Champions League 2017-18

Το δευτερο ειναι θεατρο? Που απλωνει τον αγκωνα του γνωριζοντας οτι ερχεται παικτης απο κει? Σοβαρα τωρα? Βγαλε τα γυαλια σε παρακαλω, προσπαθουμε θεωρητικα να κανουμε σοβαρη κουβεντα. Βρες μου παρομοια βιντεο και για αλλους αν μπορεις, και για τον Κιελινι, να τα βαλουμε κατω να δουμε τι εχει κανει ο ενας και τι ο αλλος. Τετοια δεκαδα σαν του Ραμος δε θα δεις πουθενα.

Η πιο αντιαισθητική εικόνα του τελικού, να βλέπεις τον παίχτη-βδέλυγμα να σηκώνει την κούπα σαν αρχηγός. Βγάζει εκτός αγώνα (ελπίζω όχι και εκτός Μουντιάλ) τον Σαλάχ, με κίνηση ελληνορωμαικής (ναι, πάνε αλά μπρατσέτα κι οι 2, το σίχαμα όμως τον πετάει κάτω-στα παπάρια μου αν χτυπήσει), εξελίσσεται από χασάπης σε θεατρίνο δις (1. με ακουμπάει κάπου στο σώμα ο Μανέ και πιάνω το πρόσωπό μου, 2. χάνω την κεφαλιά-ασίστ του Λόβρεν στην ισοφάριση και πάλι πιάνω το πρόσωπό μου). Κατά τα άλλα είμαι χρισμένος αρχηγός. Ουστ και πάλι ουστ, δώστε το περιβραχιόνιο στον Μαρσέλο.

1 Like

Κανενα γυαλι, δεν ειμαι καν Ρεαλ.

Ειναι κλασσικη φαση που ανοιγει το χερι ο αμυντικος για να καλυψει χωρο και παει και πεφτει ο αλλος πανω ενω το βλεπει.Την φαση του Κωτσιου με τον Οκκα μου θυμισε.

There’s no more news on Mo Salah. The early diagnosis was a dislocated shoulder, which would make him almost certain to miss the World Cup. For such a joyous thing, sport can be savagely cruel sometimes.

Ανοιγει τον χωρο ο αμυντικος με το χερι λεει. Ρε μλκ σοβαρα, με τρολλαρεις? Δε μπορω να δεχθω οποιοδηποτε αλλο ενδεχομενο.

Ακου λοιπον. Οταν ενας παικτης χτυπαει με αγκωνα εναν αλλον παικτη, δεν ειναι ουτε ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ανοιγμα χωρου, και δεν εχει κανενα δικαιωμα να το κανει αυτο. Ο αγκωνας ειναι απευθειας κοκκινη καρτα, σε οποιαδηποτε διεκδικηση, σε οποιαδηποτε περιπτωση, αναμεσα σε οποιουσδηποτε παικτες. Ακομα κι αν δωσει αγκωνια καποιος στον Πεπε, αυτος ο καποιος θα πρεπει να φαει κοκκινη καρτα. Δεν υπαρχει κανενα ανοιγμα χωρου με τον αγκωνα σε κανενα συμπαν, και πραγματικα λυπαμαι τον εαυτο μου που απανταω αν τα λες σοβαρα και δε με τρολλαρεις. Αν με τρολλαρεις οκ τρελο ρησπεκτ.

Και σορρυ, αλλα δεν πεφτει κανενας πανω στον αγκωνα του επιτηδες. Ο Ραμος απλωνει τον αγκωνα οπως κανει σε καθε φαση. Ημαρτον πια με τις δικαιολογιες για τους υπερ-πληρωμενους απαιδευτους ηλιθιους κωλοκαγκουρες ποδοσφαιριστες.

Τεντωμενο χερι ειναι καρδουλα μου, τον αγκωνα που τον ειδες. Επισης δεν καταλαβαινω την ακρηξη σου. Κουβεντα κανουμε, αμα ειναι να μου τσαντιζεσαι να το αφησουμε.

Το οτι πρωτη φορα βλεπεις ποδοσφαιριστη να ανοιγει χερια για να παρει χωρο μαλλον μου δειχνει οτι δεν πολυβλεπεις μπαλα και μας τρολλαρεις εσυ.

btw επειδη το ζητησες:

Δεν ειναι ολα τετοιες φασεις αλλα εχει κατι καλα, η αγκωνια στην μουρη τος Ζλαταν η εκει που τραβαει τα μαλια του Καβανι.
Δεν το βαζω για να κατηγορησω τον Κιελινι που ειναι απο τους αγαπημενους μου σεντερ μπακ. ΟΛΟΙ οι καλοι σεντερ μπακ εχουν παρομοιες φασεις ομως, δεν εγινε κανεις world class αμυντικος και να ηταν τζενλεμαν και αερινος.

DISCLAIMER: ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ Ο ΡΑΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΕΛΙΝΙ. Ενα βιντεο με φασεις δεν λεει τιποτα ομως.

Ε ναι, είπαμε είναι ο αρχηγός. Καλύτερα να έπαιζε ο Pablo Schreiber, του μοιάζει κιόλας.

1 Like

άλλη μία φάση στο ίδιο ματς που ο Ράμος δεν έκανε τίποτα. Έχει βγάλει ώμο, έχει δώσει αγκωνία, έχει βουτήξει 3 φορές για να πάρει κάρτα ο Μανέ, και τελείωσε το ματς φωνάζοντας βαμος… ΟΚ…

2 Likes

Αυτό δεν το είχα προσέξει, αχαχαχαχα επιστήμονας στο βρώμικο παιχνίδι. Εύγε αρχηγέ.

Οκ με τρολλαρεις, τι να γινει συμβαινουν κι αυτα. Σκατα στα μουτρα του Ραμος που θελει να ειναι και world class αμυντικος (αρχιδια) και δε μπορει να το κανει οντας τζεντλμαν κιολας.

Και δεκαδες αλλοι… που θα μας πεις τωρα για το σιχαμα, ελεος.

2 Likes

Να προσθέσω στους αρχηγούς και τον αγαπημένο μου Φράνκο Μπαρέζι

1 Like

Κλασσικος Κουιντομ, moving the goalpost ολη την ωρα. Επειδη δεν προκειται να φαω την μερα μου να σου βρισκω βιντεακια (να σου πω μονο οτι εχει φαει κατι κλωτσιες απο τον Μαλντινι ο Ροναλντο και ο Ζιντανστα ντερμπυ Γιουβεντους-Μιλαν-Ιντερ, αλλο πραγμα) το αφηνω εδω. Ο Ραμος ειναι ο πιο βρωμικος της ιστοριας (μπροστα σε κατι Ροι Κιν, Γκατουσο και λοιπους ειναι εντελως φλωρος βεβαια)

Ο πουτάνας γιός ramos κέρδισε το μάτς, αφού αφήνουν οι ούγκανοι της φιφα ακόμη αυτές τις ύπουλες πρακτικές τι να πούμε για μπάλα. Έχω δεί το replay από δέκα μεριές, ούτε μια στο εκατομμύριο κατά τύχη, όποιος διαφωνεί είναι Χρυσή Αυγή :stuck_out_tongue:

7 Likes

Η Ρεαλ Μαδριτης ειναι η ΧΑ του ποδοσφαιρου, αρα σωστη η παρομοιωση.

@morgoth δεν μετακινησα κανενα goal post, σου απαντησα ακριβως σε αυτα που εγραψες. Το ενα πραγμα που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να δικαιολογεις τον Σερχιο Ραμος. Δηλαδη αμα εχεις τοσα ατομα να σου λενε και να σου δειχνουν ποσο βρωμικος ειναι, γιατι σωνει και καλα να αντιδραμε σε αυτο? Ο κοσμος το χει βουκινο…

2 Likes

Λεμε θα μεινει και εκτος Μουντιαλ. Πιθανοτατα εβγαλε ωμο. Η αποκατασταση θελει μηνες.

