BLAZE BAYLEY Αθήνα 7 / 12 / 2019

Τελικά όντως δεν θα είναι “Full Maiden” το setlist στην Αθήνα.

Ρε παιδιά, καλύτερα που δεν είναι full maiden setlist.Έχετε ακούσει την τελευταία τριλογία του; Έχει κομματαρες μέσα. Ο τύπος στην κιθάρα που συνεργάζονται έχει εντρυφήσει σε maiden. Aν είχαν και δεύτερο κιθαρίστα θα ήταν τέλεια.

2 Likes

Το αυτό. Όλη η δισκογραφία βασικά έχει πολύ καλές συνθέσεις αλλά όντως τα τελευταία είναι πολύ καλά και θα ήταν κρίμα να αναλωθεί σε Maiden setlist. Δεν ξέρω βέβαια τι τραγούδια λέει στα full Maiden live αλλά θα μου έμοιαζε σαν cover ή tribute band. Ούτως ή άλλως πάντα κανά 2-3 κομμάτια από Maiden τα λέει. Ο άνθρωπος έχει τιμιότητα πορεία και δισκογραφία και προσωπικά θα προσπαθήσω να τιμήσω.

Κανα 5-6αρι πρεπει να λεει απο Μεηντεν.

1 Like

Κρίμα.

1 Like

Μια χαρα ειναι να λεει 5-6 απο μειντεν κ καμια 10αρια δικα του. Μακαρι να γινει προσπαθεια για καλαματα. Πιστευω θα πιασει

1 Like

Είδα 5 λεει
Lord
Sign
Virus
Man
Fut

1 Like

Καπου έπαιξε κι άλλα, αλλά μόνο οταν έχει “χρόνο”. Como Estais πχ.

1 Like


Τελικα full maiden??? :crazy_face::crazy_face::crazy_face:

5 Likes

Μονομεηντεν

2 Likes

Εγώ θέλω να πουλήσει full…τρέλα ο Blaze και να συμπεριλάβει στο setlist κομμάτια και από την εποχή του Dickinson.
Κι αν βρεθεί κάποιος “περίεργος” να ζητήσει τον λόγο, η αιτιολόγηση είναι εύκολη: στη θητεία του με τους Maiden ερμήνευε και τα “παλιά κλασικά” στις ζωντανές εμφανίσεις - ο Θεός να τις κάνει ερμηνείες δηλαδή, αλλά λέμε τώρα…

1 Like

Δύο δισκάρες συν το Virus και το Afraid to Shoot Strangers που το λέει 1000 φορές καλύτερα από την ντίβα, για τον Ίαν, και είμαστε κομπλέ.

3 Likes

Εγω θελω να γινει sold out με διαφημιση φουλ μειντεν και τελικα να παιξει μονο το futureal

5 Likes

full metal λεει πλεον

2 Likes

Full Maiden ήταν στο Sweden Rock Festival. Βέβαια εκεί φαντάζομαι δεν είχε πολύ χρόνο, οπότε έπαιξε 9 κομμάτια, αλλά όλα Maiden (4 + 4 + Virus):

https://www.setlist.fm/setlist/blaze-bayley/2019/norje-havsbad-norje-sweden-2391a0ef.html

@ignatios89 καρδούλα για το “1000 φορές καλύτερα από τη ντίβα”, αν και προσωπικά συμφωνώ περισσότερο με τον @Ian_Metalhead. Ας είμαστε πιο… δεμένοι ως Maiden family! :grin:

Επειδή οι 3 πρώτες φορές που είδα Maiden στη ζωή μου ήταν με Blaze, αλλά τώρα πια οι αναμνήσεις είναι λίγο θολές, έχω την εντύπωση ότι το “Afraid to shoot strangers” το πήγαινε καλά, σε αντίθεση όμως με τα περισσότερα παλιά κλασικά. Το κομμάτι έτσι κι αλλιώς έχει χαμηλά φωνητικά με εξαίρεση τις επαναλήψεις του τίτλου, οπότε ήταν στα μέτρα του. Ο Blaze από δύναμη, πάθος κι εκφραστικότητα μια χαρά είναι, αλλά εύρος δεν έχει.

3 Likes

Άλλαξε όντως σε φουλ μέταλ! :rofl:

Είπαμε. Μόνο μεταλ

3 Likes

Angel and the Gambler?? Como πως το λένε?? :hushed: Πλάκα κάνετε? Αυτά δεν ακούγονται ούτε από το cd πόσο μάλλον από άλλους μουσικούς και με 21 χρόνια στην πλάτη του Bayley :face_vomiting:

2 Likes

Εγώ θα ήθελα όλο το x-factor.

1 Like

Μη παίζετε με αυτά