Death Μetal κυκλοφορίες

δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πριν…παντως ενα album που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι το νεο decripit birth - “diminishing between worlds” η μπαντα το εχει γυρισει σε πιο τεχνικη φαση απο το ξερο brutal death των προηγουμενων album με εξαιρετικα αποτελεσματα κατα την γνωμη μου!για ριξτε μια αυτια…

To σημειο που λες εχει πολυ ξυλο η υποθεση.Να και το μικρο :? εξωφυλλο

Για αυτους εμαθα και ψηθηκα να ακουσω μιας και εχουν γαμω τις βαθμολογιες.Το ακουσα κανα 2 φορες
αλλα πρεπει να το ξανακουσω.Πρωτα συμπερασματα θετιτοκατα.

Καλά οι Soulburn με ισοπέδωσαν!!! Απίστευτος δίσκος, απορώ πως δεν τους είχα πάρει πρέφα νωρίτερα! Τα φωντητικά εντελώς Obituary! Σαπίλα, παρακμή, ατελείωτο groove και πάλι σαπίλα. Αυτή είναι μουσική!

According to a posting on Bang! Bang!, the weblog of Ian Christe (author of “Sound of the Beast” and “Everybody Wants Some: The Van Halen Saga”, and host on Sirius Satellite Radio’s Hard Attack), AT THE GATES/ex-CRADLE OF FILTH drummer Adrian Erlandsson has posted three great demo songs recorded in two days in 1994 by his TERROR project. “Fulfilling some kind of Gothenburg headbanger fantasy, this is basically Erlandsson, the Björler twins from AT THE GATES, and dearly-departed DISSECTION frontman Jon Nödtveidt doing a tight-as-hell take on catchy TERRORIZER-style death metal/grind,” writes Christe. “Nödtveidt’s vocals are especially cool, with occasional effects and a lower-range delivery of his trademark ghastly approach. With a total running time of exactly five minutes, the songs are called ‘Radiation’, ‘Destruction’, and ‘Terror’ ? what more do you need to know?”

Download TERROR’s 1994 three-song demo at this location.
http://homepage.mac.com/soulrot/terror.html

Δε θυμαμαι αν εχει αναφερθει / το εχω αναφερει αλλα:

[CENTER][SIZE=“2”]Rotten Sound - Cycles[/SIZE]
[/CENTER]

Σε περιπτωση που τα χω πει αλλου δε βαριεμαι να τα γραψω. Επειδη ασελγει. Ισοπεδωτικο grindcore με ενα drummer που παιζει καλτσες ενω παραλληλα πινει το φραππε του. Και στα groovατα τους ριχνουν τοιχους. Οι γνωστοι / αγνωστοι να τσεκαρουν αμεσα επειδη παιζει να χασουν κι αυτοι τις δικες τους καλτσες / σαγονια και παει λεγοντας.

Στο myspace μπορείτε να ακούσετε ολόκληρη αυτήν τη δισκάρα του 2008

Μιλάμε απίστευτος δίσκος. Σκεφτείτε Dillinger με κάμποσα ηλεκτρονικά στοιχεία.

Στο The Feast έχουμε guest vocals από Greg Puciato

Devildriver-The fury of our makers hand

Ισως ο καλυτερος δισκος τους μεχρι τωρα…Φοβερα heavy και groovy δισκος,τρομερα riffs,drumming για σεμιναριο,πραγματικα ενας δισκος που παιζει μονο στη διαπασων…Κομματια σαν το End of the line,Hold back the day και ripped apart σπερνουν τον πανικό…Τσεκαρετε το…

Υ.Γ Ο τραγουδιστης τους Dez Fafara είναι πρωην μελος των γνωστων και μη εξαιρετέων Coal Chamber…Δεν περιμενα τετοια μουσική αλλαγή για να ειμαι ειλικρινής…:lol:

@ Deathster:

Θελω τη γνωμη σου σε αυτο. Ριχτου εστω μια ακροαση.

Μλκ το χω λιωσει.

Oπως σου ειπα και μσν θα το ακουσω.Εχω ενα παλιοτερο τους το οποιο
ειναι πολυ καλο.Οταν βρω χρονο,απο Τεταρτη μαλλον θα το ακουσω.

Ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω αυτο εδω το αλμπουμ…το ενα κομματι που υπαρχει στο myspace τους ειναι πραγματικα πολυ γαματο και εντελως σαπιο…οποιος εχει κανει ακροαση ας πει τιποτα…

Το έχω ακούσει εγώ αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο για τα γούστα σου. Μιλάμε για εντελώς extreme brutal death metal. Φαντάσου τις σάπιες, αργόσυρτες στιγμές των Morbid Angel σε συνδυασμό με την βαρβαρότητα των Incantation. Ο δίσκος είναι πολύ ψαρωτικός, εγώ προσωπικά γούσταρα πολύ αν και δεν αποτέλεσε έκπληξη. Όσοι έχουν ακούσει το EP Purifying Consecrated Ground θα καταλάβουν ότι ο δίσκος είναι η φυσική τους εξέλιξη. Απευθύνεται σε γερά στομάχια πάντως.

Χμ. Θα τσεκαρω απο myspace. Εμενα παλι μ’ ειπανε οτι τσακιζει και γκρεμιζει. Για να δουμε.

