Death Μetal κυκλοφορίες

Καποιος τους ειχε αναφερει πιο παλια.Μια απλη αναφορα μονο.Εχω τα 3 πρωτα τους αλμπουμ και το EP που
αναφερει ο Signal.Ειναι και τα 4 φοβερα!Η αγγλια ειχε πολλες καλες death μπαντες.Οι Benediction ειναι σιγουρα
μια απο αυτες.Πρεπει να ξανακουσω και το Organised Chaos του 2001 μιας και δεν το εχω πολυακουσει.

Εντιτ : Βγαζουν νεο αλμπουμ φετος και στα drums ειναι ο γνωστος και μη εξαιρετεος Nicholas Barker.
Να αναφερουμε και οτι στο πρωτο τους αλμπουμ τραγουδαει ο Mark “Barney” Greenway μετεπειτα
Napalm Death.

ετσι ετσι
benediction respect

τωρα στα φετινα
εξεπιτηδες το κανουν μου φενεται!!!

ringworm - the venomous grand design

το νεο αλμπουμ των θρυλων (υπαρχουν 17 χρονια!!!) ringworm,μια απο τις πρωτες μπαντες που συνδιασανε hardcore με metal (μαζι με integrity - καταγονται κιολας και οι 2 απο το ιδιο μερος, cleveland).απο την μπαντα εχουν περασει ο matt devries των chimaira και ο frank novinec των integrity,terror Και hatebreed!!!
το νεο αλμπουμ ειναι ενα καταιγιστικο μεταλικο hardcore με τα κομματια να κινουνται μεταξυ 2 και 3 λεπτων!!!
οι hardcore στιγμες διαδεχονται τις thrash (κυριως slayer οπως παντα!!!) και τα σολα (υπαρχουν αρκετα για το συγκεκριμενο ειδος) απλα shred!(δεν ξερω την ελληνικη ερμηνεια του ορου).μιλαμε αν μαζεψεις ολες τις hardcore κυκλοφοριες των τελευταιων 10 χρονων,τετοια σολα δεν εχουνε!!!
για τα φωνητικα απλως αναφερω οτι το ψευδονυμο του τραγουδιστη ειναι Human Furnace!!!ο ανθρωπος απλα σταζει φαρμακι!!!
τα τραγουδια κοβουν κωλους!!!τσακιζουν κοκκαλα!!!
τσεκαρετε αφοβα!!!

The Agonist-Once Only Imagined

Πραγματικα πολυ Καλο Το ακουσε Κανεις!?!?

The Dillinger Escape Plan - Ire Works

χωρις σχολια…

Οντως…

holy mother of god!!!

Το ακουω τωρα.Πολυποικιλος ηχος ως συνηθως.
Δεν εχει καλο ηχο το αρχειο.
Επισης μολις ανακαλυψα οτι μεχρι το 2001 ειχαν τραγουδιστη εναν Dimitri Minakakis.

Αυτος ηταν στα φωνητικα στην albumαρα Calculating Infinity.
Οσο για την ποιοτητα λογικο ειναι το πρωτο leak να ειναι στα 128, υπαρχει ολο το album στο myspace τους για οποιον δεν θελει να το κατεβασει.

Παντως εχει αρκετα νεα στοιχεια η κανω λαθος ? Θα το ξανακουσω σιγουρα γιατι με
κερδισε η πρωτη ακροαση.
Απο DEP εχω ακουσει παρα πολυ το δολοφονικο ΕΡ με τον Mike Patton στα φωνητικα.

Ναι οντως εχει αρκετα νεα στοιχεια αλλα θελω να το ακουσω σε καλυτερη ποιοτητα (πριν φυγω στρατο :frowning: )

Επισης συμμετεχει και ο Brent Hinds των Mastodon συμφωνα με τo Wikipedia

Μόλις του έριξα μία πρώτη ακρόαση και είναι αρκετά ευχάριστο. Βασικά ήθελα να ακούσω κάτι από ένα συγκρότημα που δεν το ήξερα καν, και μιας και το πρότεινε ο Hatebreeder, είπα να το κατεβάσω. Μου θύμισαν μια πιο trendy / death εκδοχή των Deadlock. Τα φωνητικά της τύπισσας επίσης είναι cool!

το κομματι με τον hinds γαμαει!!!

βιβα λα ντιλινγκερ!!!

πωπω τι βγαλανε παλι τα ατομα!!δεν το χορταινω!!!
τι παιζουν τα ατομα!?!?!??!
και ο νεος ντραμμερ παλι καλτσες παιζει!!που τους βρισκουνε γαμω το κερατο μου??!?!

χαλαρα δεν τους αγγιζει κανενας παντως!!!

στο πρωτο κομματι του dillinger συμμετεχει και ο μινακακης!!!

Δυστηχως μολις εμαθα οτι ο Vitek των Decapitated πεθανε απο τραυματα στο κεφαλι μετα απο ατυχημα στο βαν ενω περιοδευαν!Ηταν μολις 23 ετων και σιγουρα ενας απο τους καλυτερους Drummer στο μεταλ!Τα θεματα του απλα δεν παιζοντε!

R.I.P.

Το Ακοω Τωρα το Dillinger Escape Plan!8)

οντως.
μεγαλος ντραμμερ,που ειχε να προσφερει παρα πολλα!
κριμα το παλικαρι!

RIP

Το ειχα ποσταρει και στα νεα.Δυστυχως υπεκηψε στα τραυματα του.

RIP

νταξ. οπως ειπε και ο σιγκναλ…

…παιζουν τις καλτσες τους…

εντιτ: α, και το black bubblegum δεν υπαρχει. patton feeling is in the air :!:

Σε οσους αρεσουν οι Dillinger να τσεκαρουν τους Lye by Mistake, mathcore παιζουν (με παρα πολλες jazz επιρροες)

Κατεβαστε δωρεαν το If We Were Intense, This Song Would Be A Boyscout

Αυτην την εκφραση με τις καλτσες πρωτη φορα την ακουω!

angmar θεικο ποστ!!!

ο πουσιατο πρεπει να την παιζει καθε βραδυ μπροστα απο την αφισα του πατον!!!