Cristiano Ronaldo vs Lionel Messi

Καταρχας, τα παραπονα στον δημιουργο του τοπικ καθως αυτο ειναι το τοπικ. Εμενα δε με ενδιαφερει μια συγκριση μεταξυ των δυο γιατι ο Μεσσι ειναι οτι καλυτερο εχει βγει ποτε στο αθλημα.

Τα Τσ Λ δεν τα “πηρε” μονος του ο Ροναλντο, αλλα εννοειται πως εχουν γραψει ιστορια και οι δυο. Κανεις δεν ειπε οτι δεν ειναι παιχταρας, μπορει να ειναι παιχταρας και υπερεκτιμημενος ταυτοχρονα.

Και ναι θα ηθελα να τον δω να παιρνει Τσ Λ με ομαδα που να μην εχει διαγαλαξιακο ροστερ και σπρωξιμο απο την διαιτησια συστηματικα καθε χρονο.

1 Like

Καλά τα λες γενικά συμφωνώ. Το πρώτο κομμάτι πήγαινε γενικά όχι σε σένα :wink:

1 Like

Ομορφάντρας, δεξί πόδι για φίλημα αλλά και το δεξι φρυδι του Scholesy

1 Like

Κορυφαίος ο Μέσι αλλά του Καραγκούνη παίζει να ήταν ακόμα καλύτερο :stuck_out_tongue:

1 Like

Τι έχουμε εδώ?

μείωση μισθού

4 Likes

Ποιος έχασε περισσότερα ρε άμπαλοι?

Γουστάρω Μέσι αλλά έκλαψα με το σχόλιο :joy:

messi_voutia

1 Like

Ουτε ετσι σταματαει βεβαια, αλλα οταν παιζεις με 5-6 παικτες λιγοτερους ε δεν γινεται

EDIT: μιας και μολις βγηκε στo feed μου, ας το μοιραστω. Ο τυπος εχει βαλει καμια 50αρια γκολ που το 99% των υπολοιπων παικτων ειτε δεν εχουν βαλει ποτε ειτε εβαλαν μια φορα και το θυμουνται ακομα.

Αν δούμε ποιους παίχτες έβαλε ο Κασάνο δεν νομίζω ότι έχει άδικο. Καλά τα λέει.

1 Like

Που ακριβώς; Στην επιχειρηματολογία του;

Καλα, τι επιχειρηματολογια να κανεις σε μια ερωτηση που σε ρωτανε ποιους θεωρεις καλυτερους παικτες της ιστοριας? Απαντας και προχωρας.

Δεν ξερω αν θα εβαζα τον οριτζιναλ Ροναλντο πιο πανω, αλλα Μαραντονα, Μεσι, Κροιφ και Ζινταν τους βαζω πιο πανω απο τον Κριστιανο απο οσα εχω δει. Παντα αναλογικα με το ποδοσφαιρο της εποχης φυσικα.

1 Like

Κατάλαβα πως απαντούσε στα λεγόμενα του Μέντεζ που τουλάχιστον είπε κανα δυο λόγους να υποστηρίξει την αποψάρα του. Ε πες κι εσύ ρε Κασάνο γιατί δεν είναι. Μη μας κρατάς σε αγωνία.

Ζλάταν για τους για τους Μέσι - Κριστιάνο: «Είναι και οι δύο πολύ δυνατοί. Θα ήταν μια δύσκολη επιλογή. Αν έπρεπε να επιλέξω έναν θα επέλεγα τον Μέσι επειδή έχω παίξει μαζί του, τον έχω δει από κοντά και ξέρω ότι όλα όσα κάνει είναι από τη φύση, δεν είναι χτισμένα. Είναι όλα κίνηση, όλα φυσικά».

Καλά πήγε αυτό.

1 Like

Επειδή είσαι προκλητικός…

Ηγετικό touché

1 Like

Εντάξει έβαλε και 3 γκολάρες που δεν ήταν από πέναλτι, και έδωσε τις 2 καλύτερες ασίστ του Μουντιάλ, αλλά ποιος μετράει. 35 χρόνων και ήταν ο πιο σημαντικός παίκτης όλου του τουρνουά και ένας από τους 4-5 καλύτερους. Γενικά στην παρούσα χρονική στιγμή καλύτερα να μην πάμε σε memes σύγκρισης μεταξύ των δύο.

1 Like

Ασχολούμαστε ακόμα με το υποτιθέμενο debate;…
Δεν τελείωσαν τα όποια αστεία μετά την κούπα που σήκωσε ο GOAT;

3 Likes

Μάχη σήμερα για το ποιος είναι καλύτερος.