Danzig - Deth Red Sabaoth

Αστα φιλε μου ημουνα στη Θεσσαλονικη…με το ζορι θα σου πω 60 ατομα? Εκει 60-70 περιπου. Ο Glenn τα πηρε και στο evil κρανιο του, τραβηξε και μια κλωτσια ενα ηχειο το εριξε κατω, Βεβαια εγω γουσταρα, δεν με ενοιαζε και πολυ που ημασταν τοσο λιγοι αλλα σε επιανε μια μαυριλα οταν εβλεπες τον κοσμο. Και απο ωρα παιξιματος? 55 λεπτα και εφυγε τσατισμενος. Κακος δηλαδη γιατι επρεπε να παιξει κανονικα οσα ατομα και αν ημασταν. Εκει επρεπε να δειξει πυγμη και να γουσταρει με οσους ηταν κατω και ακουγανε. Στη ουσια μας εγραψε κανονικα αλλα το καταλαβαινω εως ενα μικρο σημειο απο εκει και περα απαραδεκτος. Κριμα. Επρεπε σαν επαγγελματιας να τα γραψει ολα στα τετοια του και να παιξει για μας και να μας τιμησει οπως τον τιμησαμε και εμεις που πηγαμε οσοι και αν ημασταν. Γιατι αγαπαμε την μουσικη του. Anyway DANZIG ειναι τουτος. Βεβαια ειχα διαβασει/ ακουσει πως τον μανατζερ του τον ειχαν προειδοποιησει πως εχει μεγαλα αθλητικα ματς ποδοσφαιρου (νομιζω ηταν τελικος ευρωπαικου εκεινη την ημερα - και κατι απο Ελληνικο ποδοσφαιρο) για να αλλαξουν ημερομηνια αλλα αυτος τους εγραψε κανονικα και δεν δεχτηκε αλλαγη (ο μανατζερ οχι ο Danzig). Ειδα το Glenn να μαλωνει με τον μανατζερ μαλλον γι’αυτο το θεμα. Ακομα και την ωρα της συναυλιας ειχαμε ντραβαλα. Αστα. (Εχω και μια πενα κιθαρας - απο τα λιγα καλα της ημερας):slight_smile:

Υ.Γ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΤΟ ΝΕΟ ΑΛΜΠΟΥΜ…ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΝΤΩΣ.ΠΟΛΥ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ.

Το λεπόν, διότι μου την είπανε άγρια και αναίτια :stuck_out_tongue:

Ο Γκλενάκος έχει κέφια κι ενίοτε πολλά!

Highlight, to κλείσιμο του δίσκου με το “Pyre of Souls Seasons Incanticle” και το intro αυτού “Pyre of Souls Incanticle” το οποίο BATHORY-ΖΕΙ !!!

Λεπτομέρειες (και πάλι) προσεχώς…

Η μεγα ξενερα που φαγαμε εμεις,ηταν

  1. η εμονη που εχει με τα καλλιτεχνικα του δικαιωματα και με το να δειχνει με το χερι παιδια στον βοδυγκαρντ για να τους μαζεψει καμεροκινητα,φωτογραφικες κτλ…
    Απο την μια κατανοητο αν και θα μπορουσε να γινει και πιο ευγενικα, αλλα απο την αλλη,αντε και γαμηδια…

2)που δεν καταδεχτηκε να κατσει να υπογραψει…Βγηκε ενας τυπος,μαζεψε οτι ειχαμε τεσπα,τα πηγε μεσα και επεστρεψε να τα μοιρασει δηθεν υπογεγγραμενα…
Ουτε μια στο εκατομμυριο δεν εβαλε αυτος την υπογραφη του και ειμαι σιγουρος πως το σκεπτικο του θα ηταν μην τυχον και πουλαγε κανεις τιποτα και εβγαζε λεφτα στην πλατη του…:lol::lol::lol:

Κατα τ’αλλα, την περιμεναμε πως και πως (ειχε βαρεσει ακυρωση παλαιοτερα αν θυμαμαι καλα) και μονο αυτο,αρκουσε σε οποιον πηγε.Καλα ηταν…

Μπας και εχει διαρευσει τιποτα στον κυβερνοχωρο??ΘΕΛΩ ΝΑ BΓΑΛΩ BΟΟTLEG…:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εdit:μολις διαβασα και την ανταποκριση,οποτε δεν ειπα κατι καινουργιο…τα εχει πει ηδη ο Μαριος…

Μόνο αυτό πήρε το μάτι μου…

Καλο ακουγεται ρε. Καλο. ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΗΜΟ. Μου θυμιζει παλιες καλες μερες. Ωραια. Ειναι καλο σημαδι αυτο. Περιμενουμε το αλμπουμ.

