Bullet For My Valentine 5&6 Απριλίου 2019

Ευχαριστώ πολύ

1 Like

ακόμα γελάω με την 1 ώρα και 15 λεπτά διάρκεια

όσο έπαιξαν ήταν φανταστικοί τουλαχ.

περίμενα λόγω πιτσιρικαρίας ( ένοιωσα μεγάλος και είμαι 28 ) να κάνουν λίγο χαμούλι , ειδικά στα κομμάτια που έχουν “χτίσει” με τον τρόπο τους για mosh ( πχ στο σολο του walking the demon ) αλλά γενικά … δεν . Δεν ήμασταν και νεκροί αλλά καλύτερα βιντεάκι η φάση

1 Like

Sold out ήτανε? . Είδα κάτι βίντεο φίσκα ητανε.
Καλά ακόμα και οι wasp πιο πολύ παίζουν :yum:

2 Likes

Για τη διάρκεια έχω αρχίσει να προβληματίζομαι γενικά, για κάποιο λόγο πλέον τα 75-80 λεπτά είναι το στάνταρ.

Πέρα απ’ αυτό απόδοση εξαιρετική, ήχος καλός, η μία χιτάρα πίσω απ’ την άλλη, πολύ δεμένη εμφάνιση. Ο Tuck σίγουρα έχει δουλέψει τα φωνητικά του, ελάχιστες φορές τα χασε. Εξαιρετική μεταγραφή και ο μπασίστας, κουβαλούσε πολύ πράγμα.

Από κόσμο μου φάνηκε γεμάτο, απλά όχι ασφυκτικά. Έξω ίσως και να το έλεγαν σολντ αουτ φαντάζομαι. Σχετικά μπροστά που ήμουν έπεφτε συνέχεια moshing, και circle pits ανοίξανε, και walls of death, και jumpthefuckup, και κανένα παράπονο από αυτό.

Επίσης πόσο υπέροχη η στιγμή που για ενκορ από κάτω φωνάζανε Hand Of Blood. :’)

1 Like

@Rebel που ήσουνα ρε αδερφέ, δες εδώ τι χαμός έγινε στο Waking the Demon! https://www.youtube.com/watch?v=ABpfgN8hInY

Δεν πήγα και δεν θα πήγαινα γιατί δεν τρελαίνομαι, αλλά ήταν κάτι που δεν πολυπεριμένα να γεμίσει αυτό το live, και το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον fact. Αν όντως πάνε τόσο καλά και οι Disturbed ίσως οι διοργανωτές να ξεκινήσουν να ρισκάρουν και για πιο “nu” πράγματα (Avenged Sevenfold, Bring me the Horizon, κ.ο.κ.)

1 Like

αυτό με στεναχώρησε χτες περισσότερο . Ότι ήταν εξαιρετικοί . Ήχαρα , απόδοση , όρεξη , καλό σετλιστ δεδομένου και του νέου δίσκου

Αλλά με 75 λεπτά θα είσαι πάντα μια ( απλώς ) καλή μπάντα . Μπορούσαν λόγω πέρασης στη νεολαία , καλού & πιασάρικου μεταλ(κορ) και επειδή ήταν και ομορφόπαιδα να γίνουν λίγο “μεγαλύτεροι”

αν και το κρυφό διαμάντι είναι μπασίστας , δεν γινόταν να μην είμαι μπροστά απ τον Paget :muscle:

από εκεί δεν το θεώρησα κάτι ιδιαίτερο το mosh . Ούτε απ το βιντεο αυτό . Ας δεχτώ ότι δε βοηθάει ένας κλειστός χώρος για τέτοια σκηνικά. Είχα σκοπό να πάω κι εγώ να παίξω με τα παιδάκια αλλά δεν είδα κανά σοβαρό άνοιγμα και δεν ψήθηκα , κάθισα και απόλαυσα το καλύτερο σολο τους

1 Like

28​:scream::scream::scream::scream:

1 Like

Τους είδα και εγώ σήμερα στην Θεσσαλονίκη. Μοναδικό ψεγάδι πράγματι η λίγη ώρα που έπαιξαν. Δεν ξέρω τι έγινε Αθήνα αλλά εδώ και τα mosh pit είχαμε και όλα. Και με αρκετό κόσμο.

Οι bfmv είχαν όλα τα προσόντα να γίνουν μια μεγάλη σύγχρονη μεταλ μπάντα δυστυχώς δεν τα κατάφεραν αλλά το live ήταν εξαιρετικό.