Caspian (usa) + We.Own.The.Sky (gr) 15/01/2014 live at An Club, Athens

Υπεροχα νεα. Caspian με δυο εκπληκτικες νεες κυκλοφοριες, και με τους εξαιρετικους δικους μας We.own.the.sky.
Θα τιμησουμε!

Guys αν μπορείτε προσθέστε και την ημερομηνία της Θεσ/νίκης. Εκεί τους ανοίγουν οι When Oceans Align (post/prog metal).
Πάρτε και ένα κομμάτι:

btw, 2 μερες μετα οι Caspian ξεκινανε ευρωπαϊκο τουρ με Defeater. :stuck_out_tongue:

Ιδού και το αφισάκι για Θεσσαλονίκη!

“Αν ο κόσμος φανεί ενθουσιασμένος με την εμφάνισή μας, θα παίξουμε για όσο χρονικό διάστημα μπορούμε πριν καταρρεύσουμε! Αυτό είναι υπόσχεση.”

Συνέντευξη Caspian:

κανείς 13ευράκι εισιτήριο για απόψε;

ένα πρόσφατο σετλιστ

Μας ταξανε μεγαλυτερης διαρκειας συναυλια, αν ειμαστε καλα παιδακια και τους δειξουμε πως εκτιμουμε και θελουμε να ακουσουμε και να απολαυσουμε την μουσικη τους.
Ας το προσπαθησουμε λοιπον!
:>

Τι λέει; Ακόμα παίζουν :lol:;

μπααα, το “μεγάλο και μέχρι τελικής πτώσεως” set τους ήταν μια ώρα και 25 λεπτά (αν δεν κάνω λάθος) :stuck_out_tongue:

Τόσο ήτανε… (όχι οτι είναι λίγο) , αλλά ελειπαν must κομμάτια και δεν φανηκε να έχουν όρεξη για αυτά που υποσχέθηκαν και στην συνεντευξη και μέσω της διοργάνωσης…

Τί ώρα βγήκαν παιδιά; Έχει σχέση το σετλιστ με αυτό που πόσταρα; Ευχαριστώ

Το χαρτί έγραφε

fire made flesh/ of foam and wave/ the heart that fed/ Gone in Bloom and Bough/ ASA/ Halls of the Summer/ The Raven/ ?Tragedy or white?? /Sycamore

σίγουρα παίξανε ένα ακόμα

Αυτά μάλλον ειναι τα
Quovis + Further Up + Further In (άρα μαλλον το χαρτί έγραφε trilogy όχι tragedy)
ή
Some Are White Light

και νομίζω έπαιξαν την τριάδα τελικα!

Δυο video από μένα:


Οι We Own the Sky έκαναν μια πραγματικά πολύ δυνατή εμφάνιση και για μένα ήταν η αποκάλυψη της βραδιάς. Παρατήρησα πάντως οτι τους πάνε πολύ και κάτι heavy ξεσπάσματα που έχουν.

Οι Caspian μου φάνηκαν λίγο κουρασμένοι. Μου άρεσαν αλλά δε με τρέλαναν με την παρουσία τους. Θα μπορούσαν χαλαρά να είχαν έρθει με καλύτερο setlist και δεν αναφέρομαι στο μέγεθος που έθιξαν μερικοί. Συγκίνηση φυσικά στο τέλος της βραδιάς με έξη άτομα στη σκηνή να παίζουν drums και κάπως έτσι να ανανεώνουν το ραντεβού…

αν δεν είχα διαβάσει παντού τις δηλώσεις περί παιξίματος μέχρι τελικής πτώσης κτλ κτλ δε νομίζω ότι θα σχολίαζε κανείς τη διάρκεια, σχεδόν μιαμισάωρο, μια χαρά αξιοπρεπέστατο θα ήταν.

Και Θεσσαλονίκη τόσο έπαιξαν, ωραίοι ήταν αλλά την προηγούμενη φορά μου φάνηκαν πολύ καλύτεροι.

ήταν συνεχώς καλυμμένο με την πετσέτα του κιθαρίστα. κι αυτά που είδα πολλά ήταν :stuck_out_tongue:

Kaloua το point σου είναι εύστοχο, αλλά η μιάμιση ώρα που έπαιξαν ήταν απ’ ότι μας ενημέρωσαν το μεγαλύτερο σετ που έχουν παίξει, οπότε για τα δεδομένα τους ήταν μέχρι τελικής πτώσης.

Α! Και φυσικά σας ευχαριστούμε πολύ όλους όσους ήρθατε ήταν πολύ δυνατό live!