Breaking Bad

Τελειωνω τον 1ο κυκλο και μπορω να πω οτι ειναι και γαμω τις σειρες.Αν οπως λετε τα σπαει ακομα περισσοτερο στη συνεχεια,τοτε φυσικα ακομα καλυτερα.

τελος και η 3η σεζον και μας εχουν σκισει το κεφαλι λεμε!!!

μεχρι κ ο stephen king προσκυναει

http://www.ew.com/ew/article/0,,20263453,00.html

τσεκαρετε και αυτο εσεις οι πωρωμενοι… :wink:

To είχα διακόψει για λίγο επειδή πήρα την απόφαση να ξεκινήσω να βλέπω lost και αφού καθάρισα μεχρι και την 4η σεζόν έβαλα να δω και τα τελευταία 4 της 3ης του Breaking Bad που μου είχαν μείνει. Εκτός από το ότι η διαφορά ποιότητας είναι κάτι παραπάνω από εμφανής, μιλάμε ότι τέλος της 3ης σεζόν του Breaking Bad απλά δεν υπάρχει. Μας γάμησε κανονικά, που να περιμένουμε τωρα για την επόμενη σεζόν… Το γραφω για μια ακομα φορά, η σειρά είναι υπόγεια εμπευσμένη απο τον Νονό, ε…

ναι ρε το λοστ μπροστα του ειναι σειρα της πλακας ας οψεται το γαμημενο μαρκετινγκ που πασαρει τη παπαριτσα ως σειρα-επος

οσον αφορα τα περι νονου οντως ισχυει εγω δεν το ειχα σκεφτει αλλα ειναι γεγονος.το εχει πει κ σε προσφατη συνεντευξη του ο δημιουργος της σειρας

μανσον

τι λες να γινει στον 4ο κυκλο ?

Δεν ξέρω απλά να μην γίνει χάσει αυτή την ατμόσφαιρα και γίνει μουφα σε φάση κυνηγητα και πιστολίδια.

Αρκετα βαρια σειρα, μου θυμισε Twin Peaks και πολυ Shield (υποθετω και Wire αν και δεν το χω δει). Τελιωσα την πρωτη σεζον αλλα δεν με παιρνει αλλο για τοση αγωνια του πρωταγωνιστη και της οικογενειας του (εντελως μουρακλας στο Malcolm in the Middle). Οποτε το γυρναω σε επαναληψη 3ης σεζον It’s always sunny in Philadelphia (η καλυτερη σεζον πιστευω) και αφου χαλαρωσω, παω για δευτερη σεζον BB :smiley:

το τόπικ του The wire που είναι δεν το βρίσκω…

άντε γιατί θέλω μόλις 9 επεισόδεια να την τελειώσω…
:offtopic:

ελα νεε μου παρε

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=14048

κ ξεκινα κ breaking bad να καεις στα καπακια :stuck_out_tongue:

άσε τα νέε γιατί θα σε δώσω :p:p

διαβάζω πολλά χρόνια το φόρουμ, σχεδόν πάντα χωρίς να κάνω log-in και δεν πολυγράφω όπως κάτι άλλα φόρουμ που κατάντησα “καμμένο χαρτί” 8)

μετά το wire σειρά έχουν άλλες σειρές like sopranos, oz…

Τελείωσα προχθές τη δεύτερη σεζόν.

Η σειρά είναι εξαιρετική, καλογραμμένη και έχει ανεπανάληπτες ερμηνείες.

Έπαθα τεράστιο σοκ στο τέλος του προτελευταίου επεισοδίου, εκεί που

το γκομενάκι πνίγεται και ο Γουώλτερ την αφήνει να πεθάνει…, μιλάμε για τις πιο δυνατές σκηνές ever.

Βέβαια το τέλος ήταν κάπως… κουλό… Περίμενα κάτι καλύτερο για τις σκηνές που βλέπαμε με την πισίνα και το αρκουδάκι αλλά και πάλι… ξεκινάμε την 3η λίαν συντόμως 8)

βασικα αυτη η σκηνη ειναι το turning point της σειρας ,ειναι το σημειο οπου ο walter χανει την ψυχη του και γινεται πραγματικα ο κακος της υποθεσης

o 3oς κυκλος ειναι πολυ δυνατος , ισως πιο πολυ κ απο τον 2ο

ευτυχως πεφτει πολυ η συμμετοχη της skyler (διωξτε την μας πηρε ο υπνος)

και ανεβαινουν παρα πολυ σε συμμετοχη κ impact οι β’ρολοι

δικηγορος saul/‘κοτοπουλας’ gus/μπατσος-γαμπρος χανκ

μαζι με walter/jesse κανουν all-star πενταδα

ανετα κ οι 5 τους θα μπορουσαν να χτυπησουν βραβεια ερμηνειας

αλλα σε προειδοποιω απο τωρα

στο τελος του 3ου κυκλου θα εχεις στανταρ στερητικο συνδρομο κ υποψιν ο 4ος κυκλος θα ξεκινησει ανοιξη 2011 :frowning:

καλο καψιμο κ ετοιμασου για πολυ μεξικο σε αυτον τον κυκλο8)

Έλα, νέος… Τσίμπα: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12478

:lol:

Εχω φτασει στα μισα της 3ης σεζον, με διαλειμματα αναμεσα σε Futurama και Community.
Παλι καλα που υπαρχει και ο δικηγορος, αλλιως θα αυτοκτονουσα με τοση στεναχωρια και γαμωψυχια.
Ο πρωταγωνιστης μοιαζει σαν φυλακισμενος του Αουσβιτς ετοιμος να εκτελεστει.


Καμια σχεση με Malcolm in the Middle. Μου λειπει αυτος ο χαρακτηρας του.

