BLUES PILLS (SE/FR/US) + special guests 24/1/2015 @ Gagarin 205

Αν καινουριο εννοείς τον χώρο που γίνονται οι συναυλίες αφου μεταφέρθηκε το Principal Club Theater απο εκει που ηταν στην αποθήκη του Μύλου, αυτός ο χώρος χωράει γυρω στα 1000-1500 άτομα, μέτριος ήχος, μετριος εξαερισμός αλλα βλεπεις σκηνη τουλάχιστον. Αυτα

Κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον…
Παντως ειναι ωραιο σχετικα σαν χωρος, βλεπεις οντως καλα απο παντου αλλα το παλιο ηταν πιο ωραιο

Μπορει να το κοροϊδευτε το 8μπολλ αλλα οσα λαιβ εχω δει εκει ειχαν πολυ καλο ηχο.Για το πρινσιπαλ εχει δικιο ο Στιβεν πολυ μετριος ηχος κ πολες φορες κακος

Ρε 'συ, δε μας χαλάει ο χώρος… Η λογική “[I]Όχι άλλο encore, έχω ντίσκο πάρτυ μετά…[/I]” μας χαλάει… Το [I]tribute [/I]στο [I][B]Rory [/B][/I]ήταν μόνο ένα 2ωρο ( όταν στην Αθήνα το αντίστοιχο παίζει 4ωρο ) και με το ζόρυ οι [B][I]Samsara [/I][/B]έπαιξαν [I]encore[/I]… Και αυτά γιατί έπρεπε να φύγουν οι ροκάδες για να μπουν οι καρεκλάδες…

να ξεκινάει το λάιβ στην ώρα του,κ όχι μία-μιάμιση ώρα αργότερα για να τηρείται το πρόγραμμα.Έτσι πολύ πιθανό να βγαίνει το λάιβ χωρίς να χρειάζεται να κόψει κάποια μπάντα χρόνο από το σετ.

Δε διαφωνώ, αλλά στις περιπτώσεις που βρέθηκα εγώ στο 8[I]ball[/I] το [I]live [/I]ξεκίνησε ακριβέστατα.

Μια χαρά στην ώρα τους ξεκινάνε τα περισσότερα λάιβ, αλλά τις περισσότερες φορές επίσης υπάρχουν άλλα 4 σαππόρτ σε φάση Spellbound και τα συναφή, για να φέρουν γονείς-φίλους-συμμαθήτριες να κάνουν κατανάλωση οπότε οι χεντλάινερς βγαίνουν κατά τις 12 παρά και παίζουν μιάμιση ώρα με το πολύ ζόρι γιατί μετά έχει ντίσκο πάρτυ.

Ο καθένας τη δουλειά του κοιτάει αλλά μη βγάλουμε και άγιο τον Βαγγέλα

Πρινσιπαλ λοιπόν. εμένα ο χώρος πάντως μου άρεσε όταν είχα πάει Clutch και Thin Lizzy

https://www.facebook.com/events/1495312590745871/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

Θεσσαλονίκη τελικά γιοκ? ωραια “inside info” ρε!! :stuck_out_tongue:

Ακυρώθηκε ή δεν είδες το αμέσως προηγούμενο ποστ;

πωωωω δε το πρόσεξα καν!! απλα θυμόμουν που εχατε πει για θεσσ και έψαξα σημερα στο νετ(πετυχημένα οπως φαίνεται) και δε βρήκα κατι και λεω μαλλον ριξαν άκυρο…

souurry

τσιμπησα τικετο στα 18

στη Θεσσαλονίκη μεταφέρθηκε στο 8μπαλ? :frowning:

για να διαγραψω καθε φημη

ΠΡΙΝΣΙΠΑΛ ΠΑΙΔΕΣ.

Δίνεται εισιτηριάκι στα 16ε (early bird) όσο αγοράστηκε… Καλύτερα μέσω paypal η συναλλαγή, για διευκόλυνση… E-ticket είναι εξάλλου.

Μεγάλη εμφάνιση σήμερα απο Blues Pills…!

μπαλάρα οι Pills σήμερα ε. μην το πολυσκέφτεστε να πάτε :wink:

Οι Blues Pills επιβεβαίωσαν χθές στο Principal πλήρως το ντόρο που γίνεται για αυτούς, ουσιαστικά θα έχουμε να λέμε στη χώρα μας οτι τους είδαμε στην αφετηρία μιας πολλά υποσχόμενης καριέρας…70 λεπτά που κύλησαν σα νεράκι σε μια εμφάνιση όπου άπαντα ήταν στην εντέλεια (ήχος, απόδοση, διάχυτη early 70’s ατμόσφαιρα και στήσιμο επί σκηνής) και με το κοινό να δίνει δυναμικό παρόν

Επαιξαν 1 ωρα με το ρολοι. Απαραδεκτο για γκρουπ που χτιζει καριερα και ζηταει και 18-20? στην πρωτη του μεγαλη περιοδεια. Εκτος και αν ανελαβαν να την χτισουν η Nuclear Blast και οι απανταχου κριτικοι.

θα πω οτι οταν τους πρωτοακουσα εντυπωσιαστικα. για την εποχη μας ειναι κατι το πολυ δυνατο.

Για μενα ομως δεν ειναι παρα ενα μετριο συγκροτιμα που εαν ειχε βγει την δεκατια του 70 θα βρικσαμε τον ξεχασμενο ξεθαμενο δισκο τους σε καποιον τορεντ για το βαλουμε στην συλλογη μας…

Για καποιον που ακουει μεταλ και στονερ ειναι κατι το ξεχωριστο…

εχουν φαει πολυ σπρωξιμο και εαν δεν ηταν το κοριτσι με την φωναρα θα ηταν κατι αδιαφορο.

επισης ντροπη τους να παιξουν μονο μια ωρα…
μου πουλας αναβιωση 70’ς ρε φλουφλι!!! βγες και παιξε ενα διωρο!!! κανε ενα jam μην παιζεις σαν να ακουω τον δισκο… επειδη αλλαζει τα σολο δεν σημαινει οτι εγινε κατι ουαου!

καλο ειναι να ακουσουν κανα Live zeppelin, purple, Cream, Who, Hendrix πριν βγουν για περιοδια.

για το μονο που χαρικα πραγματικα ειναι οτι τους ιεδα στην αρχη τους.

αντε να δουμε…