Black Metal Albums

Γιατί, τι το ιδιαίτερο θα έχει αυτό το άλμπουμ?

Δεν ειχα δυο κασσετες, αλλα τρεις. ;p Κρατησα τη νο13 ασφαλως για ευνοητους λογους.

Χαζη ερωτηση και ρωταω σοβαρα, εσενα μπορει να μη σ ενδιαφερει ξερωγω. Αν βρειτε επισημη πηγη ποσταρετε τιποτα.

[B][SIZE=“2”]Progenie Terrestre Pura- U.M.A[/SIZE][/B]

Δυο τρελοι Ιταλοι μας προσφερουν το παρακατω αριστουργημα απο το πουθενα.

Και μονο απ’ το εξωφυλλο το ψιλιαζεσαι πως κατι περιεργο τρεχει εδω περα.Προσπαθω να βρω καποια αλλη μπαντα σαν σημειο αναφορας αλλα αδυνατω λιγο. Γενικα μιλαμε για ενα avant garde - ambient - ψιλοspacey black metal δημιουργημα, μου φερνει λιγο μιξη Atoma με Arcturus,αλλα απ την αλλη σε καποιον αλλο μπορει να θυμιζει κατι αλλο. Γενικα ειναι σαν να πεταξες μπλακμεταλλαδες στο διαστημα και αυτοι τζαμαρουν ασταματητα ξερωγω,κατι τετοιο

[I][U]http://www.youtube.com/watch?v=C3rPoiQW0qI[/U][/I] δειγματακι.
(ακουτε εδω opener δισκου,holy jesus!)

Στο καινούριο, ομότιτλο άλμπουμ των [B]Satyricon[/B] κάνει και guest φωνητικά, σε ένα κομμάτι ο [I]Sivert Høyem[/I] των [B]Madrugada[/B].

[SPOILER] [/SPOILER]

Καλή φάση.

Πάνο να σου πω ρε συ, o Satyr άφησε πάλι μαλλί μπας και νιώσει?

:lol:

Ναι. Αγαπάμε Satyr & Co. λέμε ! 8)

Εχει Dragged Into Sunlight ε. Γαματο line up κατα τ αλλα.

Και γαμώ φαίνεται. Αλλά εν μέσω εξεταστικής για μένα δυστυχώς ψιλοαπίθανο. Κρίμα.

Καινούριο Clandestine Blaze εκεί έξω.

[U][B]Clandestine Blaze[/B] - [I]Harmony Of Struggle[/I][/U]

:yahoo:

ΠΑΜΕ ΡΕ ΧΟΝΤΡΕ :!:

Πολύ ωραία τα νέα

[B]Hessian - Manegarmr (2013)[/B]

Από το Βέλγιο και την κολλεκτίβα των Church Of Ra, έρχεται τούτο το φανταστικό ντεμπούτο. Μια εξαιρετική μίξη black, hardcore και sludge, που έχει κάτι από την τραχύτητα των Darkthrone, το νευρωτικά ξεσπάσματα των The Secret και το λασπώδες heaviness των Rorcal. Γαμεί.

Είσαι στοοο μυαλοοοοό
Κάτι μαγικοοοοοό :!:

Cobalt - Brooklyn, Saint Vitus 05/31/2013 [full show]

Σκοτώνει αυτό…επειδή είναι πρώτη επαφή με την μπάντα,αξίζει να πάρω το Falling Monuments? (που είναι κ το μοναδικό που μπορώ να βρώ σε καλή τιμή).

Εννοείται:!: Σοβαρά, είναι τρομερός δίσκος.

αν και δεν ειναι τα λημερια μου
εχετε διαβασει για τους God of Atheists?

God Of Atheists is Asgeir Mickelson’s extreme metal project with Trym on drums, ICS Vortex on vocals, Ihsahn on keyboard, Carl A. Tidemann on guitar solos and Sareeta on violin. More musicians to be announced soon.

[B]Dizziness - Offermort Heritage[/B]

Όσοι αρέσκονται στον “ελληνικό” ήχο και θέλουν και μια δόση νοσταλγίας, πιστεύω πως θα αποζημιωθούν. Ωραίες συνθέσεις και σαν πρώτη ολοκληρωμένη δουλειά είναι ελπιδοφόρα.

Κι ένα κομμάτι: [B][U]Nyx[/U][/B]

Λοιπόν, προτείνω από τούδε και στο εξής να γράφουμε ασφαλώς ό,τι θέλουμε για όποιους θέλουμε εδώ μέσα, αλλά κάθε ποστ να τελειώνει με τη φράση “CLANDESTINE BLAZE ρε κουφάλες!”.

Ξεκινάω.

Που λέτε κάθε χρόνο “ανακαλύπτω” πόσο για τον πέο ήμουν που μου ξέφυγαν κυκλοφοριάρες της περασμένης χρονιάς.

Για παράδειγμα:

[B]DARK SONORITY “Kaosrekviem” [2012][/B]

Θα έγραφα περισσότερα αν δεν τα είχε ήδη γράψει, πολύ καλύτερα, εδώ και μήνες ο αγαπητός Plunderer:

Αλλά για να μην ξεχνιόμαστε…

CLANDESTINE BLAZE ρε κουφάλες!