Candlemass - 22/04/17 - Pireaus Academy

Mats Leven εδινε ρεστα σε Therion και φυσικα σε Κrux.

Ρεαλιστικά τα messiah λέει μετρια, τις άλλες περιόδους τις “εχει”. Απο εκει και πέρα … τι να πώ. Γούστα είναι αυτά, στο Death thy lover δεν ήταν ασχημος. Απο εκει και πέρα, ο καλύτερος που ίσως είχαν ήταν ο vikstrom.
Να κάνουν φεστιβάλ με όλα τα AOR, που έχουν κάνει τραγουδιστές των Candlemass :stuck_out_tongue: Μόνο ο messiah δεν έχει κάνει, χαχα και λογικά και ο Lowe.

Και οι Crimson Glory πατημένοι 50αρηδες + αλλα καλοδιατηρημένοι.

Με messiah που είχαν έρθει στο σπορτινγκ ήταν εκπληκτικοί συναυλιακά, το ίδιο και με langqvist το 2011 (νομίζω).

Σωστό, ειδικά ο Drenning. Αλλά αυτοί έχουν υποστεί transcendence και γερνάνε σε συμπαντικό σύστημα αναφοράς, βλ. special theory of relativity και χώρους Riemman, γνωστά είν’ αυτά.

Και οι άλλοι, αν και ο Jon είναι μεγάλος βαψομαλλιάς !

1 Like

Επίσης, στην προκειμένη περίπτωση, το θέμα ήταν πως δεν γνώριζα ότι θα έδιναν αυτές τις επετειακές εμφανίσεις για το “Nightfall”…

Το σκεφτομουν αν και χλωμο, πλεον ουτε απ’ εξω…

Έχει Skyclad εκείνη τη μέρα! Μην το σκέφτεσαι καν!

ναι αλλά θα φτιάξουν τα χρονοδιαγράμματα για να προλάβει ο κόζμος…λες και υπάρχουν πάνω απο 10 άτομα τα οποία σκέφτονται να πάνε και στις 2 συναυλίες

Χεχε όντως, δεν ξέρω για Candlemass αλλά Skyclad αν θα έχει 300-400 άτομα θα είναι μεγάλη επιτυχία. Και είναι πολύ καλό το καινούριο τους!

10 ξέρω μόνο εγώ

ωραία … απλά τυχαίνει να ξέρεις και τους 10 τότε

1 Like

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17458171_776110332553046_4517508660343078112_n.jpg?oh=413b18647207d45a58792f50effbdc7d&oe=599AB1B5

Τίμια τιμή πάντως. με αυτό.
Στους Candle θα έχει κανα σαππόρτ, ξέρουμε ?

Εκεινη την μερα θα κατσω σπιτι μου, θα παρω τις μπυρες μου και θα βαλω το Documents O Doom - Live At Fryshuset 1990 DVD να δω τους Candlemass live οπως πρεπει.

ανακοινωθηκαν οι sorrows path για support

εκεινος που λέει doom rules eternally και τα ρέστα ? Doomocracy 1000 φορές.

1 Like

Όσοι μιλούσαν για αρπαχτή πέρσι μια φορά και φέτος 10, πρέπει να μάθουν τι χάσανε. Ε λοιπόν ειδικά φέτος, ήταν αγνή καυλα. Είχαν φανερά περισσότερη όρεξη, η απόδοση τους ήταν σφιχτότερη κι από το κωλαράκι της Eva Lovia, οι εκτελέσεις ήταν πιο αργές και με ένα αγνό, αριστουργηματικο live feeling που τις έκανε ανώτερες από τις στουντιακες τουλάχιστον οργανικά, ενώ και ο Mats τραγούδησε φουλ τίμια και παθιασμένα. Γιατί ναι όσες φορές και να έρθουν, και με αυτή τη σύνθεση, είναι πολυτέλεια να βλέπεις τους διαμορφωτές όνος ολοκλήρου, μεγάλου παρακλαδιου της μουσικής μας, ζωντανούς και δυνατούς, τους καλύτερους να παίζουν τα καλύτερα του είδους

δεν ήταν κακό αλλα όπως και χτές @@ κόσμος. Λίγο περισσότερος … γαμάτα παίξανε, αλλα ό Έλληνάρας μετάλλάς που ΔΕΝ πήγε ξέρει καλύτερα. Σχόλιο για EL, χαχαχααχα …

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ

1 Like

δεν ήταν για academy αυτές οι συναυλίες το καταλαβαίνει όλος ο κόσμος αυτό.
για κάνα κύτταρο καλά θα ήταν…

Το “ζωντανους” ΟΚ, το “δυνατους” δεν μπορω να το δεχτω, ακεφαλη μπαντα χωρις τον αρχηγο και με εναν πολυ καλο τραγουδιστη μεν που δεν τους ταιριαζει τοσο ομως.