Candlemass - Trouble - Ghost - Hell - Lord Vicar 8/10/11 @ Fuzz Club

Ωραια τα βιντεάκια παιδια, ευχαριστούμε!

http://www.metal-archives.com/artists/Mary_Goore/13802

Σύμφωνα με το archives είναι αυτός. Δεν έχω ιδέα αν ισχύει. Τώρα το κοίταξα από περιέργεια

το ανταλλαζεις με το ονομα του μπασιστα? :stuck_out_tongue:

Videos και κριτική…
http://drdoomslair.com/2011/10/09/candlemasstroubleghosthelllord-vicar-live-at-fuzz-08-10-2011/

Αυτός είναι!!!

το ανταλλαζεις με το ονομα του μπασιστα?

Το έμαθα και του μπασίστα χθές! :stuck_out_tongue:

…και τωρα βλεπετε γιατι υπαρχει hype γυρω απ τους Ghost… ;p

Γιαννη ξερεις ποιοι αλλοι ειναι ? Οτι ειναι ο τραγουδιαρης απο Repugnant το ηξερα.
Εχω την εντυπωση οτι οι αλλοι ειναι αυτοι

http://www.metal-archives.com/bands/Repugnant/7193#band_tab_members

δεν εισε ο μονος :stuck_out_tongue:

και ο kaiser με τον deathakia ειδαν απο κοντα τους ghost :–

Κοιτα Κοσμα, θα σου πω τι συμβαινει. Ειχα μια συζητηση τη Παρασκευη με καποιον που ειχε πολυ δικιο στα λεγομενα του. Και το point ηταν πως τον εκνευριζε ο κοσμος που γραφει πως ξερει ποιοι ειναι οι Ghost. Ο ανθρωπος ξερει ποιοι ειναι οι Ghost δεν ειναι εκει το θεμα, το point ειναι τελειως διαφορετικο. Πρωτον, χαλαει ολη αυτη τη μαγεια που η μπαντα περνα επι σκηνης, γιατι εγω που τους ειδα ημουν πολυ διστακτικος αλλα προς το τελος του set καταφεραν να με πεισουν. Δευτερον, η ολη συζητηση απο μονη της ειναι αυτη που χτιζει το hype, και μαλιστα χτιζει hype για εντελως λαθος λογους.

φήμες λένε ότι ο κάιζερ έχει δει από κοντά κι έχει βγει φωτό με τον ιησού. (κι έχει και υπογεγραμμένο το “ορθόδοξοι βυζαντινοί ύμνοι pt 1”)

:lol::lol::lol:

Όταν τα λεγα εγώ για τον Lowe πριν 2 χρόνια, από τη συναυλία τους το 2009, κάποιοι με νόμιζαν για εμπαθή…

Οι [B]πραγματικοί[/B] Candlemass ΓΑΜΗΣΑΝ!! Είχα χρόνια να νιώσω τέτοια καύλα σε συναυλία! Πάντως αν έρχονταν μόνο με τον καραγκιόζο-υπάλληλο που έχουν για τραγουδιάρη δεν πρόκειται να πήγαινα. Τώρα ζήσαμε ένα ΕΠΟΣ! Το έπαιξαν ακριβώς όπως στο δίσκο (γιατί τις προηγούμενες φορές που έπαιζαν κάτι από το epicus το παράλλαζαν ενορχηστρωτικά), αποδίδωντάς το σε όλο του το μεγαλείο. Πραγματικά χαίρομαι που το έζησα αυτό.

Τα υπόλοιπα συγκροτήματα δυστυχώς δεν πρόλαβα να τα δω λόγω δουλειάς, εκτός από τους μισούς Trouble. Κρίμα γιατί απ’ ότι διαβάζω ήταν κορυφαίο σαν mini festival.
Άντε και του χρόνου με Lanquist-Marcolin-Vikstrom να τραγουδάνε το Bells of Acheron εναλλάξ… :stuck_out_tongue: Lowe τον πούλο και άμεσα!

ωραία περάσαμε…και γαμώ τα live…mini-doom festival (αν και θα προτιμούσα να έβλεπα Trouble ,Candlemass μόνους τους ,ψιλο-κουράστηκα και πλέον δεν είμαστε μαθητούδια)…πόσο χαλάει ο Kory τους Trouble (διαφώνω κάθετα) …απάραδεκτο που δεν άφηναν τον κόσμο να βγεί έξω ?

εγώ βγήκα λιγο πριν τελειώσουν οι Trouble και με ρώτησαν αν θα ξαναγυρίσω, όπως και έκανα.
βέβαια εξακολουθώ να θεωρώ λάθος την κίνηση να μετατραπεί ένα live event σε mini festival (τελείως διαφορετική οργάνωση) ,πρέπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οι διοργανωτές να σκέφτονται το κοινό που τους τα σκάει.

κατα τ’αλλα αυτά τα 2 πρώτα Σάββατα του Οκτώβρη θα τα θυμόμαστε και θα γουστάρουμε -μουσικώς- .

Χμμμ, επειδή μαν όπως θα θυμάσαι αυτοί οι “κάποιοι”… είμαι εγώ :p, είμαι υποχρεωμένος να δηλώσω ότι συμφωνώ μαζί σου.
Και ναι, ούτε γω πλέον θα πάω να τους ξαναδώ με Lowe. Μακάρι να υπήρχε ελπίδα επιστροφής του Messiah…
Πάντως πρέπει να πω ότι η όλη παρουσία του Lowe ήταν κλάσεις χειρότερη από όταν τους είχα δει το ‘08. Εκτός κι αν η ανάμνησή μου από εκείνη τη συναυλία επηρρεάζεται απ’ το γεγονός ότι τους έβλεπα πρώτη φορά. Τί να πω, δεν ξέρω.
Πάντως ναι. Ο Lowe πρέπει να φύγει απ’ τους Candlemass. Είμαι πεπεισμένος πλέον.

Νταξ’, πιο πολύ αναφερόμουν σε ένα άρθρο-report από την περασμένη συναυλία τους (την πρώτη του Lowe) που μου είχε κάνει κακή εντύπωση, οπότε no worries. Εσύ φίλε φάνηκε ότι έχεις συγκροτημένη σκέψη-άποψη από την προήγουμενη “κουβεντούλα” μας (:p) και εκτιμώ πολύ ποστ σαν το αποπάνω.
Και ο Messiah σκατά τα 'χει κάνει με τις ιδιοτροπίες του, δεν ξέρω ποιά είναι η καλύτερη λύση για να απογειωθεί ξανά το συγκρότημα. Γιατί φαίνεται ότι το 'χει ακόμα διάολε! Ίσως μονιμοποίηση του Lanquist, ίσως άλλος τραγουδιστής…

Καλώς σας βρήκα!

Τι ώρα τέλειωσε η συναυλία το σάββατο? Αναγκάστηκα να φύγω μετα το crystal ball για να προλάβω το τρένο…

και για ποιο λόγο έφυγες τόσο νωρίς??? μέχρι τις δεν έχει το σάββατο δρομολόγια?

@Senior: 1[COLOR=“White”]____[/COLOR]

@Elric: μεχρι τις 2 πλεον μονο μετρο εχει,καλα παντα βρισκες τροπο να γυρισεις(εγω πχ πηρα ταξι μεχρι κεραμεικο,απο κει Συνταγμα,Χ14 και παλι ταξι)αλλα ειναι αναλογα και που μενει το παιδι κλπ

αναθεματισμένο num lock :stuck_out_tongue:

Ας πούμε απλώς ότι έχασες μπόλικο πράμα… Όχι μόνο τα τρία υπόλοιπα απ’ το Epicus και ειδικά βέβαια το A Sorcerer’s Pledge, αλλά και Well of Souls, Emperor of the Void, Darkness in Paradise. Do the math… εκεί στη 1 περίπου τελείωσε.

Αυτό για το Messiah το είπα πιο πολύ απ’ τη σκοπιά του να τους δω έστω μια φορά με το κλασσικό line-up, μια που τον έπαιξα και δεν τους είδα όσο ήταν ο Messiah στη μπάντα. Κατά τ’ άλλα είμαι σίγουρος ότι αυτοί οι δύο (Leif-Messiah) δεν μπορούν με τίποτα ο ένας τον άλλον, οπότε το αποκλείω να προσπαθήσουν να συνυπάρξουν για τρίτη φορά…
Για τραγουδιστής, όπως ειπώθηκε κάποια στιγμή, ίσως θα ήταν ιδανικός ο Mats Leven. Και φωνάρα που αρέσει σε όλους, και τα πάει μια χαρά με τον Leif, και δεν τα σκατώνει live!