλμπουμ που κάποια στιγμή μπορεί να τα βαρεθείς και τα πατήσεις stop, έτσι και εδώ νομίζω αυτό το κουμπί δεν το πατάς το «μήνυμα» ρέει. Η ατμόσφαιρά που βγάζει το Revelation ίσως είναι κοντά σε αυτό που ζητάς, και όταν λέω ατμόσφαιρα το λέω ειρωνικά?

1999-Horna-Sota Ep

Χειμαρρώδες, τίγκα πρίμα και όποιος έχει αυτιά στο τέλος ήρωας. Είχε κυκλοφορήσει από την ελληνική Sinister Productions η οποία τελικά δεν συνέχισε. Για τους Horna και πάλι ισχύει το παραπάνω, σε λίγα λεπτά πακετάρουν πιο συνεκτικά το μήνυμά τους από όσο στα άλμπουμ τους, αν και το περσινό το είχα υποτιμήσει σχετικά.

2008-Behexen & Satanic Warmaster split

Μιας και σήμερα θα τους δούμε και live θα έλεγα ότι δεν θα ήταν άσχημα τα 2 αυτά κομμάτια από το split με τους Satanic Warmaster, τα παλιά Behexen δεν νομίζω να τα γουστάρεις με τα φωνητικά που έχουν αλλά από το My Soul For His Glory τα πράγματα στρώνουν.

Για ζητήμα στίχων δεν υπάρχει λόγος να μιλήσουμε.