Ταινίες και cd σε εφημερίδες και περιοδικά

Το έχω ακούσει ρε φίλε κ είναι ΔΙΣΚΑΡΑ! Το είχα σε mp3 κ είμαι πολύ ευτυχισμένος που βόσκει στη δισκοθήκη μου από σήμερα κ το πήρα κ (σχεδόν) τζάμπα! :smiley:

για προγκ φανς.ρε σεις καποια εφημεριδα ειδα οτι ειχε αλμπουμ yes:-s
πως το παθαν?

Ποιό είχε; Υπό προϋποθέσεις μπορεί κ να μ’ενδιέφερε.

δεν θυμαμαι μιας και δεν πολυακουω(ακομα:roll:)
αλλα μου εκανε εντυπωση που εβαλαν.σε διαφημιση το ειδα.

Μας φώτισες! :?

Μην τρελαίνεσαι, μπορεί να ήτανε κάνα compilation της πλάκας από τη δεκαετία του '80, όταν το “Owner of a Lonely Heart”, που δε θύμιζε σε τίποτα τα prog έπη των Yes, ήταν ένα από τα μεγαλύτερα ραδιοφωνικά hit-άκια στον κόσμο.

Ok δεν πειράζει δε χάλασε ο κόσμος… Καλό είναι πάντως να παραμείνει active τούτο το θρέντ για να ενημερωνόμαστε. Σήμερα εντελώς τυχαία ανακάλυψα την προσφορά της Καθημερινής γιατί πήγα για εφημερίδα - άν πήγαινε οποιοσδήποτε άλλος δε θα’χα ιδέα. Και ΤV δε βλέπω σχεδόν καθόλου.

Το Fragile είχαν…δώρο με το TiVo!Απίστευτο!Εγώ κανά best of περίμενα για να μαι ειλικρινής(με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τον μέσο αναγνώστη του TiVo που θα άκουγε πρώτη φορά στα ξεκούδουνα το Gates Of Delirium ενώ θα διάβαζε για τον νέο γκόμενο της Μενεγάκη…)

σε ποιο τεύχος ? παίζει να το βρω στο περίπτερο ? 8O 8O

:o:o

Γιατί τώρα που αυτός ο τύπος θ’ ακούσει έτσι ξαφνικά ένα Roundabout, ένα South Side of the Sky και ένα Heart of the Sunrise, ποιές νομίζεις ότι θα είναι οι αντιδράσεις του;!

Θεοί όμως ε, πάω στοίχημα ότι ήθελαν να δώσουν έναν κλασσικό ΡΟΚ δίσκο (μια που τώρα το ΡΟΚ είναι και πάλι -σχεδόν- της μόδας), έκαναν μια αναζήτηση στο ίντερνετ, βρήκαν κάπου ένα “Yes - Fragile” που τους φάνηκε και κάπως ψαγμένο και είπαν “ας το βάλουμε”!

ειδικά το roundabout είναι από τα πιο “εύκολα” rock κομμάτια κατά τη γνώμη μου. και κολλάει και τέλεια στο θρεντ με τη μουσική που θα έβαζες στο σπλάχνο σου, καταλληλότερο τραγούδι από αυτό δεν μπορώ να σκεφτώ εύκολα. άσε που πολλά σημεία του ταιριάζουν γάντι με σάτερντεη νάητ λάηβ ντάνσιν και ενδεικνύεται απόλυτα για παιχνιδοχορό και ξεφτιλίίκια με πιτσιρίκια :smiley:

…όπως το πάρει κανείς.

ηταν σίγουρα το Fragile , ή άπλα ήταν ενα Best…?
εχω την εντύπωση οτι ήταν αυτό εδώ…

*οχι ότι κάνει κάποια διαφορά στην κουβέντα σας

να, βρήκα και φώτο

Ένας φίλος μου το χε πει αυτό για το Fragile και το μετέφερα,χωρίς να κάτσω να το πολυψάξω είναι η αλήθεια,μια και τον δίσκο τον έχω έτσι κι αλλιώς.Απλά μου κανε εντύπωση γενικά η προσφορά,γι αυτό και το θυμόμουν.Αφού τελικά είναι best of είμαι περίεργος απλά για το περιεχόμενο…:roll:

Λολ, κοιτα περαση το prog rock :Ρ

Καλό είναι αλλά λείπει ο ύμνος Close To The Edge. [-X

20 λεπτά ? best of είναι ! σύνελθε ! :stuck_out_tongue:

Νόμιζα ότι οι yes είχαν best of με μεγάλο τραγούδι.
Eξάλλου για prog μιλάμε. Το μέγεθος δεν μετράει :stuck_out_tongue:
Πάντως το cd θα είναι μια καλή αρχή για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί με τους yes.

ρε το έχουμε πει…το prog ζει και βασιλεύει…:smiley: