Creed Return!

__Φίλε, νομίζω αφορίζεις πολύ εύκολα… :slight_smile: Οκ, γνώμη σου βέβαια, αλλά ελπίζω τουλάχιστον να έχεις ακούσει τα τραγούδια που πόσταρα και μετά να μιλάς, δε το λέω για σένα, το λέω γιατί πολλοί λένε πολλά και δεν έχουν ακούσει τίποτα.

__Για τους Νικλμπακ, πέρα από το πολύ ωραίο ποπ, How You remind Me και ένα ωραίο Hero μαζί με έναν άλλον για την ταινία Spiderman, δε μου λένε τίποτα. Μη σου πω πως όσο πάνε χειρότεροι γίνονται (κάργα αντιγραφή Χέτφιλντ και βλαχοκαουμπόικο ροκ -καθόλου του γούστου μου). Αλλά τους Creed του θεωρώ πολύ καλύτερους.

__Ακόμα, άλλο το δε μ’ αρέσει το είδος, άλλο το δεν είναι καλή η μπάντα. 8)

Τους εχω ακουσει ενταξει εχουν καποια καλα τραγουδια αλλα οχι τιποτα ιδιαιτερο και μοναδικο που να σε συγκλονιζει στο συνολο του…
Σχετικα με τους νικελμπακ εννοειται δεν συγκρινονται μαζι τους ουτε καν σε θεμα πωλησεων αφου οι Κριντ εχουν κανει μεγαλυτερες πωλησεις εχοντας τα μισα αλμπουμ των νικελμπακ, ασε που οι τελευταιοι ειναι η πιο κακιστη αντιγραφη…λεμε τωρα… των μεγιστων METALLICA!!!

καλα τι αλλο θα ακουσουμε!?!?!?!

πρωτον, το αν ειναι προσωρινες οι μπαντες ακομα δεν μπορουμε να το κρινουμε
προς το παρον και οι creed και οι nickelback εχουν πουλησει εκκατομυρια

δευτερον, το αν ειναι προσωρινες οι μπαντες δεν αποτελει κριτηριο για την ποιοτητα της μουσικης τους
γιατι πχ και οι dust δεν κανανε ονομα που να εχει μεινει στην ιστορια αλλα οσοι ακουνε τη συγκεκριμενη μουσικη τους σεβωνται απεριοριστα και γουσταρουν τη μουσικη τους

τριτον, επειδη η μπαλα περνει και τους alter bridge, εχει παρει χαμπαρι κανεις το μεγεθος του τραγουδιστη τους?? οτι τον ηθελε κοτζαμ page στην θεση του robert plant δεν συγκινησε κανεναν??

Ωραία τα λες φίλε!!!

Ποιοι είναι οι Creed ??

Kαποιοι αμουσοι και αταλαντοι…:lol:

Αν μιλας σοβαρα δε σε βλεπω να γνωριζεις πολλα απο ροκ μουσικη

τα δείγματα έχουν εκτοξεύσει τις προσδοκίες!

Οντως αν και μου την σπαει ο Stapp και προτιμω τον Kennedy σαν φωνη και τους Alter Bridge γενικοτερα…

(Λεγοντας για Alter Bridge εχεις ακουσει τα bonus: The Damage Done, ,New Way to Live ,We Don’t Care At All και το Save Me ? )

δεν παρακολουθείς τις συζητήσεις για Alter Bridge μου φαίνεται…:lol:…

I don’t want this to work, I don’t want this to work…

F**c you Azoff, first the Creed thing and now my favorite band (the J boys) on Oprah!

Post Grunge is dead…

Μετα το Blackbird των Alter Bridge το χαος πλεον… τον πηγαν τον πηχυ πολυ ψηλα

Gianni to post grunge parepiptontos eixe sto 2009 tin kalyteri tou xronia.

As for AB…amen brother! 8)

Eλπιζω να μην εννοεις το δισκακι του Daughtry:-s

Των Cavo ακουσα και ηταν συμπαθητικο παντως

O Xristaras sas exei olous, mexri kai to What about now ksananebike sta charts gamiontas. Kaneis den ftanei ton Xristara…remember that.

Kai kales kyklofories kai poulaei to eidos oso pote apo arketes bands.

Chevelle βρε βρωμιαρη γιαννη

Oi Chevelle einai apo ta kalytera paidia stin piatsa :smiley:

Θεωρεις οτι προσεφερε το κατι παραπανω στο Post-Grunge o Daughtry, περα απο πωλησεις και airplay? Για αυτο στεκομαι στους Alter Bridge. Επαιξαν ατοφιο rock, με αναφορες στα 70’s, με ριφαρες που λες οτι ο Tremonti τις εκρυβε απο τον Stapp οταν επαιζαν στους Creed

Edit: Chevelle εχω ακουσει μονο το Jars απο το καινουριο

Se mena kai sta ekatomyria pou ton akolouthoume prosfere. Ksero akribos ti prosferei o Daughtry kai o kathe Daughtry, pistepse me.
Stous opadous tou melodic rock to 90% goustarei trela. Mallon den tha akoume kala…

“Katalabaino” omos olous tous reviewers se ola ta sites pou ton thaboun. Milas omos se enan ergati tou radiofonikou rock…

Δεν αμφισβητω το οτι δεν εχει ποιοτητα, ισα-ισα απο 3 Doors Down πχ η Nickelback μ’αρεσει πιο πολυ. Απλα στα δικα μου αυτια μου ακουγεται μια απο τα ιδια στο post-grunge

Εδω μιλαμε για Creed ομως:p

Tα τραγουδια που γραφει στην τουαλετα θα δωσει ο Tremonti σε αυτους, τα καλα θα τα κρατησει8)

O δισκος “Weathered” μεγαλο κολλημα καποτε