Edit: Του ριξα δυο ακροασεις. Νταξ, με περισση ανεση δεν ειναι ελληνικου επιπεδου. Το πανε καλα. Παρολα αυτα θελω ν’ ακουσω τον δισκο στο συνολο του για πιο εμπεριστατωμενη γνωμη.

Για να δουμε…οντως θυμισε Incantation σε σημεια…Ειμαι περιεργος να ακουσω τα μεγαλα σε διαρκεια κοματια που ειδα οτι εχει…

Επισης απο myspace ακουσα καποια κομματια απο το νεο δισκο των In Utero Cannibalism…τα οποια και αυτα μου φανηκαν μια χαρα!

Mygrain - Signs Of Existence

Φιλανδοι που Σουηδίζουν. Αν σας αρεσουν οι In Flames των τελευταιων δισκων θα γουσταρετε κι αυτους. Αν και δε τους λες ιδια φαση (π.χ. εχουν πολυ περισσοτερα καθαρα φωνητικα και γενικα αλλου τυπου δομες), απευθυνονται στο ιδιο κοινο. Θα τσεκαρω και το πρωτο, μου κινησαν την περιεργεια.

http://www.myspace.com/mygrain

το νεο hate eternal το ακουσε κανεις?εμενα η πρωτη ακροαση με αφησε πολλυ μουδιασμενο…:frowning: ακουω γνωμες…

δεν ξερω που αλλου να το ποσταρω!!

οπωτε

Drum Nation Vol 3

ειναι κυκλοφορια του 2006 νομιζω απο την Magna Carta

στα 2 προηγουμενα volumes ειχε καλεσμενους πολυ γνωστους ντραμμερ (απο portnoy μεχρι chambers)
και χωρις να μαι πολυ σιγουρος παιζανε ενα κομματι που χανε γραψει αυτοι!περισσοτερες πληροφοριες αφου το ψαξω (ή το ψαξετε)

στο vol 3 λοιπον
αποφασιζει η καλη αυτη εταιρεια να φωναξει drummer απο την συγχρονη σκηνη και να παιξουν ενα κομματακι ετσι για το καλο!χεχε

χωρις πολλα πολλα
οι drummer ειναι οι εξης:

1.Jordan Mancino (As I Lay Dying)
2.Chris Adler (Lamb Of God)
3.Jeremy Colson (Steve Vai, Marty Friedman)
4.Justin Foley (Killswitch Engage)
5.Jason Bittner (Shadows Fall)
6.Kenneth Schalk (Candiria)
7.Joe Nunez (Soulfly)
8.Tom Taitano (Totalisti)
9.Chris Pennie (Dillinger Escape Plan)
10 Derek Roddy (Blotted Science)
11 Raanen Bozzio (Stasis)
12.Michael Justice (Unearth)

ολα τα κομματια ειναι με συνοδεια κιθαρας.και κοντα στο στυλ του καθενος επι το πλειστον.εξαιρεση ειναι ο chris pennie Που πειραματιζεται με ηλεκτρονικη μουσικη.
δυστυχως δεν ξερω ποιος εχει παιξει την κιθαρα σε καθε κομματι.καθοτι ειναι και καλοπαιγμενη
μοναχα ξερω οτι στο κομματι του chris adler παιζει κιθαρα ο μεγας jazormbek!!!και το συγκεκριμενο κομματι σκοτωνει!!!

πιστευω οτι ειναι περιττο να δειξουμε αυτο

για να καταλαβετε τι παιζουν τα ατομα

edit : ο raanen bozzio ναι!,ειναι ο γιος του bozzio!

Devian - Ninewinged Serpent

http://www.myspace.com/truedevian
Πρώην μέλη των Marduk (Legion , Emil Dragutinovic) σε φάση thrashodeath μελωδικό. Μερικά ανατολίτικα περάσματα φέρνουν σε Marduk.
Δεν το έχω πολυακούσει ακόμα. Σιγά σιγά. Α ρε Legion :stuck_out_tongue:

Αν και δε το χω ακουσει (:stuck_out_tongue: ) δυο - τρια ατομα ηδη εξεφρασαν την δυσαρεσκεια τους. Καλα και το προηγουμενο βασικα δεν ελεγε τιποτα. Κατα τ’ αλλα Conquering The Throne και King Of All Kings.

Ξεχασα να τ’ αναφερω: Οι Morbid Angel ειναι στο ‘‘σταδιο παραγωγης’’ νεου δισκου ε. Εδω και καιρο μαλιστα. Και αρχιζουν να κλεινουν για Ευρωπαικα φεστς.

:!:

Eπειδή είδα ότι αναφέρατε τους Rotten Sound, να πω ότι έχω ακούσει ένα κομμάτι τους που λέγεται blind και τα σπάει. Grind/ Punk / hardcore - ίζει πολύ καλά!

Απ’ αυτο το δισκο ειναι. Και γκρεμιζει εξ ολοκληρου.

Γραφω αποθεωτικο review με υπερβολες. Αναμενω μετεπειτα θετικα σχολια & κραξιμο. Απλα ειναι το πρωτο πραγμα που μου εκανε τοσο μπαμ απο τη διαλυση των Nasum.