CANNIBAL CORPSE:26/7/2015 @ Principal Club Theater , 27/7/2015 @ Fuzz Club

Ελπίζω να υπάρξει ανταπόκριση από τον κόσμο, και οι δύο μπάντες είναι κορυφή στο είδος τους και εγγύηση σε live και δεν βλέπουμε και συχνά τόσο δυνατο πακέτο, θα είναι κρίμα και ντροπή να παίξουν σε μισοάδειο Fuzz.

η εποχή είναι εντελώς ακατάλληλη για συναυλίες σε κλειστούς χώρους .
θυμίζω οτι ιούλιο οι anthrax δεν μπόρεσαν να γεμίσουν το gagarin και οι stratovarius είχαν παίξει σε 300 άτομα.
δεν ξέρω γιατί επιμένουν να το κάνουν οι διοργανωτές

Συμφωνώ, κλειστός χώρος κατακαλόκαιρο, τέλη Ιουλίου που πολλοί είτε ήδη έχουν φύγει ή ετοιμάζονται που σημαίνει ότι εξοικονομούν χρήματα συν ότι πέφτει εργάσιμη. Βέβαια και η όλη κατάσταση τις τελευταίες εβδομάδες επιδείνωσε τα πράγματα, ειδικά σε οικονομικό επίπεδο. Πάντως δεν φταίει ο διοργανωτής για την εποχή καθότι η μπάντα είναι σε Ευρωπαική περιοδεία οπότε αφού ήθελε να τους φέρει αναγκαστικά τώρα θα ερχόντουσαν.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κανένας που πήγε στη συναυλία στο Principal χθες να μας πει λίγο τι έγινε;:slight_smile:

…κανείς δεν πήγε ούτε Θεσσαλονίκη ούτε Αθήνα, να μοιραστεί εντυπώσεις, με μας που δεν τα καταφέραμε να πάμε τελικά???:):!:

Κόσμος όπως δυστυχώς αναμενόταν όχι πολύς, ίσως αυτό βοήθησε ώστε οι συνθήκες να μην είναι και αφόρητες, ο κλιματισμός πάντως λειτουργούσε καλά κυρίως στο πίσω μέρος που ήμουν εγώ όπου είναι και οι αεραγωγοί. Αν είχε γίνει ΠΣΚ και όχι μέσα στο καλοκαίρι και ειδικά Ιούλιο θα είχε σίγουρα πολύ μεγαλύτερη προσέλευση.

Στα της συναυλίας, απίστευτες και οι δύο μπάντες, ήρθαν, μας έδωσαν τα μυαλά στο χέρι και έφυγαν, όσοι δεν ήρθαν έχασαν!

Άψογη απόδοση από Kataklysm (προσωπική αδυναμία) και Cannibal Corpse. Θα ήθελα μεγαλύτερη διάρκεια για Kataklysm (1 ώρα παίξανε) αλλά οκ ελπίζω να έρθουν ξανά σε δικό τους πλέον headline show! Ωραίοι τύποι και άνετοι, πολύ επικοινωνιακός με τον κόσμο o Maurizio, δυναμικό light show με καπνούς κλπ και στο πιτ γινόταν χαμός και αρκετοί όπως φάνηκε τους γνώριζαν, μη σου πω είχαν πάει κυρίως γι’αυτούς!

Οι Cannibal Corpse, κλασική αξία, μας πετάξαν στα μούτρα παλιά κλασικά αγαπημένα συν τρια νέα τραγούδια από το τελευταίο τους άλμπουμ. Οι τύποι απλά ακλόνητοι και ο george γρύλιζε σα να μην υπάρχει άυριο! Λίγα λόγια, η μπάντα καλολαδωμένη μηχανή, πολύ headbanging ειδικά από τον George, έπεφτε το ένα τραγούδι μετά το άλλο με μικρές διακοπές για νερό κλπ, το πιτ τρελάθηκε και δεν νομίζω ότι σταμάτησε καθόλη τη διάρκεια της συναυλίας! Τελείωσαν μεσάνυχτα ακριβώς.
Είχε και αρκετό merch συν δωρεάν αφίσες του live!

Προσωπικά έμεινα πολύ ικανοποιημένος, η σεζόν έκλεισε εξαιρετικά!:slight_smile: