Children Of Bodom

To νέο κομμάτι πάντως τα σπάει ασύστολα και προϊδεάζει για δισκάρα…

Τα φωνητικα ηταν το παραπονο πολλων Powerαδων εδω και πολλα χρονια!:p:p

ευτυχως ομως υπαρχουν και οι sinergy οι οποιοι σπερνουν 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ετοιμαζεται και το νεο τους album

για οσους δν ξερουν οι sinergy αποτελουν ενα project του Alexi Laiho…
Ηδη εχουν κυκλοφορησει 3 δισκους…:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Τραγουδαει η πρωην γυναικα του Laiho Kimberly Goss νομιζω…
Δυναμικο μελωδικο κιθαριστικο power metal λοιπον με γυναικεια τσαμπουκαλιδικα φωνητικα,πολλες μελωδιες και πληθωρα solos8) 8) 8)
Η μουσικη του εν λογω συγκροτηματος παραπεμπει αμεσα στους Children Of Bodom…

Η μουσικη παραπεμπει δεν ειναι κοπια!Δλδ δεν ειναι περιπτωση Schaffer σε Dmons & wizards!
Οι Sinergy τα σπανε!Νομιζα οτι δυαλησαν επειδη εφυγε ο Hietala!
Χαιρομαι παντως που βγαζουν καινουργιο δισκο αν αυτο ειναι αληθεια!!!

και για του λογου το αληθες…

According to the official Children Of Bodom fan site Scythes Of Bodom, guitarist Alexi Laiho revealed that Sinergy’s long awaited fourth album “Sins Of The Past” is still not complete. Some solos and vocals have yet to be recorded - work that could be finished in only a couple days - but it seems there is a risk that the previously recorded material has been lost. The material was reportedly nowhere to be found last week. No further details have been released, but the search continues, and Alexi seemed hopeful that it hasn’t vanished permanently.

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Πάντως εγώ νομίζω ότι αυτό που δίνει μεγάλο ενδιαφέρον στους Bodom και που εμένα προσωπικά με οδήγησε σε αυτούς είναι τα φωνητικά του Laiho.

Εμένα μου αρέσουν ΦΟΒΕΡΑ τα παλικάρια!
Θεωρώ τον Alexi τον ποιο γαμηστερό κιθαρίστυα του σήμερα! Ο τελευταίος τους δίσκος δεν έχει κακό κοματι μέσα, παίδες!! ΑΛΛΟ πράμα αν αλλάξαν στυλ κ σας ξένισε αυτό! Αφήστε που είναι κοσμάρες!!! Τα σπάνε στα live κ είναι σαν μια παρέα ακόμα, όχι σαν επαγγελματική μπάντα!!

Αυτο φενεται οτι ειναι σαν μια παρεα!Ουσιαστικα ειναι μια παρεα!Και στα live γαμανε!
Χαρηκα με τα νεα για τους Sinergy!

Αντε και μαρτιο 2008 καινουργειο CD Children Of Bodom!

Προσωπικά μου άρεσαν τα πρώτα τους album, όπως το Something Wild, Hate Crew Deathroll, το Hatebreeder και το Follow the Reaper, ενώ το τελευταίο άλμπουμ με απογοήτευσε.

Βαρετουληδες…

Μουσικά δεν είναι κακοί, αλλά όταν μπαίνουν τα φωνητικά με χαλάνε λίγο:?

Oι children of bodom ποτε δε με ενδιεφεραν ιδιαιτερα μεχρι που εμαθα οτι σε καποιο παλιο τουρ επαιζε μαζι τους η τυπισσα στο avatar μου και αρχισα να ψιλοακουω. Αλλα και παλι δε μου αρεσουν…αλλα αυτος ο Alexi ειναι κουκλακι XD

Μα ρεσούν αρκετά ειδικά η διασκευή τους στο ουπς της μπριτνευ

εμενα μου αρεσει το one (metallica cover)…

Το Are you dead yet ηταν ενας μετριος δισκος.Ισως θα μπορεουσε να ειναι εντελως διαφορετικος αν επιτελους ο Laiho προσπαθουσε να τραγουδισει κανονικα και οχι σαν “βραχνοκοκορας”

Ισως τα πραγματα ειναι ακομα χειροτερα#-o #-o

Καλυτερα να τον απολυσουν,να παρουν κανεναν της προκοπης

Oι Children Of Bodom επιστρεφουν με νεο δισκο φετος…

Blooddrunk λοιπον!

Tracklist:

  1. Hellhounds On My Trail
  2. Blooddrunk
  3. LoBodomy
  4. One Day You Will Cry
  5. Smile Pretty For The Devil
  6. Tie My Rope
  7. Done With Everything, Die For Nothing
  8. Banned From Heaven
  9. Roadkill Morning

Release dates:

09.04.2008 Finland & Japan
11.04.2008 Germany
14.04.2008 Europe
15.04.2008 USA

στο www.myspace.com/childrenofbodom μπορειτε να ακουσετε το track 8.

Αυτοι κατι εχουν με τα δρεπανια!!!

βασικα ειναι σημα κατατεθεν τους, και μασκωτ τους ο Reaper αυτος με τη κουκουλα, για οσα ειχαν συμβει τοτε στη λιμνη Bodom που βρισκετε στη Φιλανδια, που ειχαν κατασκηνωση καμποσα παιδια και πεθαναν απο αγνωστη αιτια, εκτος απο ενα ή δυο τα οποια ειναι με ψυχολογικα. απο ολο αυτο πηραν και το ονομα τους φυσικα.