? Black Sabbath?

Αλλο ενα καινουργιο…:The end of the beginning

http://livefromthekitchen.bandcamp.com/album/screwing-yourself-to-live-a-chopped-slowed-tribute-to-black-sabbath

Ωραίες καμμενιές.

Ασχετο αλλά το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες. Πόσο ξεφτίλες είναι αυτοί που διαχειρίζονται τη σελίδα στο fb?? Ούτε μια αναφορά στον Dio την ημέρα της επετείου από το θάνατο του…
θα μου πεις κλαιν μαιν, κ τι έγινε? Εμένα μου κακοφανηκε πάντως.

^ Χαχ, άλλο πάλι τούτο !

Εγώ πάντως, κάθε βράδυ πριν κάνω την προσευχή μου και ξαπλώσω, βάζω αυτό:
[I]http://www.youtube.com/watch?v=5wnFDGcS_Cs[/I]

Από τη στιγμή που δεν αναφέρεται στο επίσημο site, κακώς περίμενες διαφορετικά. Καλώς ή κακώς, από το reunion με τον Ozzy και μετά, για το management κλπ., Sabbath θεωρούνται ως το 1978. Προσωπικά διαφωνώ κάθετα με αυτό, αλλά…

Και κανονικα καθε Black Sabbath οπαδος θα επρεπε να διαφωνει με αυτο. Γελοιοτητες του management, αλλα εχουν και τα μελη της μπαντας ευθυνη.

θα έχουν και παρέα τους θεούληδες Uncle Acid & The Deadbeats στο φθινοπωρινό ευρωπαϊκό σκέλος της περιοδείας.

ΧΑΜΟΣ.

βέβαια να περάσουν από δω ούτε για αστείο…

…εεε ας ελπίζουμε στο θαύμα, και να μας έρθουν:):!:

Στο νεο μεταλ χαμερ το ελληνικο ο Γκας παιρνει συνεντευξη και του θυμιζει τα τελευταια 8 χρονια τις 3 κορυφαιες υπερσυναυλιαρες που εδωσε ελλαδα με σαμπς κ σολο.Τον ρωταει λεπον αν υπαρχει περιπτωση να ξαναερθουν κ λεει ο Οζζμαν:“Ειναι πολυ πιθανο και ελπιζω πως θα τα καταφερουμε.Προσωπικα θελω παρα πολυ να ερθουμε γιατι περναω φανταστικα καθε φορα στην ελλαδα.Ελπιζω πως θα τα καταφερουμε”.Λετε λοιπον για τιποτα on and off shows το '14;

Η λογικη λεει , οτι το επομενο καλοκαιρι θα ειναι headliners σε ολα τα Ευρωπαικα φεστιβαλ ( αρκει να ειναι καλα ο Iommi). Τωρα εαν ερθουν απο εδω, ειναι αλλη ιστορια

Ενα άλλο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι οι απίστευτα υψηλές τιμές στην περιοδεία τους. Και να πεις ότι κάνανε κάποιο show και μεταφέρανε εξοπλισμό…
Απαράδεκτοι.

Ειναι αναλογικα με την ηλικια τους :stuck_out_tongue:

Κάπως έτσι… Εφαρμόζεται γάντι και σε Rolling Stones :stuck_out_tongue:

Πρώτο σετλιστ περιοδείας.

War Pigs
Into the Void
Under the Sun
Snowblind
Age of Reason
Black Sabbath
Behind the wall of sleep
NIB
End of the Beginning
Faires Wear Boots
Methademic
Rat Salad
Drum Solo
Iron Man
God is Dead?
Children of the Grave
(Intro only) Sabbath Bloody Sabbath
Paranoid

[B][SIZE=“5”].-[/SIZE][/B]

[SPOILER]The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.[/SPOILER]

3 Grammy nominations: Best Metal Performance, Best Rock Album, and Best Rock Song!

Σαρωστε τα ολα και ελατε Ελλαδα το καλοκαιρι για προσκυνημα.

[B]BLACK SABBATH’s Tony Iommi is Now A Professor[/B]

Προφέσορας ηταν ετσι κι αλλιώς στα riffs !

Sent from my iPhone using Tapatalk

δε ξερω αν εχει συζητηθει ξανα εδω περα αλλα οι Σαμπαθ των 70ς ηταν, κατα τη γνωμη σας, ροκ ή μεταλ μπαντα? (πριν πεταχτει καποιος να πει οτι οι ταμπελες δε παιζουν ρολο, δικιο εχει απλα εχω την απορια εδω μεσα ποια ειναι η επικρατουσα αποψη :stuck_out_tongue: )
εμενα πιο ροκ μου φαινονται παρα τα τοσα τραγουδια που πλησιαζουν/ειναι προδρομοι του μεταλ