Το ακουσα κι εγω χτες…
Καταρχην, δεν εχει καμια απολυτος σχεση με industrial etc καταστασεις, ουτε καν σε χροια…

Αν και η κακη ποιοτητα του κομματιου, δεν διευκρινιζε και πολλα για την παραγωγη…

Παντος το κοματι εσπερνε και μακαρι να κανει το μουσικο come back…Απ οτι διαβασα στην δισκοκριτικη, μιλαμε για πολλα υποσχομενο δισκο…!!!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.Net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=140867

Και μένα μ’άρεσε πολύ το νέο κομμάτι.
Δεν έχω ακούσει ακόμη τίποτε μέτα το “4p”.

Κοιτα, τα επομενα albums προφανως χανουν σε σχεση με τα 4 πρωτα, αλλα θα λεγα να τα ψαξεις κι αυτα, επειδη σιγουρα εχουν τις στιγμες τους. Φερ ειπειν

Και γνκ το 6 ηταν το πιο αξιοπρεπες σε συνολο. Αν και Lost Tracks beat the sh’t out of em, ανελπιστη κυκλοφορια εν ετη 07

για ακούστε και τούτο http://www.youtube.com/watch?v=7qdeNud-SrI

το on a wicked night μαρεσε πολυ, εχει την απαραιτητη danzig ατμοσφαιρα

το αλλο το βρηκα λιγο μουφιτσα

edit
το σολο του on a wicked night μονο σε μενα θυμιζει down? :-k

η αλήθεια είναι εκεί έξω.8)

θέλεις να πεις κάτι πιο συγκεκριμένο μήπως :-k ?

προς ρωσία μεριά…:wink:

εντάξει τότε

μια φορα το ακουσα ,ανελπιστα καλο
ο ηχος του ειναι ο ηχος των πρωτων νταντζιγκ (τηρουμενων των αναλογιων)

ντουμπλε ποστ, αλλα με πνιγει το δικιο

Λοιπον τωρα που το ακουσα με λιγη περισσοτερη προσοχη, αν και το ακουω απο mp3 σε 320 kb/s bitrate (ξερω δεν ειναι σιντι αλλα κατα κανονα μιλαμε για ελαχιστες διαφορες) θελω να πω πως ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΣΑΛΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ. Παλι.

Δεν ξερω αν το ηθελε να ακουγεται τοσο χαοτικη αλλα σε σημεια παραγινεται το κακο…κιθαρες η μια πανω στην αλλη,σολο που δεν ακουγονται
τα φωνητικα αλλοτε θες προσπαθεια να τα ακουσεις αλλοτε ειναι ενοχλητικα δυνατα και το μπασο απαραδεκτο σε πολλα κομματια.
Δηλαδη εχεις κανει μια χαρα δουλεια σε συνθεσεις ρε γκλεν να ουμε και πας και θαβεις (κυριολεκτικα) το δισκο!
Οποτε δε ανεβαζα την ενταση ηταν ψιλοτραγικη η κατασταση - παραειναι δυνατη η παραγωγη.

Αυτο που με πειραζει ειναι πως δεν υστερει σε ποιοτητα/feelin απο τα παλια, αλλα πχ βαλτε μετα καπακι το πρωτο νταντζιγκ και ακουστε διαφορα (να χτυπας το κεφαλι σου).
Και γενικα δηλαδη συνεχιζεται το προβλημα πολλων ‘συγχρονων’ νταντζιγκ, ισως(?) σε λιγοτερο βαθμο, δεν μπορω να πω.

Τωρα για κομματια περα απο το Night star που δεν μαρεσε ιδιαιτερα και το πρωτο που κατακρεουργειται απο τη μιξη οποτε τι να πω ,ολα ειναι σε υψηλα στανταρς
αλλα μεγαλη αδυναμια το τελειωμα του δισκου με το incanticle 3λεπτη instrumental εισαγωγη με πιανο και evil ατμοσφαιρα, το seasons of pain κομματαρα με επικ φηλινγκ κτλκτλ (εδω πχ ενα καλυτερο μπασο θα το απογειωνε το κομματι)
και το left hand rise above επιτομη της μουσικης του νταντζιγκ

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος (οσο και αν με ενοχλουν οι κακες παραγωγες σε καλες συνθεσεις) γιατι εδειξε πως το εχει ρε παιδι μου και η φωνη σε σχετικα καλα επιπεδα.

Ας μιλησει και κανας αλλος απο εσας τους γνωστους , να πει τη γνωμη του γιατι ειμαι περιεργος.

Μας εχει φαει η μοντερνια στο μεταλ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ (για την παραγωγη λεω παλι)

ε η πρωτη ακροαση ηταν και στο φτερο εντελως + ενθουσιασμος, υποκειμενικοτητα κτλ
μετα που το ακουσα με προσοχη, κλαφτα

το τηρουμενων των αναλογιων παντως δεν ηταν τυχαιο :stuck_out_tongue: