Brutal Assault 2009

μουχαχαχαχαχαχ!!!

BRUTAL ASSAULT confirms: ULVER exclusive at BA09! published 36 minutes ago

We can proudly announce that progressive Norwegian band ULVER will perform at the Brutal Assault Festival.

Legends of dark experimental and avantgarde music ULVER is one of Norway’s most acclaimed international artists. While remaining something of a secret treasure back home, a long series of strong releases, most recently the album “Shadows of the Sun” (2007), has earned them a unique status worldwide.

Their appearance at the Brutal Assault is their only one so far confirmed show ouf of Norway and BA is the only one metal festival they will play this summer.

το λάιν-απ μέχρι στιγμής:

Action
Ador Dorath
Anaal Nathrakh
Ashes You Leave
Atheist
Atrox
Beneath The Massacre
Biohazard
Black Bomb A
Brujeria
Brutal Truth
Carnifex
Casketgarden
Cripple Bastards
Dagoba
Dark Funeral
Darkane
Demonic Resurrection
Depresy
Divine Heresy
Evergreen Terrace
Evile
FDK
Forgotten Silence
Gadget
Gama Bomb
Ghost Brigade
Grave
Hate Eternal
Immortal
Madball
Marduk
Misery Index
Mithras
Negura Bunget
Novembers Doom
Obscura
Opeth
Orphaned Land
Pain
Pestilence
Psycroptic
Raunchy
Rotting Christ
Sadus
Skepticism
Suffocation
Testament
The Faceless
The Red Chord
Turisas
Ulver
Vreid
Vomitory
Walls Of Jericho
War From A Harlots Mouth

λογικά μένουν άλλα 5 ονόματα…

ΠΩΠΩ ΤΟΝ Π^&%$&^%ΕΙΣ. Ulver, Ashes You Leave και Skepticism. Αν κι οι δευτεροι δεν υπαρχει περιπτωση να σου αρεσουν, αλλα λεμε τωρα.

Και μην χασεις τους Anaal ρε. Για να χασεις το κεφαλισ’. Ξερεις εσυ… :wink:

Γαμάει το Line up!

Πωπω εχει και Raunchy. Αλλοι θεουληδες. Ωραιο line up, ναι. Κριμα που δεν παιζουν φραγκα.

Edit: Θα μου πεις, λογω της ακυρωσης των FF και μονο, δε νομιζω να ρχομουν. Οι Ulver θα παιξουν κι εδω, οποτε.

Mε ξενέρωσε η ακύρωση φηαρ φάκτορι.
Θέλω κι ένα ρεντ χάρβεστ να μείνω τσεχία για πάντα!

Αν παιξουν Red Harvest, θα μεινεις Τσεχια για παντα.

(Not, αλλα να χουμε να λεμε ρε αδερφε. =p)

Κι ενα τελευταιο επι του θεματος. Το συγκεκριμενο line up εχει παμπολλα πραγματα που δεν εχω δει, αλλα δυσκολα θα με εψηναν διχως εναν δυνατο κραχτη. Κατα συνεπεια, αμα κλεισουν οι Root, τρεχα. :stuck_out_tongue: Κατι που δεν ειναι δυσκολο εδω που τα λεμε, λογω εθνικοτητας και μονο.

Ενω οι Root ειναι κραχτης ε ? :-s

Βleedin’ καλα να περασεις ρε. :frowning:

Θενξ άρχοντα.
Ψήστο για του χρόνου ρε. Μια χαρά θα’ναι.

#-o#-o#-o#-o
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΛΑΙΝ ΑΠ. ενας μηνας έμεινε σχεδόν. Βλίδιν αλλοι Ελληνες θα πανε?

Εμείς θα’μαστε 3.
Μου’πε κι ο Inhuman Guitar ότι θα σκάσει μ’ένα φίλο του, και σίγουρα θα’ναι άλλη μια παρέα (τους γνώρισα στους Άσφυξ).
Βάλε κι εσάς, σίγουρα μια δεκαρια-δεκαπενταριά αυτοί που ξέρουμε.

Υπολογίζω γύρω στα 20-25 άτομα από ελλάδα. Μια χαρά. :slight_smile:

Για τα γουστα μου; Εννοειται! Πσοφαω να δω Big Boss live.

Λοιπον εγκυροτατες πηγες λενε για προσθηκη μερικων ακομα ονοματων και κατα 90% 2 απ αυτα θα ναι οι Cynic και Severe Torture.Σουπερ!!!

Μετα την ακυρωση των Κrisiun χρειαζοταν κατι αναλογα heaaaavvvvyyyy για την περισταση.

Α και για οσους απο εμας που θα παμε δεν το εχουν συνηδητοποιησει…

ΘΑ ΔΟΥΜΕ GADGET!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

oxi :S κατι που δεν εχουμε δει γμτ. πλζζζζζζζζζ. αδαφσδφσαφασ

λογικα θα τους χωσουν αργα βραδι μετα τους χεντλαινερς οπως εκαναν με τους neurosis περσι. Και απο κατω θα χουμε μεινει καμια χιλιαρα…

Λοιπον ακου σκηνικο…

Wacken 2006 γυρω στις 21:30 επαιζαν στη Μεγαλη σκηνη οι COB,πανικος χαμος και γενικα αν εκεινη τη χρονια το φεστιβαλ μαζεψε 70 χιλιαρικα την ωρα των Bodom τα 45 βρισκονταν σε παροξυσμο.Στα καπακια λιγο μετα τις 23:00 βγηκαν στη διπλανη σκηνη οι Frost.Φοβερη ατμοσφαιρα, τελεια ωρα για να τους δεις,γαματο ηχο ΑΛΛΑ μολις λιγες σειρες πιστων οπαδων να τους παρακολουθουν με ενδιαφερον και δεος(προφανως).Σε καποια φαση γυριζω πισω το κεφαλι μου και βλεπω μια παρεα απο πιτσιρικαδες να καθονται κατω οκλαδον και να κοιτανε με μια βαρεμαρα και απορεια συναμα για το τι στο καλο ηταν αυτο που εβλεπαν.

η πλακα συνεχιζεται…μετα τους Frost στην ιδια σκηνη ανεβηκαν οι Amon Amarth και τα εν λογω πιτσιρικια μαζι με καμια 50 χιλιαδες ακομα ξαφνικα γεμισαν το χωρο μπροστα απο το ΒΜ stage.και μιλαμε για 1 τα μεσανυχτα.[-X[-X

*Αν και οφειλω να ομολογησω οτι οι ΑA εκεινο το βραδι πηραν κεφαλια.

Γενικα κεφαλια παιρνουν στα λαηβ και αφου δεν τους ειδα παλιοτερα,δεν με ψηνει πλεον.
Οχι λογω αποδοσης οσο τραγουδιων.

Οσον αφορα τους Frost,οι ΑΑ ειναι μια χαρα εμπορικοτερο ονομα πλεον.
Και οι COB.

Bump! Επέστρεψα σήμερα. Το φεστιβάλ δεν υπάρχει!
Υπερπόστ και φωτό αύριο.

Anaal Nathrakh ειδες; Σκισανε; Μονο αυτο πεσμ.