Community [TV]

νταξει τεραστιο επεισοδιο,απο τα καλυτερα της σειρας.

Φοβερο επεισοδιο εννοειται.
Ψιλο-tribute στο Butterfly Effect ηταν.
Δε μειωνει τη δημιουργικοτητα του Dan Harmon που ειναι θεος, απλα λεω.

Ναι,ισχύει ότι το επεισόδιο ήταν homage σε ταινίες όπως το butterfly effect,αλλά αυτό κάνει συνέχεια η σειρά,και το κάνει καλά…

Πχ στα καλύτερα επεισόδιά της,[SPOILER]Με τα ζόμπι,το πέιντμπολ,το διαστημόπλοιο,και διάφορα τέτοια[/SPOILER]

Η δημιουργικότητα του Harmon είναι πως αυτό που κάνει tribute,το παίρνει,το ξαναπλάθει,το κάνει αστείο,το κάνει μέρος της σειράς.

+1 σε ολα :slight_smile:

(επεισοδιο με Αμπεντ Μπατμαν επισης…)

[SPOILER]Λέτε να δούμε Evil Troy and Evil Abed στο season finale;;[/SPOILER]

το καλυτερο επεισοδιο της σειρας

κλαμα κυριολεκτικα:

[SPOILER]οταν μπαινει ο troy στο διαμερισμα και βλεπει την κουκλα μες στις φωτιες[/SPOILER]

για μενα γινεται πλεον η κορυφαια κωμωδια

Δεν υπάρχουν αρκετά λόγια… μάλλον έχουμε στερέψει όλοι από χαρακτηρισμούς για τη σειρά. Μαζί με το Breaking Bad, η καλύτερη σειρά των τελευταίων 4 ετών.

τελειωσα την πρωτη σεζον, τελικα μετα τα 6 τραγικα πρωτα επεισοδια, η σειρα ανεβαινει αρκετα, χωρις και παλι να λειπουν οι μετριοτητες…

Παντως με τα τοσα που ακουγα εδω-και απεξω απο γνωστους- ηλπιζα η αληθεια ειναι σε κατι πολυ καλυτερο…αν εξαιρεσεις τις αναφορες σε ταινιες-που ειναι πολυ αστειες,ειδικα σε οσους γνωριζουν την καθε λεπτομερια- και μερικες ομορφες καμμενιες, οταν αρχιζουν οι αμερικανιες με φιλιες και αγαπες και πιπες ξενερωνω τη ζωη μου(μην ακουω βλακειες για ιδιαιτερο χιουμορ, πλην των παραπανω 2 στοιχειων ολο το υπολοιπο χιουμορ της σειρας δεν ειναι κατι τι ιδιαιτερο-ουτε καν πλησιαζει arrested σε αυτο το τομεα)…περα του οτι το φερνουν αρκετα κοντα στα περισσοτερα χαζοσιτκομ που εχω δει…και ετσι τεσπα, η σειρα ειναι κομπλε να περναει η ωρα ευχαριστα…

σε μερικα επεισοδια-πχ modern warfare, το αλλο με τις κοτομπουκιες- ειχα κλασει στο γελιο, truth to be told…οπως επισης, another truth to be told, ειλικρινα αμα δεν επαιζε ο Τσεης και ο Τσανγκ, παιζει να το ειχα παρατησει καιρο τωρα,αμφοτεροι γαμανε-οι υπολοιποι χαρακτηρες με αφηνουν ψιλοαδιαφορο-νταξ, και στον Τροι μια καρδουλα:D -…

Τριτο truth to be told, δεν ξερω αν το γνωριζετε, αλλα υπαρχει μια σειρα εκει εξω ονοματι Spaced,η οποια καταπινει οτι εχω δει απο community εως τωρα,check it out οσοι-λιγοι i guess- δεν την γνωριζουν…

Για μενα προσωπικα, αυτο που με τραβηξε εν τελη ειναι οτι θυμιζει πολλες φορες κολεγιακες ταινιες και καταστασεις απο ταινιες του μεγαλου John Hughes-Breakfast Club-, το οποιο απο μονο του ειναι ενα δυνατο ατου…

Παμε σεζον 2 τωρα, τα 2 πρωτα επεισοδια τα βρηκα βαρετα-ειδικα το πρωτο-, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα παρει μπρος σιγα σιγα…

Παντως οσο προχωραει,τα θεματικα επιδοσεια οπως κοτομπουκιες/paintball πληθαινουν και ειναι πολυ πιθανο στη πρωτη σεζον να επεσε και χερι απτο καναλι στο να μην ειναι τοσο “καμμενη” η σειρα για μεγαλυτερα νουμερα.

Για μενα η 2η ειναι αρκετα καλυτερη της 1ης και η 3η εχει ξεκινησει πολυ δυνατα.Περιμενουμε λοιπον αποθεωτικο ποστ στο τελος της 2ης απιστε! :stuck_out_tongue:

ρε παιδια. το τελευταιο της τεταρτης ειναι απλα οτι καλυτερο εχω δει σε κωμικη σειρα εβερ…επιασε ταβανι στην κυριολεξια

Fixed

βασικα εγω νομιζω οτι το 3ο επεισοδιο της 3 season ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε κωμικη σειρα :stuck_out_tongue:

κοντεψα να πεθανω σ’ αυτη τη σκηνη:lol:. ποσο θεος?!

προβλεπω μεγαλα πραγματα για τσανγκ φετος!

Μου άρεσε περισσότερο από το προηγούμενο :expressionless:

Έχει φτάσει σε απίστευτο επίπεδο η σειρά.

[SPOILER]Α ξέχασα και τις ΒΥΖΑΡΕΣ της άνυ στην δικιά της ιστορία.[/SPOILER]

Το 5ο για μένα κινείται στα εξαιρετικά επίπεδα που κινείται και το προηγούμενο!!!

++ στο σπόιλερ,ήταν highlight…!

Έχω 2 πολύ μικρά σαν παραπονάκια να κάνω…πες τα επιθυμίες!

Πρώτα από όλα θέλω πιο πολύ Τσανγκ (δεν θα ναι ποτέ αρκετός σε ένα 20λεπτο βέβαια),και τα επόμενα επεισόδια θα θελα να ναι μέσα στο περιβάλλον του greendale…

γαμώ οι φαντασίες και τα [SPOILER]παράλληλα σύμπαντα[/SPOILER],δε τολμώ να πω κάτι επ’αυτού,αλλά έτσι λίγο greendale,λίγο αμφιθέατρο (με omar και βρετανό βεβαίως βεβαίως),λίγη καθημερινή τρελίτσα παραπάνω ρε παιδί μου!

1-2 επεισόδια,και αν όλα τα άλλα είναι μαιντφακές δεν με χαλάει διόλου!

Βέβαια αν είναι να εξαντλήσουν και τους 2 πόλους,την εξωπραγματική και την καθημερινή τρέλα που κουβαλάει η σειρά δηλαδή,μπορεί να αλλάξει 3 γενιές καστ και να συνεχίσει να ζει αυτό το sitcom…

ε λογικα το επομενο ετσι θα ειναι

την αγαπω τη σειρα ρε

Δεν αντιλεγω για τον χαρακτηρα του Τσανγκ, ειναι εξαιρετικος. Εδικα στο Modern Warfare, οπου υποδυοταν τον Yun Fat Chow του The Killer ( http://www.imdb.com/title/tt0097202/ ) με ειχε πεθανει στα γελια, αλλα στο επεισοδιο αυτο με τον Τσανγκ ως “ντεντεκτιβ σε θεωριες συνωμοσιας”, μαλλον επηρρεαστηκαν απο αυτο:

Το οποιο επεισοδιο γυριστηκε πριν 3-4 χρονια ξερω γω και κει ο Charlie (θα τον εχεις πετυχει μαλλον στο Horrible Bosses μιας και πιθανως δεν εχεις δει την σειρα καθολου) δινει ρεστα σχιζοφρενειας, μιας και

  1. ειναι αμορφωτος
  2. δυσλεκτικος (Pepe Silvia εννοει Pensylvania και Carol εννοει το τμημα ανθρωπινου δυναμικου, δηλαδη Care of Human Resources- Care of HR)
  3. Ειναι τοξικομανης και
  4. Ειναι νευρωτικος μεχρι το κοκκαλο

εννοειται πως εχω δει ολα τα it’s always sunny μεχρι στιγμης. οντως επηρεασμενος απο τον τσαρλι ο ρολος του τσανγκ σε αυτο το επεισοδιο αλλα και παλι προτιμω τσανγκ στον συγκεκριμενο ρολο :stuck_out_tongue:

[SPOILER]αλλη κορυφαια στιγμη του επεισοδιου
"arizona backwards is still arizona! why does this guy keep staring at me" με υπερτατη φατσα :lol:[/SPOILER]

πολυ καλο και αυτο, νταξει σταθερη αξια η σειρα

[SPOILER]το τελος ειναι υπερεπικ…οπως και το you cant tell anynone you were here and if you do, we dont want them believing you, isnt that right black hitler? :lol:

θεος goodman[/SPOILER]

ωραίο KAI αυτο όντως…
το σκηνικό με τον troy μου θύμισε αυτο
http://www.youtube.com/watch?v=rxfzm9dfqBw :stuck_out_tongue: