Breaking Bad

τοσο χαλια?

Xάλια δεν ήταν αλλά δεν προσέφερε και τπτ πέρα από ένα stretched επεισόδιο Breaking Bad. Εντύπωση μου έκανε που προμοταρίστηκε σαν ταινία ενώ ούτε το budget δικαιολόγησε μια τέτοια προοπτική, ήταν καθαρά τηλεοπτικό αυτό που εβλεπες, και φυσικά όταν γυρίζεις μια ταινία προσπαθείς μέσα στο δίωρο που διαρκεί να δώσεις τα καλύτερα στοιχεία που έχεις (ούτε αυτό δικαιολογήθηκε από το αποτέλεσμα). Με λίγα λόγια μόνο για όσους τους ελειψε το ΒΒ και η ματιά του Vince Gilligan…σαν ένα outtake δίσκου ένα πράγμα. Ένα ευχάριστο, ανώδυνο διωράκι που κάλλιστα θα μπορούσε και να μην υπήρξε ποτέ.

οι προσδοκιες ηταν μεγαλυτερες μετα απο ολο αυτο το προμοταρισμα…

Μια χαρά το βρήκα σαν κλείσιμο της ιστοριας αν και δεν προσθέτει κάτι. Ευχάριστο διωρακι με αγαπημένους χαρακτήρες κ τπτ παραπάνω.
Ωραια η σκηνή με τη μονομαχια

WTF!!! :hushed::hushed::hushed::hushed::hushed:

1 Like

Αποκλειεται :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

Ισχύει οντως;

παντως πρωταπριλια περασε, αλλα ενας θεος ξερει…

Ελπίζω να μην ισχύει γιατί οι πιθανότητες να είναι αντάξια του παρακάτω statement, με το οποίο ξεκινάει το “ρεπορτάζ” ο συντάκτης, είναι πολύ λίγες:

With 16 Primetime Emmy Awards, two Golden Globes and several other accolades Breaking Bad is undisputedly the best television series. The 62 episodes across five seasons and five years have earned Breaking Bad the most coveted title, i.e, the ‘Best television series of all times.’

Θα μου πεις, κι αν του κάτσει (να είναι αντάξια η σεζόν);

1 Like

Πολύ πολύ καθυστερημένα είδα το ΒΒ. Είχα προσπαθήσει πριν 3-4 χρόνια και το εγκατέλειψα πανηγυρικά μετά από τρία επεισόδια. Τώρα τα κατάφερα. Και εύκολα.
Εξαιρετικό (όχι στο τοπ-3 μου, αλλά μέσα στη δεκάδα), με χαρακτήρες αντιήρωες, για φτύσιμο και για σφαλιάρες. Μόνο ο Χανκ ήταν ο καλός, τελικά για μένα και τον έφαγε το black snake. Ανυπόφορες όλες οι γυναίκες στο ρόλο τους και μπράβο τους. Δεν έκανε κοιλιά, δεν είχε λιγότερο καλή σεζόν και κατάφερε να με κρατήσει εύκολα μετά τα πρώτα επεισόδια, όπου πάλι δυσκολεύτηκα.
Western αισθητική κάργα, υποβλητικό, μάλλον αργό, αλλά για μένα αυτά είναι πλεονεκτήματα…

6 Likes

δεν γινεται να εχουμε δει ολοι ολες τις σειρες…ειναι απειρες…αυτη παντως αξιζει να την δουν ολοι καποια στιγμη στην ζωη τους…

7 Likes
3 Likes

Οι μισοι φιλοι μου το παρατανε στην πρώτη σαιζον (που οντως ειναι πολυ αργη). Μεγαλο λαθος!

Μακαρι να το ειχα παρατησει κι εγω, αλλα μου λεγανε ολοι οτι ειναι η καλυτερη σειρα εβερ, και προσωπικα δεν το βαζω ουτε στις 20 καλυτερες, ουτε καν πλησιαζει δηλαδη.

Είναι θεμα προτιμησης.

Οι πιο πολλοί τη βαζουνε στον τοπ5 ανετα.

Δεν βλέπω σχεδόν ποτέ ΑΙ βιντεάκια, αλλά οφείλω να ομολογήσω πως τη συγκεκριμένη σειρά την έβλεπα άνετα

1 Like