Τώρα που δεν ξεφεύγει από κανένα τίποτα είμαι περίεργος να δώ, θα γίνει κάτι ουσιαστικό? Δείτε προς το τέλος που κάνει μεγέθυνση και αργή κίνηση το βίντεο…όχι απλά πουτάνας γιός, βάλτε ότι βρώμικο χαρακτηρισμό για ανθρώπινο όν θέλετε ο οποίος είναι αθλητής, αρχηγός, ίνδαλμα (:P) κλπ κλπ

Κατά τ άλλα τρομερές φάσεις και ευκαιρίες και τρελές αποκρούσεις και από τους δύο GK, διαφήμιση του football και μπέηλ εντάξ χωρίς σχόλιο (και χωρίς σάλιο).

1 Like

Σκαει και μια καλη αγκωνια στον Καριους σε μια σεντρα. Πραγματικα πολυ αντιπαθητικος

Ειδα χαιλαιτς τωρα. Η συζητηση σταματαει στον καριους, τα αλλα να χαμε να λεγαμε.
Παραδοξως τον λυπηθηκα περισσοτερο απτο σαλαχ

Ράμος αφιερωμένο

Στο ποπό σου όλη η κουπα μουνοσκυλο…

3 Likes

Πολύ σωστό. Ας μείνουμε σε αυτό λοιπόν και να σταματήσουμε το κλαψούρισμα και την προσπάθεια για άλλοθι.

Η Ρεάλ λοιπόν το πήρε δίκαια. Πουθενά δεν την ευνόησε η διαιτησία. Εκτός αν θέλουν κάποιοι να μας πείσουν ότι επειδή δεν έδωσε το φάουλ και την κίτρινη κάρτα στο Ράμος ο διαιτητής, αυτός ήταν ο λόγος που κέρδισε η Ρεάλ το τρόπαιο! Γελάει ο κόσμος, ψάξτε να βρείτε και κανένα ανάποδο αράουτ :joy:

Πρώτη φορά ακούω στη ζωή μου ότι ένα ματς κρίθηκε σε μία κίτρινη κάρτα που δεν δώθηκε! :roll_eyes:

Αν θέλετε να συζητήσουμε για το πόσο βρώμικος παίχτης είναι ο Ράμος μπορούμε να το κάνουμε αλλά αυτό είναι μια άλλη διαφορετική κουβέντα. Ναι είναι βρώμικος παίχτης γενικά ο Ράμος, συμφωνώ κι εγώ. Αλλά αυτό είναι άσχετο με το γεγονός ότι η Ρεάλ χτες ήταν καλύτερη και πήρε δίκαια το τρόπαιο.

Η Ρεάλ έχει παιχταράδες και βάθος που δεν το έχει η Λίβερπουλ. Στη μία ομάδα βγαίνει ο Ίσκο και μπαίνει ο Γκάρεθ Μπέιλ και στην άλλη βγαίνει ο Σαλάχ και μπαίνει… ο Λαλάνα! Ο οποίος Λαλάνα δεν κάνει ούτε για Πανιώνιο, με 10 έπαιζε η Λίβερπουλ. Για να μην πούμε για το Γερμανό τερματοφύλακα από τα Λιντλ.

H ουσία είναι ότι η Ρεάλ κατακτά το 3ο συνεχόμενο Champions League και χτίζει δυναστεία. Επίσης αυτό είναι το 5ο Champions League που κατακτά ο Κριστιάνο Ρονάλντο (1 με Man. United και 4 με Real Madrid). Και όπως πολύ εύστοχα είπε χτες ο Κριστιάνο, θα πρέπει η διοργάνωση αυτή να μετονομαστεί σε CR7 Champions League.