Cradle Of Filth Θεσσαλονίκη – Principal Club Theater – Παρασκευή 1η Ιουνίου Αθήνα – Gagarin205 – Σάββατο 2 Ιουνίου

Οι Cradle of Filth επιστρέφουν στην Ελλάδα μετά από επτά χρόνια!

Όταν είχε ανακοινωθεί πριν λίγο καιρό η ευρωπαϊκή περιοδεία των Cradle of Filth για το Cryptoriana και δεν είχαμε δει την Ελλάδα μέσα στις ημερομηνίες είχαμε απογοητευθεί είναι η αλήθεια, αφού η τελευταία φορά που είχαν επισκεφθεί τη χώρα μας ήταν τον Απρίλιο του 2011!

Το συγκρότημα όμως έκανε ξεχωριστή ανακοίνωση για την Ελλάδα και πλέον τους περιμένουμε τον Ιούνιο για δύο εμφανίσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Ακολουθούν οι λεπτομέρειες στο δελτίο Τύπου:

Cradle Of Filth

Θεσσαλονίκη – Principal Club Theater – Παρασκευή 1η Ιουνίου
Αθήνα – Gagarin205 – Σάββατο 2 Ιουνίου

Τις συναυλίες σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα θα ανοίξουν οι dark metallers W.E.B. το τελευταίο album των οποίων “Tartarus” χαιρετίστηκε από Ελληνικό και διεθνή τύπο ως μία από τις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς στο συγκεκριμένο ιδίωμα.

Προπώληση εισιτηρίων:
Θεσσαλονίκη – Principal Club Theater – Παρασκευή 1η Ιουνίου

Τιμή εισιτηρίου: 22€ (περιορισμένη προπώληση) – 25€ (προπώληση) – 28€ (Ταμείο)
Σημεία προπώλησης: Ticket House και Rover
On-line: Viva.gr

Αθήνα – Gagarin205 – Σάββατο 2 Ιουνίου

Τιμή εισιτηρίου: 25€ (περιορισμένη προπώληση) – 28€ (προπώληση) – 30€ (Ταμείο)
Σημεία προπώλησης: VIVA kiosk – Σύνταγμα, Metal Era, No Remorse Records , Reload Stores, Media Markt, Seven Spots, Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης και Monsterville
On-line: Viva.gr

Θα ήταν ίσως πιο έξυπνο αν έπαιζαν 1/6 στην Αθήνα και 2/6 στη Θεσσαλονίκη, ώστε να μην πέσει μαζί με τους Om στην Αθήνα. Αλλά πάλι, ποιος είμαι εγώ που θα προτείνω ότι δεν πρέπει να γίνονται ΟΛΕΣ οι συναυλίες στην Αθήνα Σάββατο.

2 Likes

δυστυχώς για το συγκεκριμένο λάηβ , θα τιμήσω OM κατά πάσα πιθανότητα

το ότι έρχονται όμως , είναι καλό νέο

Και το ότι δε θα πας καλό είναι, μήπως και συνεννοηθούνε καμιά ώρα οι εκάστοτε διοργανωτές. Αμάν ρε παιδιά, κόσμο χάνετε. Μην τα βάζετε ίδια μέρα, προσπαθήστε να το αποφύγετε.

1 Like

Πολύ ωραία συναυλία, θα μπορούσε να είχε περισσότερο κόσμο, έχασαν όσοι δεν ήρθαν

CRADLE OF FILTH-GILDED CUNT, Live in Athens 2018 https://youtu.be/_t5vt8sLTmg

Bathory Aria λεει ε? :disappointed_relieved:

Δυστυχως το ειχα ξεχασει εντελως, μαλακια μεγαλη.

Είδα φοβερό σετλιστ, εντάξει τους έχω ξαναδεί 2-3 φορές είναι εγγύηση live αλλά αυτή τη φορά δεν τα κατάφερα

Να πω την παραξενιά μου, τους προτιμώ στο στούντιο :neutral_face:

γαμησαν οι cof, ο κοσμος πιο πτωμα και απο μπλακ μεταλ βιντεοκλιπ, ευτυχως που δεν πηγα om να πεθανω χωρις εξαερισμο