Ο συνεργατης του συνεχεια λαχανιαζει, ακομη και οταν σηκωνεται απτο κρεβατι ρε πουστη μου. Πρεπει να τον αφησαν πιτσιρικι σε κανα σαφαρι οι γονεις του και να τον κηνηγουσαν αρκουδες και του μεινε συνηθειο να εχει φατσα χεστη.

Μονο εδω γελαει :stuck_out_tongue:

Να ναι καλα ο δικηγορος που πεταει χαβαλε ατακες και σπαει λιγο ολο αυτο το αθορυβο και ψυχρο κλιμα.

“Congratulations, you’ve just left your family a second hand Subaru.”
“Let’s just say I know a guy … who knows a guy … who … knows another guy.”
“I’m gonna get you a second phone call, okay You’re gonna call your mommy or your daddy or your parish priest or your boyscout leader, and they’re gonna deliver me a check for $4650.00. I’m gonna right that down on the back of my business card, okay Four, Six, Five, Zero, okay? And I need that in a cashiers check or a money order, doesn’t matter. Actually, ah, I want it in a money order and ah, make it out to “Ice Station Zebra Associates”. That’s my loan out. It’s totally legit… its done just for tax purposes. After that we can discuss visa or mastercard but definitely not American Express, so don’t even ask, alright. Any questions?”

Σειρα σιγουρα οχι για ξεκουραση απ’τη δουλεια παντως. Αντε παω να τη τελειωσω :stuck_out_tongue:

Οπως και να χει, θα μεινουν αξεχαστες μερικες εισαγωγες επεισοδιων. Εκει αξιζει πολλα βραβεια η παραγωγη.

ηδη εχουμε στερητικο και η 4η σεζον ειναι 8-9 μηνες μακρυα.

βγηκαν κ οι υποψηφιοτητες για ΕΜΜΥ

Outstanding Drama Series
Breaking Bad

Outstanding Lead Actor In A Drama Series

Bryan Cranston as Walter White

Outstanding Supporting Actor In A Drama Series

Aaron Paul as Jesse Pinkman

Οσο για τον Saul, στην αναζητηση μου για κωμικες σειρες, επεσα πανω στο Mr. Show with Bob and David (1995) με πρωταγωνιστη, guess who:


Ο συμπρωταγωνιστης του ειναι γνωστος σε πολλους απο το Arrested Development.

Προκειται για 30 επεισοδια σε ειδος σκετς.

Μου φτιαξε την αδειουχο εβδομαδα :D:D:D:D

Στα του τοπικ,

[SPOILER] ψιλοστραβωσα με την τροπη σχετικα με το “αφεντικο” του Walter. Πιστευα οτι μαζι θα κατακτουσαν ολοκληρο το καρτελ. Πως να εξελιχθει αραγε η επομενη σεζον; Αναγκαστικα θα πρεπει να τον σκοτωσουν και τον κοτοπουλα-king. Μετα; Μη μου πειτε οτι οι δυο τους θα ειναι σε θεση να ελεγξουν το Μεξικο.

Παντως, στο ακρως περιεργο επεισοδιο με τη μυγα, αλλαζα χρωματα απο φοβο οταν ο πινκμαν ηταν πανω στη σκαλα και παραλιγο ο walter υπο την υπνηλια θα του εξομολογουσε το σκηνικο οταν πεθαινε η κοπελα 8O8O8O Ελεγα απο μεσα μου: Θα πεσει και θα τσακιστει!!! [/SPOILER]

το επεισοδιο με την μυγα ηταν μεγαλο επος οντως,ειδικα στη σκηνη με την σκαλα

εγω νομιζα οτι θα το λεγε ο walter κ μετα ο αλλος θα τον σκοτωνε

απλα τεραστια σειρα.το wire σου αρεσε ? η δεν ειναι του στυλ σου ?

Δεν ειναι του στυλ μου γενικα η τραγωδια awake. Εχοντας δει ολο το shield και σχεδον ολο το 24, υποθετω οτι και με το Wire θα πρεπει να στεναχωριεμαι για καποιον που πεθαινει απο υποθετικα κοντινο του προσωπο-συναδελφο κλπ. Hehe ξερω ακουγεται περιεργο αλλα ακομη και στο δραμα ψαχνω αν υπαρχει κωμικος χαρακτηρας η κωμικη σκοπια (πχ buffy the vampire slayer).

Ειναι καθαρα προσωπικο θεμα το οτι αποφευγω γενικα τους θανατους (εχω να δω θριλερ γυρω στα 8 χρονια). Το breaking bad με τραβηξε κυριως για την περιπετεια του πως ενας απλος καθηγητης χημειας εξελισσεται σε παραγωγο μεθαμφεταμινης. Εχω φιλο χημικο που ψαχνει για δουλεια απεγνωσμενα, οποτε σκεφτομαι να γινω ο pinkman του :lol::lol::lol:

Που θα παει ομως, καποια στιγμη οταν μου περασει, θα ξεκινησω και το πολυσυζητημενο και βραβευμενο αυτο cop drama.

καμια σχεση το 24 με το wire φιλε μου 8O

σαν να συγκρινεις pink floyd με acdc

αλλο υφος γραφης,αλλη αναπτυξη χαρακτηρων κ πλοκης,αλλοι ρυθμοι

το wire ειναι πολυ απλα , ενα αριστουργημα βραδειας καυσης

Αφου σου αρεσε το breaking bad δες το wire , μη στερησεις απο τον εαυτο σου την καλυτερη τηλεοπτικη σειρα της τελευτιας 10ετιας

(και δεν εχει ολο σκοτωμους κ μαυριλα…τραστ μι :wink: )

[B]Television Critics Association Awards 2010

OUTSTANDING ACHIEVEMENT IN DRAMA: ?Breaking Bad? (AMC) [/B]