Εκλεψαν τις στάχτες του Cobain!

Nαι πολύ. Ποιος ξέρει πόσα χιλιάρικα ευρώ θα βγάλει όταν την πουλήσει

[offtopicmode on]Είπατε στάχτες και θυμίθηκα μια απερίγραπτα απίστευτη φάση στην ταινιάρα Big Lebowski. Κάπου στο τέλος και αφού έχει πεθάνει ο Ντόνι (Μπουσέμι) πηγαίνουν σε ένα βουνό ο Ντουντ (Μπρίτζες) με τον Γουόλτερ (Γκούντμαν) για να σκορπίσουν τις στάχτες του πρώτου. Τον επικείδιο λόγο αναλαμβάνει ο Γουόλτερ και αφού πετάει τα απίστευτα ξεκάρφωτα σχετικά με τον πόλεμο στο Βιετνάμ, κτλ. αφήνει τη στάχτη την οποία την παίρνει όλη ο αέρας και την πηγαίνει στη μούρη (γεμίζουν μαλλιά, γυαλιά, γένια, κτλ.) του Ντουντ ο οποίος κοιτάει αποσβωλωμένος. Από τις θεϊκότερες σκηνές στην ιστορία του σινεμά.[offtopicmode off]

θεική σκηνή!!!

ον τόπικ

ΙΕΡΟΣΥΛΙA

εμένα μου θύμισε το

Violate από Iced Earth:-s

ΑΣ ΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΣΤΑΧΤΕΣ ΠΙΣΩ ΤΩΡΑ!

Χμ δεν γινονται ετσι αυτα τα πραγματα. Ψιλομυριζει συνομωσια. Σε κοινη θεα ηταν εκτεθειμενη η τεφρα?Πρεπει να εψαξε πολυ αυτος που το εκανε. Παντως ντροπη σε αυτον που το εκλεψε. Επρεπε να δειξει συν τοις αλλοις σεβασμο.

Δεν γίνεται… Την σνίφαρε ο Κιθ Ρίτσαρντς… :stuck_out_tongue:

Πάντως, έχω απορία όταν θα την πουλήσει ο τυπάς, τι θα δώσει ως πιστοποιητικό γνησιότητας?

Για ποιο λογο να θελει να κλεψει καποιος τις σταχτες του??? Που ζουμε ρε που&#$ μου?

Oντως, αν στο ebay πουλησω αποκαιδια απο το τζακι θα με καταλαβουν? :stuck_out_tongue: θα χωσω καμια χανθια μπουκλα μεσα

ρε παιδιά χάνετε όλη την ουσία… επιτέλους θα αυτοκτονήσει η courtney!! :stuck_out_tongue:

χααααα… φοβερός! :lol:

Australian artist Natascha Stellmach is claiming that she will smoke the ashes of the late Nirvana frontman Kurt Cobain in a spliff as part of an art exhibition.

Kurt Cobain’s ashes were stolen from Courtney Love in May. In a statement Stellmach claimed she had “acquired” the ashes, and would smoke them as part of the Set Me Free exhibition at Berlin’s Wagner + Partner gallery.

The smoking of the ashes will take place at what is being billed as the “final act” of the exhibition, which climaxes on October 11.

Stellmach is claiming that the act will symobillically “set free” Cobain from the media circus.

The smoking will be one of various acts undertaken by artists as part of the exhibition involving the dead.

Danish artist Marco Evarissti plans to feed death row inmate Gene Hathorn to goldfish as part of the show.

The claim of ashes ownership has aroused suspicion among fans, who have posted messages online voicing scepticism that the remains are in fact those of the late singer/guitarist.

Asked how she came to have Cobain’s ashes, let alone smoke them, Stellmach told the magazine Artworld: “That’s confidential and kind of magic. They came to me. And I am setting him free.”

:-- Καταπληκτικα πραματα κανει ο ανθρωπος τη σημερον ημερα. Ειμαι περηφανος :smiley:

γιαουρτια στον δημιουργο του thread που εγραψε ετσι τον cobain και εφαγα ωρα στο σερτς!

Σκεφτομαι να προσκαλεσω ενα ματσο δημοσιογραφους και πολυ κοινο στην μεση χωματερης οπου θα αρχισω αλλοφρονους χορους και αποκοσμες ψαλμωδιες που θα ολοκληρωθουν με εναν μεγαλοπρεπες τσιρταλο. Μα ποσο καλλιτεχνης μπορω να ειμαι. ΑΥΤΟ θα ηταν η αποθεωση της τεχνης.