Τι ειδους -core γουσταρεις;

Ε ναί είπαμε, για τα μεταλουβρίδια φωνάζω.

Hardcore, also known as hardcore punk, a sub-genre of punk rock music.

Χαλάρωσε λίγο με τα CAPS.

:thumbup:

Aμαν με τη μέταλ αρχιδίλα!

Απάντηση προφανής!

Αν ως japcore θεωρείς το japan d-beat τότε θα ψίφιζα και αυτό.

Brutal Hardcore και τελος.

Σκηνοθετα…Κοψτους:bye::lock:

dual core της intel. τι να τον κάνω τον εφταπύρινο μωρέ? :stuck_out_tongue:

Ηardcore

core - ινθος

Αγνο κλασικο hardcore.

Core-ασελ.

η πλάκα είναι ότι κατα τη διάρκεια αυτού του πόστ, στις διαφημίσεις στα δεξιά μου εμφανίζει τον νέο intel core 7 από τα e-shop.gr…:-k
πολύ περίεργη σύμπτωση…(προϊόντα από το μέλλον λέει και μυρίζομαι εξωγήινους…:-s)

αυτό

ή αυτό

ή αυτό

core-smos…

Core-Για-Λ-Ass

Έριξα κλασσικά [I]Hardcore [/I] λόγω του ότι είναι (ουσιαστικά) “ομπρέλα” -πιάνοντας πολλά παρακλάδια…

Αλλά επί της ουσίας, [B]γουστάρω ΟΛΑ ΤΑ core-ιδή ακούσματα/είδη[/B]!!! Ακόμα κι όταν αυτό [B]crossover-ίζει,[/B] γουστάρω επίσης τρελά, διότι στον πειραματισμό ([I]που δεν βγάζει σκ**α αποτέλεσμα[/I]) [B]λέω ΝΑΙ[/B]!

[COLOR=“DimGray”]Τώρα, όσοι συμφορουμίτες λοιδωρείτε, χλευάζετε, ειρωνεύεστε,δεν-ξέρω-τι-άλλο-σκατά-γκρινιάζετε,κοκ. λέω ότι υπάρχουν πολύ καλοί ιατροί στη χώρα μας…[/COLOR]

:lol3::ok::lol2:

Αλλά όπως είπε και ο πολύς και βαρύς ΘΕΟΣ [B]Κλήντ Ήστγουντ[/B]: “[COLOR=“Purple”]Οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες -ο καθένας έχει από μια[/COLOR]”…:–

Καλά κρασιά,το hardcore που ειναι ποιο γρήγορο punk ας πουμε και έκανε την εμφάνιση του το '80 ειναι το “the real thing”. τώρα απλά έχει γίνει της μόδας να κοτσάρουμε στα πάντα ενα -core έτσι μπας και ψήσουμε παραπάνω κόσμο και κάτι αηδιούλες οτι ολα ειναι μεταλ κτλ ναι οκ ουτε καν…

όπως το ρεμπέτικο δεν είναι απλώς “ελαφρολαϊκά” και όπως το τσιφτετέλι δεν είναι “πηδηχτός” ή “πυρίχιος”, έτσι και η hardcore μουσική των [B]MADBALL[/B] [B]ουδεμία σχέση [/B]είχει με την progressive των [B]Opeth[/B] ή όπως η heavy μουσική των [B]Iron Maiden [/B][B]ποσώς έχει σχέση [/B]με την βαριά grindcore των θορυβοποιών[B] Extreme Noise Terror[/B]! [I]Έλεος που τα ισοπεδώνετε όλα!!! [/I]Όλα έχουν τον λόγο τους και η κατάληξη [B]-core [/B]ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ λόγο που υπάρχει! Καλά κάνει και υπάρχει. Πάω σε δισκάδικο και λέω στον μαγαζάτορα: “[COLOR=“DimGray”]Καλημέρα! Κοίτα να μου φέρεις νέες δουλειές χαρντκορ σχημάτων -όχι αηδίες -όχι σαν την αλλη φορά που πήγες να πλασάρεις πράμα των Exodus ως…post hardcore και παραλίγο να χάσω τ’ αντερά μου, ανθρωπέ μου! Σου μοιάζω για χθεσινός;;;”[/COLOR]

Emocore δεν παίζουν αυτοί?

μ αρέσει το χιούμορ σου- [I]το στυλ που μ αρέσει…[/I]:p:lol::lol::lol:

Blackcore γιατί δεν υπάρχει ? Οι Apokefale αυτό λένε πως παίζουν !

Επίσης που είναι το Trancecore ? Συγκροτήματα σαν τους Fail Emotions, Dying Diva, Eskimo Caliboy και One Last Hero…

Αν το λένε όντως, apokefale-στε τους.