Champions League 2014 - 2015

Άκουσε κι άλλος τον Καραλή να λέει ότι ο Σέρχιο Ράμος είναι ο καλύτερος αμυντικός στον κόσμο αυτή τη στιγμή; Δεν είμαι μόνος μου, έτσι;

Έχασα τέτοιο έπος; [-X

Τι γκολαρες εβαλε το πουστοπαιδο ο δρακουλας ρε;;;

Μονο εγω ακουω στο κεφαλι μου τη μουσικη του Μπενι Χιλ οταν η μπαλα φτανει στον Νταντε?

Λουίς Σουάρεζ και Ρικάρντο Κουαρέσμα :bow: :bow: :bow:

Η βραδιά τούτη ανήκει σ’ αυτούς τους δύο τεράστιους παίκτες. Ειδικά γι’ αυτή την αλητομπαλαδόφατσα, για το πιο βρωμοεξωτερικοπόδαρο που έχω δει ποτέ, η χαρά είναι διπλή. Γιατί εδώ και χρόνια ακούει όλο το σύμπαν λίγο να τον ανεβάζει, αποτυχημένο να τον κατεβάζει. Ε, απόψε ήταν η δικαίωση/εκδίκησή του.

Ο Σαντάνα παίζει να είναι καλύτερος αμυντικός από τον Λουίζ. Κάπου στο Λονδίνο η διοίκηση της Τσέλσι κάνει αέρα με δεσμίδες χαρτονομισμάτων και γελάει με το ντιλ που έκανε με την Παρί. Όσο για το ματς στο Ντραγκάο, 'ντάξει απλά τα πράγματα, πετάμε 2 μπαλάκια στο Allianz και επαναφέρουμε την τάξη. Ουδείς λόγος ανησυχίας.

ο λουιζ ηταν απο τραυματισμο και επαιξε επειδη δεν μπορουσε ο τιαγκο σιλβα. για σουαρες και κουαρεσμα τα ειπε ο γρακχος…

O luiz έχει θέμα να έχει εθισμό τον Thiago Silva με αποτέλεσμα όποτε λείπει αυτός από δίπλα του (βλέπε ημ βραζιλία γερμανία) να τα κάνει μαντάρα.

γενικα παντως μιλαμε για βραζιλιανο αμυντικο :wink: . εγω παντως τον ειχα λυπηθει τοτε στον ημιτελικο με τους γερμανους…

Παιδες ποιος Νταβιντ Λουιζ ? Ποσοι αμυντικοι θα κοβανε αυτα τα δυο αριστουργηματα ?
Ο Σουαρεζ εβαλε 2 γκολαρες.Απλα στην διαδικασια ξεφτυλλισε και μια ολοκληρη αμυνα.

Παιδιά τα χουμε πει, ο Ντ. Λ. ΔΕΝ είναι σέντερ μπακ. Ο μόνος λόγος που κατά συνθήκη τον παριστάνει, είναι επειδή είναι αρκετά μπετόβλακας ώστε να προσφέρεται πρόθυμα να το κάνει (έχοντας την ψευδαίσθηση ότι “το χει”) και επειδή οι προπονητές του είτε είναι και οι ίδιοι αρκετά μπετόβλακες ώστε να τον βάζουν εκεί ή απλά δεν έχουν άλλη επιλογή (οπότε τον αμολάνε και κάνουν το σταυρό τους). Χτες ήταν πρακτικά η δεύτερη περίπτωση, του κατσε πολύ άσχημα του Μπλαν με τον τραυματισμό του Τιάγκο Σίλβα.

Γιατί ο Ντ. Λ. δεν μπορεί να παίξει σ’ αυτή τη θέση, πώς το λένε, δεν έχει ούτε την πειθαρχία, ούτε το καθαρό μυαλό, είναι χειμαρρώδης, τύπου “και θα τον κόψω και μετά θα περάσω και δυο-τρεις και θα βγάλω και κάθετη μπαλιά να κάνουμε ευκαιρία”. Σε αμυντική γραμμή πίσω είναι χρήσιμος ΜΟΝΟ όταν υπάρχει δίπλα του ή πίσω του μια πραγματικά ηγετική μορφή στην άμυνα, να του φωνάζει συνέχεια να μην πελαγώνει ο δύστυχος (βλ. π.χ. Τζον Τέρι στην Τσέλσι και Τιάγκο Σίλβα σε Παρί/εθνική Βραζιλίας).

Ντ λουιζ σε ψάχνει ο Ντιογκο να πάρει τα πάνω του !! ( aka olympiakos - Benfica 5-1 )

Θελω προβλεψεις για το αν θα παιξει σημερα στο Καμπ Νοου ο Νταβιντ Λουιζ ή αν θα τον προφυλαξει ο Μπλαν απο μονιμα ψυχολογικα προβληματα…

Δεν είναι θέμα πρόβλεψης, θα παίξει αφού δεν υπάρχει άλλος αμυντικός διαθέσιμος. Βέβαια καταλαβαίνω το πνεύμα σου… αδιάφορο όπως και να 'χει το ματσάκι.

Η Μπάγερν να δούμε αν θα τα καταφέρει με τόσες απουσίες πάλι…

Ειναι αστειο να μιλαμε για τη Μπαγερν (ή τη Ρεαλ) και απουσιες.

απο χθες κρατάμε την κούρσα και τους 3 αντιπάλους που ξέφυγε ο ινιεστα στο πρώτο γκολ, και αυτό εδω μετά το τέλος του αγώνα της μπαγερν.θεός απλά

…η Μπάγερν θύμισε την Εθνική Γερμανίας στο Μουντιάλ…καταιγιστική, και ανελέητη:):!:

Κάπου σε ένα σαλόνι στην Ελλάδα, ο Κώστας ο Χαλκιάς λέει στους καλεσμένους του: “Ούτε εγώ δεν είχα φάει πέντε στο ημίχρονο εκεί μέσα”.

:’( :’(

[B]edit,[/B] ποσο εγωκεντρικος πρεπει να 'σαι για να βγαλεις αυτη τη δευτερη κιτρινη για φαουλ πισω απο τη σεντρα;;; κατι σαν “τσουκου τσουκου τοση ωρα, μας πρηξατε, το παιρνω πανω μου”…

Κωλόφαρδες Ρεάλ και Γιουβέντους. Τέλος πάντων.

Λοιπόν, Γιουβέντους για κατάκτηση και στο Γιουρόπα ο φονέας του Θρύλου :!: